plasma_applet_devicenotifier - en to el translation catalogue (32 entries)

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free of %2
el: %1 ελεύθερα από %2

[ctx: Accessing is a less technical word for Mounting; translation should be short and mean 'Currently mounting this device']
en: Accessing…
el: Πρόσβαση…

[ctx: Removing is a less technical word for Unmounting; translation should be short and mean 'Currently unmounting this device']
en: Removing…
el: Αφαίρεση…

en: Don't unplug yet! Files are still being transferred…
el: Μην το αποσυνδέσετε ακόμα! Τα αρχεία ακόμα μεταφέρονται…

en: Remove All
el: Αφαίρεση όλων

en: Click to safely remove all devices
el: Κάντε κλικ για την ασφαλή αφαίρεση όλων των συσκευών

en: No removable devices attached
el: Δεν υπάρχουν προσαρτημένες αφαιρούμενες συσκευές

en: No disks available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι δίσκοι

en: Most Recent Device
el: Πιο πρόσφατη συσκευή

en: No Devices Available
el: Καμία διαθέσιμη συσκευή

[ctx: Open auto mounter kcm]
en: Configure Removable Devices…
el: Διαμόρφωση αφαιρούμενων συσκευών…

en: Removable Devices
el: Αφαιρούμενες συσκευές

en: Non Removable Devices
el: Μη αφαιρούμενες συσκευές

en: All Devices
el: Όλες οι συσκευές

en: Show popup when new device is plugged in
el: Εμφάνιση αναδυόμενου παραθύρου όταν συνδεθεί νέα συσκευή

en: Mount
el: Προσάρτηση

en: Open in File Manager
el: Άνοιγμα στη διαχείριση αρχείων

en: Mount and Open
el: Προσάρτηση και άνοιγμα

en: Eject
el: Εξαγωγή

en: Safely remove
el: Αφαίρεση με ασφάλεια

en: Device Status
el: Κατάσταση συσκευής

en: A device can now be safely removed
el: Μια συσκευή μπορεί πλέον να αφαιρεθεί με ασφάλεια

en: This device can now be safely removed.
el: Αυτή η συσκευή μπορεί τώρα να αφαιρεθεί με ασφάλεια.

en: You are not authorized to mount this device.
el: Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να τοποθετήσετε αυτή τη συσκευή.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
el: Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να αφαιρέσετε αυτή τη συσκευή.

en: You are not authorized to eject this disc.
el: Δεν είστε εξουσιοδοτημένοι να εξάγετε αυτό το δίσκο.

en: Could not mount this device as it is busy.
el: Αδυναμία προσάρτησης αυτής της συσκευής καθώς είναι απασχολημένη.

en: One or more files on this device are open within an application.
el: Ένα ή περισσότερα αρχεία σε αυτή τη συσκευή είναι ανοιχτά σε μια εφαρμογή.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
el[0]: Ένα ή περισσότερα αρχεία σε αυτή τη συσκευή έχουν ανοίξει στην εφαρμογή «%2».
el[1]: Ένα ή περισσότερα αρχεία σε αυτή τη συσκευή έχουν ανοίξει στις ακόλουθες εφαρμογές: %2.

en: Could not mount this device.
el: Αδυναμία προσάρτησης αυτής της συσκευής.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
el: Αδυναμία αφαίρεσης αυτής της συσκευής.

en: Could not eject this disc.
el: Αδυναμία εξαγωγής αυτού του δίσκου.
