plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (55 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open Image
ca@valencia: Obriu una imatge

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
ca@valencia: Directori amb el fons de pantalla des del qual mostrar les diapositives

[ctx: @label:listbox]
en: Positioning:
ca@valencia: Posicionament:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled and cropped
ca@valencia: Escalat i escapçat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled
ca@valencia: Escalat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Scaled, keep proportions
ca@valencia: Escalat, mantenint les proporcions

[ctx: @item:inlistbox]
en: Centered
ca@valencia: Centrat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tiled
ca@valencia: En mosaic

en: Background:
ca@valencia: Fons:

en: Blur
ca@valencia: Difuminat

en: Solid color
ca@valencia: Color sòlid

en: Select Background Color
ca@valencia: Seleccioneu el color de fons

en: Open Wallpaper Image
ca@valencia: Obri imatge de fons de pantalla

en: Next Wallpaper Image
ca@valencia: Fons de pantalla següent

en: Images
ca@valencia: Imatges

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
ca@valencia: Afig…

[ctx: @action:button]
en: Add Wallpaper Image…
ca@valencia: Afig una imatge de fons de pantalla…

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
ca@valencia: Obtín noves…

[ctx: @action:button]
en: Get New Wallpaper Images…
ca@valencia: Obtín imatges noves de fons de pantalla…

en: Open Containing Folder
ca@valencia: Obri la carpeta contenidora

en: Restore wallpaper
ca@valencia: Restaura el fons de pantalla

en: Remove Wallpaper
ca@valencia: Elimina el fons de pantalla

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
ca@valencia: Esta eina permet definir una imatge com a fons de pantalla per a la sessió de Plasma.

en: An image file or an installed wallpaper kpackage that you wish to set as the wallpaper for your Plasma session
ca@valencia: Un fitxer d'imatge o un «kpackage» instal·lat de fons de pantalla que vulgueu definir com a fons de pantalla per a la sessió de Plasma

en: Specify the fill mode (e.g., stretch, preserveAspectCrop, etc.)
ca@valencia: Especifiqueu el mode de farciment (p. ex., «stretch», «preserveAspectCrop», etc.)

en: There is a stray single quote in the filename of this wallpaper (') - please contact the author of the wallpaper to fix this, or rename the file yourself: %1
ca@valencia: Hi ha una cometa simple extraviada en el nom de fitxer d'este fons de pantalla (') - contacteu amb l'autor dels fons de pantalla perquè ho corregisca, o canvieu de nom el fitxer: %1

en: Invalid fill mode specified: %1
ca@valencia: Mode de farciment especificat no vàlid: %1

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar establir el fons de pantalla de Plasma:

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the KPackage based %1
ca@valencia: S'ha definit correctament el fons de pantalla per a tots els escriptoris amb %1 basat en KPackage

en: Successfully set the wallpaper for all desktops to the image %1
ca@valencia: S'ha definit correctament el fons de pantalla per a tots els escriptoris amb la imatge %1

en: The file passed to be set as wallpaper does not exist, or we cannot identify it as a wallpaper: %1
ca@valencia: El fitxer passat per a definir com a fons de pantalla no existix, o no s'ha pogut identificar com a fons de pantalla: %1

note: i18n people, this isn't a "word puzzle". there is a specific string format for QFileDialog::setNameFilters
en: Media Files
ca@valencia: Fitxers multimèdia

en: Order:
ca@valencia: Ordre:

en: Random
ca@valencia: Aleatori

en: A to Z
ca@valencia: A a Z

en: Z to A
ca@valencia: Z a A

en: Date modified (newest first)
ca@valencia: Data de modificació (primer els més nous)

en: Date modified (oldest first)
ca@valencia: Data de modificació (primer els més antics)

en: Group by folders
ca@valencia: Agrupa per carpetes

en: Change every:
ca@valencia: Canvia cada:

en: %1 hour | %1 hours
ca@valencia[0]: %1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

en: %1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: %1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

en: %1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: %1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

en: Folders
ca@valencia: Carpetes

[ctx: @action button the thing being added is a folder]
en: Add…
ca@valencia: Afig…

[ctx: @action:button]
en: Add Folder…
ca@valencia: Afig una carpeta…

en: Remove Folder
ca@valencia: Elimina la carpeta

en: Open Folder…
ca@valencia: Obri una carpeta…

en: There are no wallpaper locations configured
ca@valencia: No s'ha configurat cap ubicació de fons de pantalla

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as Wallpaper
ca@valencia: Establix com a fons de pantalla

[ctx: @action:inmenu Set as Desktop Wallpaper]
en: Desktop
ca@valencia: Escriptori

[ctx: @action:inmenu Set as Lockscreen Wallpaper]
en: Lockscreen
ca@valencia: Pantalla de bloqueig

[ctx: @action:inmenu Set as both lockscreen and Desktop Wallpaper]
en: Both
ca@valencia: Ambdós

[ctx: @info %1 is the dbus error message]
en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:<nl/>%1
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar establir el fons de pantalla de Plasma:<nl/>%1

en: An error occurred while attempting to open kscreenlockerrc config file.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar obrir el fitxer de configuració «kscreenlockerrc».
