plasma-workspace - en to ca@valencia translation catalogue (66 entries)

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Calendar
ca@valencia: Calendari

en: Time Zones
ca@valencia: Zones horàries

en: Events
ca@valencia: Esdeveniments

[ctx: @action:button Add event]
en: Add…
ca@valencia: Afig…

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new event
ca@valencia: Afig un esdeveniment nou

en: No events for today
ca@valencia: Hui no hi ha cap esdeveniment

en: No events for this day
ca@valencia: Sense esdeveniments per a este dia

en: Switch…
ca@valencia: Canvia…

en: Switch to another time zone
ca@valencia: Canvia a una altra zona horària

en: Information:
ca@valencia: Informació:

en: Show date
ca@valencia: Mostra la data

en: Adaptive location
ca@valencia: Ubicació adaptativa

en: Always beside time
ca@valencia: Sempre al costat de l'hora

en: Always below time
ca@valencia: Sempre davall de l'hora

en: Show seconds:
ca@valencia: Mostra els segons:

[ctx: @option:check]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @option:check]
en: Only in the tooltip
ca@valencia: Només en el consell d'eina

en: Always
ca@valencia: Sempre

en: Show time zone:
ca@valencia: Mostra la zona horària:

en: Only when different from local time zone
ca@valencia: Només si és diferent de la zona horària local

en: Display time zone as:
ca@valencia: Mostra la zona horària com:

en: Code
ca@valencia: Codi

en: City
ca@valencia: Ciutat

en: Offset from UTC time
ca@valencia: Diferència amb l'hora UTC

[ctx: @label:listbox]
en: Time display:
ca@valencia: Visualització de l'hora:

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 12-Hour
ca@valencia: 12 hores

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: Use region defaults
ca@valencia: Utilitza els valors predeterminats de la regió

[ctx: @item:inlistbox time display option]
en: 24-Hour
ca@valencia: 24 hores

[ctx: @action:button opens kcm]
en: Change Regional Settings…
ca@valencia: Canvia la configuració regional…

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
ca@valencia: Format de la data:

[ctx: @item:inlistbox date display option, includes e.g. day of week and month as word]
en: Long date
ca@valencia: Data llarga

[ctx: @item:inlistbox date display option, e.g. all numeric]
en: Short date
ca@valencia: Data curta

[ctx: @item:inlistbox date display option, yyyy-mm-dd]
en: ISO date
ca@valencia: Data ISO

[ctx: @item:inlistbox custom date format]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Time Format Documentation</a>
ca@valencia: <a href="https://doc.qt.io/qt-6/qml-qtqml-qt.html#formatDateTime-method">Documentació del format de data i hora</a>

[ctx: @label:group]
en: Text display:
ca@valencia: Text que s'ha de mostrar:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

[ctx: @label]
en: Text will follow the system font and expand to fill the available space.
ca@valencia: El text serà amb la lletra del sistema i s'expandirà per a omplir l'espai disponible.

[ctx: @action:button]
en: Choose Style…
ca@valencia: Seleccioneu l'estil…

[ctx: @title:window]
en: Choose a Font
ca@valencia: Seleccioneu una lletra

en: Show week numbers
ca@valencia: Mostra els números de les setmanes

[ctx: @label:listbox]
en: First day of week:
ca@valencia: Primer dia de la setmana:

[ctx: @item:inlistbox first day of week option]
en: Use region defaults
ca@valencia: Utilitza els valors predeterminats de la regió

en: Available Plugins:
ca@valencia: Connectors disponibles:

en: Tip: if you travel frequently, add your home time zone to this list. It will only appear when you change the systemwide time zone to something else.
ca@valencia: Consell: si viatgeu amb freqüència, afegiu la vostra zona horària de residència a esta llista. Només apareixerà quan canvieu la zona horària global del sistema a una altra cosa.

en: Add Time Zones…
ca@valencia: Afig zones horàries…

en: Clock is currently using this time zone
ca@valencia: El rellotge actualment està utilitzant esta zona horària

[ctx: @label This list item shows a time zone city name that is identical to the local time zone's city, and will be hidden in the time zone display in the plasmoid's popup]
en: Hidden while this is the local time zone's city
ca@valencia: Oculta mentre esta siga la ciutat de la zona horària local

en: Switch Systemwide Time Zone…
ca@valencia: Canvia la zona horària global del sistema…

en: Remove this time zone
ca@valencia: Elimina esta zona horària

en: Systemwide Time Zone
ca@valencia: Zona horària global del sistema

en: Additional Time Zones
ca@valencia: Zones horàries addicionals

en: Add more time zones to display all of them in the applet's pop-up, or use one of them for the clock itself
ca@valencia: Afig més zones horàries per a mostrar-les totes en la finestra emergent de la miniaplicació, o utilitzar-ne una per al rellotge mateix

en: Switch displayed time zone by scrolling over clock applet
ca@valencia: Canvia la zona horària mostrada en desplaçar-se sobre la miniaplicació del rellotge

en: Using this feature does not change the systemwide time zone. When you travel, switch the systemwide time zone instead.
ca@valencia: L'ús d'esta característica no canvia la zona horària global del sistema. En lloc d'açò, quan viatgeu canvieu la zona horària global del sistema.

en: Add More Time Zones
ca@valencia: Afig més zones horàries

en: At least one time zone needs to be enabled. Your local time zone was enabled automatically.
ca@valencia: Cal activar una zona horària com a mínim. Automàticament s'ha activat la vostra zona horària local.

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

en: Adjust Date and Time…
ca@valencia: Ajusta la data i l'hora…

en: Set Time Format…
ca@valencia: Establix el format de l'hora…

[ctx: @info:tooltip %1 is a localized long date]
en: Today is %1
ca@valencia: Hui és %1

en: Other Calendars
ca@valencia: Altres calendaris

[ctx: unix timestamp (seconds since 1.1.1970)]
en: %1 (UNIX Time)
ca@valencia: %1 (Temps UNIX)

[ctx: for astronomers (days and decimals since ~7000 years ago)]
en: %1 (Julian Date)
ca@valencia: %1 (Data juliana)

en: System's local time zone
ca@valencia: Zona horària local del sistema
