plasma-workspace - en to ca translation catalogue (809 entries)

[ctx: weather condition]
en: clear
ca: clar

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
ca: intervals de clarianes

[ctx: weather condition]
en: clear sky
ca: cel clar

[ctx: weather condition]
en: cloudy
ca: ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
ca: ennuvolat amb calamarsa

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
ca: ennuvolat amb neu intensa

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
ca: ennuvolat amb neu lleugera

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
ca: ennuvolat amb aiguaneu

[ctx: weather condition]
en: drizzle
ca: plugim

[ctx: weather condition]
en: fog
ca: boira

[ctx: weather condition]
en: foggy
ca: boirós

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
ca: núvols grisos

[ctx: weather condition]
en: hail
ca: calamarsa

[ctx: weather condition]
en: hail shower
ca: ruixat de calamarsa

[ctx: weather condition]
en: hail showers
ca: ruixats de calamarsa

[ctx: weather condition]
en: hazy
ca: bromós

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
ca: pluja intensa

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
ca: ruixat intens

[ctx: weather condition]
en: heavy rain showers
ca: ruixats de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
ca: ruixat intens

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
ca: ruixats intensos

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
ca: nevada intensa

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
ca: precipitació de neu intensa

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
ca: precipitacions de neu intenses

[ctx: weather condition]
en: light cloud
ca: nuvolositat lleugera

[ctx: weather condition]
en: light rain
ca: pluja lleugera

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
ca: ruixat lleuger

[ctx: weather condition]
en: light rain showers
ca: ruixats de pluja lleugera

[ctx: weather condition]
en: light shower
ca: ruixat lleuger

[ctx: weather condition]
en: light showers
ca: ruixats lleugers

[ctx: weather condition]
en: light snow
ca: nevada lleugera

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
ca: precipitació lleugera de neu

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
ca: precipitacions lleugeres de neu

[ctx: weather condition]
en: mist
ca: boirina

[ctx: weather condition]
en: misty
ca: boirós

[ctx: weather condition]
en: N/A
ca: N/D

[ctx: weather condition]
en: na
ca: no disponible

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
ca: parcialment ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
ca: tempesta de sorra

[ctx: weather condition]
en: sleet
ca: aiguaneu

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
ca: precipitació d'aiguaneu

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
ca: precipitacions d'aiguaneu

[ctx: weather condition]
en: sunny
ca: assolellat

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
ca: intervals de sol

[ctx: weather condition]
en: thick cloud
ca: nuvolositat espessa

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
ca: tempesta elèctrica

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
ca: ruixat amb trons

[ctx: weather condition]
en: thundery showers
ca: ruixats amb trons

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
ca: tempesta tropical

[ctx: weather condition]
en: white cloud
ca: núvol blanc

[ctx: weather forecast]
en: clear
ca: clar

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
ca: intervals de clarianes

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
ca: cel clar

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
ca: ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
ca: ennuvolat amb calamarsa

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
ca: ennuvolat amb neu intensa

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
ca: ennuvolat amb neu lleugera

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
ca: ennuvolat amb aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
ca: plugim

[ctx: weather forecast]
en: fog
ca: boira

[ctx: weather forecast]
en: foggy
ca: boirós

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
ca: núvol gris

[ctx: weather forecast]
en: hail
ca: calamarsa

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
ca: ruixat de calamarsa

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
ca: ruixats de calamarsa

[ctx: weather forecast]
en: hazy
ca: bromós

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
ca: pluja intensa

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
ca: ruixat intens

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain showers
ca: ruixats de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
ca: ruixat intens

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
ca: ruixats intensos

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
ca: nevada intensa

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
ca: precipitació de neu intensa

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
ca: precipitacions de neu intenses

[ctx: weather forecast]
en: light cloud
ca: nuvolositat lleugera

[ctx: weather forecast]
en: light rain
ca: pluja lleugera

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
ca: ruixat lleuger

[ctx: weather forecast]
en: light rain showers
ca: ruixats de pluja lleugera

[ctx: weather forecast]
en: light shower
ca: ruixat lleuger

[ctx: weather forecast]
en: light showers
ca: ruixats lleugers

[ctx: weather forecast]
en: light snow
ca: nevada lleugera

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
ca: precipitació lleugera de neu

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
ca: precipitacions lleugeres de neu

[ctx: weather forecast]
en: mist
ca: boirina

[ctx: weather forecast]
en: misty
ca: boirós

[ctx: weather forecast]
en: na
ca: no disponible

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
ca: parcialment ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
ca: tempesta de sorra

[ctx: weather forecast]
en: sleet
ca: aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
ca: precipitació d'aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
ca: precipitacions d'aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: sunny
ca: assolellat

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
ca: intervals de sol

[ctx: weather forecast]
en: thick cloud
ca: nuvolositat espessa

[ctx: weather forecast]
en: thunderstorm
ca: tempesta elèctrica

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
ca: ruixat amb trons

[ctx: weather forecast]
en: thundery showers
ca: ruixats amb trons

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
ca: tempesta tropical

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
ca: núvol blanc

[ctx: visibility]
en: Excellent
ca: Excel·lent

[ctx: visibility]
en: Very Good
ca: Molt bona

[ctx: visibility]
en: Good
ca: Bona

[ctx: visibility]
en: Moderate
ca: Moderada

[ctx: visibility]
en: Poor
ca: Pobre

[ctx: visibility]
en: Very Poor
ca: Molt pobre

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
ca: Neu aixecada pel vent

[ctx: weather condition]
en: Clear
ca: Clar

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
ca: Ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
ca: Nuvolositat minvant

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
ca: Precipitació distant

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
ca: Neu en cúmuls

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
ca: Plugim

[ctx: weather condition]
en: Dust
ca: Pols

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
ca: Mànegues de pols

[ctx: weather condition]
en: Fog
ca: Boira

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
ca: Banc de boira proper a l'estació

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
ca: Boira amb deposició de gel

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
ca: Fragments de boira

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
ca: Plovineig

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
ca: Pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
ca: Núvol embut

[ctx: weather condition]
en: Hail
ca: Calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Haze
ca: Broma

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
ca: Neu intensa aixecada pel vent

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
ca: Neu intensa en cúmuls

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
ca: Plovisqueig intens

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
ca: Calamarsa intensa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
ca: Pluja intensa barrejada amb plovisqueig

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
ca: Pluja intensa barrejada amb precipitació de neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
ca: Pluja intensa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
ca: Pluja intensa i neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
ca: Ruixat intens

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
ca: Nevada intensa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
ca: Calabruix intens

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
ca: Precipitació de neu intensa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
ca: Tempesta elèctrica

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
ca: Tempesta de trons intensa amb calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
ca: Tempesta de trons intensa amb pluja

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
ca: Cristalls de gel

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
ca: Calabruix

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
ca: Nuvolositat en augment

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
ca: Plugim lleuger

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
ca: Plovineig lleuger

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
ca: Pluja freda lleugera

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
ca: Pluja lleugera

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
ca: Ruixat lleuger

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
ca: Nevada lleugera

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
ca: Calabruix de neu lleuger

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
ca: Precipitació de neu lleugera

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
ca: Lluminositat visible

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
ca: Majoritàriament clar

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
ca: Majoritàriament assolellat

[ctx: weather condition]
en: Mist
ca: Boirina

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
ca: Barreja de pluja i plugim

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
ca: Barreja de pluja i precipitació de neu

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
ca: Majoritàriament ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
ca: No informat

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
ca: Parcialment ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: Rain
ca: Pluja

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
ca: Pluja i neu

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
ca: Ruixat

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
ca: Plugim recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
ca: Tempesta de pols o sorra recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
ca: Boira recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
ca: Precipitació freda recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
ca: Calamarsa recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
ca: Pluja recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
ca: Pluja i neu recents

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
ca: Ruixat recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
ca: Nevada recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
ca: Precipitació de neu recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
ca: Tempesta elèctrica recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
ca: Tempesta elèctrica amb calamarsa recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
ca: Tempesta elèctrica amb calamarsada intensa recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
ca: Tempesta elèctrica amb pluja intensa recent

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
ca: Tempesta elèctrica amb pluja recent

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
ca: Tempesta de pols o sorra

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
ca: Tempesta de pols o sorra molt intensa

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
ca: Boira baixa

[ctx: weather condition]
en: Smoke
ca: Fum

[ctx: weather condition]
en: Snow
ca: Neu

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
ca: Cristalls de neu

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
ca: Grans de neu

[ctx: weather condition]
en: Squalls
ca: Torb

[ctx: weather condition]
en: Sunny
ca: Assolellat

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
ca: Tempesta elèctrica amb calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
ca: Tempesta elèctrica amb pluja

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with light rainshowers
ca: Tempesta elèctrica amb pluja lleugera

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with heavy rainshowers
ca: Tempesta elèctrica amb pluja intensa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
ca: Tempesta elèctrica amb tempesta de pols o sorra

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
ca: Tempesta elèctrica sense precipitació

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
ca: Uns pocs núvols

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
ca: Unes poques ratxes

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
ca: Barreja d'unes poques ratxes i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
ca: Unes poques ratxes o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
ca: Unes poques ratxes o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
ca: Uns pocs ruixats o ratxes

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
ca: Uns pocs ruixats o ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
ca: Uns pocs ruixats

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
ca: Uns pocs ruixats o plugim

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
ca: Uns pocs ruixats o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
ca: Uns pocs ruixats o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
ca: Unes poques tempestes

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
ca: Unes poques tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
ca: Unes poques ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
ca: Uns poques ratxes humides o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
ca: Barreja de sol i núvols

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
ca: Tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
ca: Possibilitat de plugim

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
ca: Possibilitat de barreja de plugim i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
ca: Possibilitat de barreja de plugim i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
ca: Possibilitat de plugim o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
ca: Possibilitat de ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
ca: Possibilitat de ratxes amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
ca: Possibilitat de barreja de ratxes i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
ca: Possibilitat de ratxes o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
ca: Possibilitat de ratxes o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
ca: Possibilitat de ratxes o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
ca: Possibilitat de plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
ca: Possibilitat de pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
ca: Possibilitat de barreja de pluja freda i neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
ca: Possibilitat de pluja freda o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
ca: Possibilitat de pluja freda o neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
ca: Possibilitat de nevada lleugera

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
ca: Possibilitat de nevada lleugera i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
ca: Possibilitat de barreja de nevada lleugera i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
ca: Possibilitat de barreja de nevada lleugera i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
ca: Possibilitat de barreja de navada lleugera i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
ca: Possibilitat de nevada lleugera o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
ca: Possibilitat de nevada lleugera o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
ca: Possibilitat de nevada lleugera o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
ca: Possibilitat de nevada humida lleugera

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
ca: Possibilitat de pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
ca: Possibilitat de pluja amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
ca: Possibilitat de barreja de pluja i neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
ca: Possibilitat de pluja o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
ca: Possibilitat de pluja o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
ca: Possibilitat de pluja o neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
ca: Possibilitat de ruixats o ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
ca: Possibilitat de ruixats o ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
ca: Possibilitat de tempestes elèctriques de molt forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
ca: Possibilitat de ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
ca: Possibilitat de ruixats amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
ca: Possibilitat de ruixats amb intervals de forta intensitat o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
ca: Possibilitat de ruixats amb intervals de forta intensitat o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
ca: Possibilitat de ruixats o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thundershowers
ca: Possibilitat de ruixats o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thunderstorms
ca: Possibilitat de ruixats o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
ca: Possibilitat de nevada

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
ca: Possibilitat de nevada i tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing drizzle
ca: Possibilitat de barreja de nevada i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing rain
ca: Possibilitat de barreja de nevada i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with rain
ca: Possibilitat de barreja de navada i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
ca: Possibilitat de nevada o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow squalls
ca: Possibilitat de torbonades de neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thundershowers
ca: Possibilitat de tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
ca: Possibilitat de tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
ca: Possibilitat de tempestes elèctriques i possiblement calamarsa

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries
ca: Possibilitat de ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries at times heavy
ca: Possibilitat de ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries or rain showers
ca: Possibilitat de ratxes humides o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
ca: Possibilitat de nevada humida

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow mixed with rain
ca: Possibilitat de barreja de nevada humida i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow or rain
ca: Possibilitat de nevada humida o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Clear
ca: Serè

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
ca: Clarianes

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
ca: Ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: Partly cloudy
ca: Parcialment ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: Mainly cloudy
ca: Majoritàriament ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
ca: Intervals de núvols

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
ca: Núvols amb intervals de sol

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
ca: Plugim

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with freezing drizzle
ca: Barreja de plugim i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with rain
ca: Barreja de plugim i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or freezing drizzle
ca: Plugim o plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
ca: Plugim o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Flurries
ca: Ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy
ca: Ratxes amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy or rain showers
ca: Ratxes amb intervals de forta intensitat o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Flurries mixed with ice pellets
ca: Barreja de ratxes i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or ice pellets
ca: Ratxes o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or rain showers
ca: Ratxes o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or thundershowers
ca: Ratxes o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Fog
ca: Boira

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
ca: Boira en desenvolupament

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
ca: Boira en dissolució

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
ca: Clapes de boira

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
ca: Plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
ca: Pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with ice pellets
ca: Barreja de pluja freda i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with rain
ca: Barreja de pluja freda i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with snow
ca: Barreja de pluja freda i neu

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or ice pellets
ca: Barreja de pluja i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
ca: Pluja freda o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
ca: Pluja freda o neu

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog
ca: Boira gebradora

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog developing
ca: Boira gebradora en desenvolupament

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog dissipating
ca: Boira gebradora en dissolució

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets
ca: Calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with freezing rain
ca: Barreja de calabruix i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with snow
ca: Barreja de calabruix i neu

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or freezing rain
ca: Calabruix o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or snow
ca: Calabruix o neu

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
ca: Increment de la nuvolositat

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
ca: Increment de núvols

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
ca: Nevada lleugera

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard
ca: Nevada lleugera i tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard and blowing snow
ca: Nevada lleugera amb tempesta de vent i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blowing snow
ca: Nevada lleugera i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing drizzle
ca: Barreja de nevada lleugera i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing rain
ca: Barreja de nevada i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with ice pellets
ca: Barreja de nevada i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with rain
ca: Barreja de nevada lleugera i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing drizzle
ca: Nevada lleugera o plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing rain
ca: Nevada lleugera o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or ice pellets
ca: Neva lleugera o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or rain
ca: Nevada lleugera o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
ca: Nevada lleugera humida

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
ca: Nevada lleugera humida o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Local snow squalls
ca: Torbonades de neu locals

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
ca: Tempesta de vent i neu propera

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
ca: Ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle
ca: Intervals de plugim

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with freezing drizzle
ca: Intervals de barreja de plugim i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with rain
ca: Intervals de barreja de plugim i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or freezing drizzle
ca: Intervals de plugim o plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or rain
ca: Intervals de plugim o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle
ca: Intervals de plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or drizzle
ca: Intervals de plovineig o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or rain
ca: Intervals de plovineig o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain
ca: Intervals de pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with ice pellets
ca: Intervals de barreja de pluja freda i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with rain
ca: Intervals de barreja de pluja freda i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with snow
ca: Intervals de barreja de pluja freda i neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or ice pellets
ca: Intervals de pluja freda o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or rain
ca: Intervals de pluja freda o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or snow
ca: Intervals de pluja freda o neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets
ca: Intervals de calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with freezing rain
ca: Intervals de barreja de calabruix i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with snow
ca: Intervals de barreja de calabruix i neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or freezing rain
ca: Intervals de calabruix o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or snow
ca: Intervals de calabruix o neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
ca: Intervals de nevada lleugera

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard
ca: Intervals de nevada lleugera i tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard and blowing snow
ca: Intervals de nevada lleugera i tempesta de vent i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blowing snow
ca: Intervals de nevada lleugera i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing drizzle
ca: Intervals de barreja de nevada lleugera i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing rain
ca: Intervals de barreja de nevada lleugera i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with ice pellets
ca: Intervals de barreja de nevada lleugera i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with rain
ca: Intervals de barreja de nevada lleugera i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing drizzle
ca: Intervals de nevada lleugera o plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing rain
ca: Intervals de nevada lleugera o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or ice pellets
ca: Intervals de nevada lleugera o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or rain
ca: Intervals de nevada lleugera o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
ca: Intervals de nevada lleugera humida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
ca: Intervals de barreja de nevada lleugera humida i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
ca: Intervals de nevada lleugera humida o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
ca: Intervals de pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
ca: Intervals de barreja de pluja i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
ca: Intervals de barreja de pluja i neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or drizzle
ca: Intervals de pluja o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
ca: Intervals de pluja o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
ca: Intervals de pluja o neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thundershowers
ca: Intervals de pluja o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thunderstorms
ca: Intervals de pluja o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
ca: Intervals de neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard
ca: Intervals de neu i tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard and blowing snow
ca: Intervals de neu i tempesta de vent i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blowing snow
ca: Intervals de neu i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing drizzle
ca: Intervals de barreja de neu i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing rain
ca: Intervals de barreja de neu i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with ice pellets
ca: Intervals de barreja de neu i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with rain
ca: Intervals de barreja de neu i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing drizzle
ca: Intervals de neu o plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or freezing rain
ca: Intervals de neu o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or ice pellets
ca: Intervals de neu o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow or rain
ca: Intervals de neu o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow
ca: Intervals de nevada humida

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow mixed with rain
ca: Intervals de barreja de nevada humida i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of wet snow or rain
ca: Intervals de nevada humida o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Rain
ca: Pluja

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy
ca: Pluja amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with freezing rain
ca: Barreja de pluja amb intervals de forta intensitat i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy mixed with snow
ca: Barreja de pluja amb intervals de forta intensitat i neu

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or drizzle
ca: Pluja amb intervals de forta intensitat o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or freezing rain
ca: Pluja amb intervals de forta intensitat o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or snow
ca: Pluja amb intervals de forta intensitat o neu

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thundershowers
ca: Pluja amb intervals de forta intensitat o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Rain at times heavy or thunderstorms
ca: Pluja amb intervals de forta intensitat o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with freezing rain
ca: Barreja de pluja amb pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Rain mixed with snow
ca: Barreja de pluja amb neu

[ctx: weather forecast]
en: Rain or drizzle
ca: Pluja o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Rain or freezing rain
ca: Pluja o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Rain or snow
ca: Pluja o neu

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thundershowers
ca: Pluja o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Rain or thunderstorms
ca: Pluja o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or flurries
ca: Ruixats o ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Rain showers or wet flurries
ca: Ruixats o ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: Showers
ca: Ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy
ca: Ruixats amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thundershowers
ca: Ruixats amb intervals de forta intensitat o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Showers at times heavy or thunderstorms
ca: Ruixats amb intervals de forta intensitat o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Showers or drizzle
ca: Ruixats o plugim

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thundershowers
ca: Ruixats o tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Showers or thunderstorms
ca: Ruixats o tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Smoke
ca: Fum

[ctx: weather forecast]
en: Snow
ca: Neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard
ca: Neu i tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blizzard and blowing snow
ca: Neu i tempesta de vent amb ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow and blowing snow
ca: Neu i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy
ca: Neu amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blizzard
ca: Neu amb intervals de forta intensitat i tempesta de vent i neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy and blowing snow
ca: Neu amb intervals de forta intensitat i tempesta de vent i ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing drizzle
ca: Barreja de neu amb intervals de forta intensitat i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with freezing rain
ca: Barreja de neu amb intervals de forta intensitat i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with ice pellets
ca: Barreja de neu amb intervals de forta intensitat i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy mixed with rain
ca: Barreja de neu amb intervals de forta intensitat i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or freezing rain
ca: Neu amb intervals de forta intensitat i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or ice pellets
ca: Neu amb intervals de forta intensitat o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Snow at times heavy or rain
ca: Neu amb intervals de forta intensitat o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing drizzle
ca: Barreja de neu i plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with freezing rain
ca: Barreja de neu i pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with ice pellets
ca: Barreja de neu i calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Snow mixed with rain
ca: Barreja de neu i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing drizzle
ca: Neu o plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Snow or freezing rain
ca: Neu o pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Snow or ice pellets
ca: Neu o calabruix

[ctx: weather forecast]
en: Snow or rain
ca: Neu o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Snow squalls
ca: Torbonades de neu

[ctx: weather forecast]
en: Sunny
ca: Assolellat

[ctx: weather forecast]
en: Mainly sunny
ca: Majoritàriament assolellat

[ctx: weather forecast]
en: Sunny with cloudy periods
ca: Assolellat amb intervals de núvols

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms
ca: Tempestes

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms and possible hail
ca: Tempestes i possiblement calamarsa

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries
ca: Ratxes humides

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy
ca: Ratxes humides amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries at times heavy or rain showers
ca: Ratxes humides amb intervals de forta intensitat o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Wet flurries or rain showers
ca: Ratxes humides o ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow
ca: Nevada humida

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy
ca: Nevada humida amb intervals de forta intensitat

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow at times heavy mixed with rain
ca: Barreja de nevada humida amb intervals de forta intensitat i pluja

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow mixed with rain
ca: Barreja de nevada humida amb pluja

[ctx: weather forecast]
en: Wet snow or rain
ca: Nevada humida o pluja

[ctx: weather forecast]
en: Windy
ca: Ventades

[ctx: Short for Today]
en: Today
ca: Avui

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
ca: Aquesta nit

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
ca: Dades de «BBC Weather»

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
ca: Ds.

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
ca: Dg.

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
ca: Dl.

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
ca: Dt.

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
ca: Dc.

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
ca: Dj.

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
ca: Dv.

[ctx: credit line, don't change name!]
en: Source: Deutscher Wetterdienst
ca: Font: Deutscher Wetterdienst

en: N/A
ca: N/D

en: day
ca: dia

[ctx: Short for tonight]
en: nite
ca: nit

[ctx: precipitation total, very little]
en: Trace
ca: Traça

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from Environment and Climate Change Canada
ca: Dades del medi ambient i canvi climàtic del Canadà

[ctx: credit line, keep string short)]
en: Data from NOAA National Weather Service
ca: Dades subministrades pel «NOAA National Weather Service»

[ctx: Separator between forecast conditions that follow a temporal sequence (ex. "Rain then Sunny")]
note: i18n: The forecast summary can include several single conditions that follow a temporary sequence, separated by " then ". Also include spaces if necessary. If there is no suitable separtor, a sentence separator might do.
en:  then
ca:  després

[ctx: weather condition]
en: few clouds
ca: pocs núvols

[ctx: weather condition]
en: overcast
ca: ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: haze
ca: broma

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
ca: boira amb gelada

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
ca: plugim lleuger

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
ca: plovisqueig intens

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
ca: plovineig

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
ca: plovineig de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: rain
ca: pluja

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
ca: pluja moderada

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
ca: pluja freda lleugera

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
ca: pluja freda

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
ca: pluja lleugera, neu

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
ca: pluja intensa, neu

[ctx: weather condition]
en: snow
ca: nevada

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
ca: nevada moderada

[ctx: weather condition]
en: showers
ca: ruixats

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
ca: precipitacions lleugeres de neu, pluja

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
ca: precipitacions de neu intenses, pluja

[ctx: weather condition]
en: snow showers
ca: precipitacions de neu

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
ca: tempesta elèctrica lleugera

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
ca: tempesta elèctrica intensa

[ctx: weather condition]
en: n/a
ca: n/d

en: Day
ca:  Dia

en: Night
ca: Nit

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds
ca: Uns pocs núvols

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Breezy
ca: Uns pocs núvols i una mica de vent

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds and Windy
ca: Uns pocs núvols i ventades

[ctx: weather condition]
en: A Few Clouds with Haze
ca: Uns pocs núvols i broma

[ctx: weather condition]
en: Blowing Dust
ca: Ratxes de pols

[ctx: weather condition]
en: Blowing Sand
ca: Ratxes de sorra

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow in Vicinity
ca: Proximitat de ratxes de neu

[ctx: weather condition]
en: Breezy
ca: Vent suau

[ctx: weather condition]
en: Clear and Breezy
ca: Serè i vent suau

[ctx: weather condition]
en: Clear with Haze
ca: Serè amb broma

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog
ca: Boira ploranera

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Fog/Mist
ca: Boira/boirina ploranera

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Ice Pellets
ca: Plugim de calabruix

[ctx: weather condition]
en: Drizzle Snow
ca: Plugim de neu

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls
ca: Remolins de pols/sorra

[ctx: weather condition]
en: Dust/Sand Whirls in Vicinity
ca: Proximitat de remolins de pols/sorra

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm
ca: Tempesta de pols

[ctx: weather condition]
en: Dust Storm in Vicinity
ca: Proximitat de tempesta de pols

[ctx: weather condition]
en: Fair
ca: Net

[ctx: weather condition]
en: Fair and Breezy
ca: Net amb vent suau

[ctx: weather condition]
en: Fair and Windy
ca: Net amb ventades

[ctx: weather condition]
en: Fair with Haze
ca: Net amb broma

[ctx: weather condition]
en: Fog in Vicinity
ca: Proximitat de boira

[ctx: weather condition]
en: Fog/Mist
ca: Boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle
ca: Plovineig

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle in Vicinity
ca: Proximitat de plovineig

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Rain
ca: Plovineig, pluja

[ctx: weather condition]
en: Freezing Drizzle Snow
ca: Plovineig, neu

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog
ca: Boira gebradora

[ctx: weather condition]
en: Freezing Fog in Vicinity
ca: Proximitat de boira gebradora

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain
ca: Pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain in Vicinity
ca: Proximitat de pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Rain
ca: Pluja freda, pluja

[ctx: weather condition]
en: Freezing Rain Snow
ca: Pluja freda, neu

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud in Vicinity
ca: Proximitat de núvols convectius

[ctx: weather condition]
en: Hail Showers
ca: Calamarsades

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog
ca: Boira ploranera de forta densitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Fog/Mist
ca: Boira/boirina ploranera de forta densitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Ice Pellets
ca: Plugim de forta intensitat, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle Snow
ca: Plugim de forta intensitat, neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Dust Storm
ca: Tempesta de pols de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle
ca: Plovineig de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Rain
ca: Plovineig de forta intensitat, pluja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Drizzle Snow
ca: Plovineig de forta intensitat, neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Fog
ca: Boira gebradora de forta densitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain
ca: Pluja freda de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Rain
ca: Pluja freda de forta intensitat, pluja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Freezing Rain Snow
ca: Pluja freda de forta intensitat, neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets
ca: Calabruix de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Drizzle
ca: Calabruix de forta intensitat, plugim

[ctx: weather condition]
en: Heavy Ice Pellets Rain
ca: Calabruix de forta intensitat, pluja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog
ca: Pluja intensa, boira

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Fog/Mist
ca: Pluja intensa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Drizzle
ca: Pluja intensa, plovineig

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Freezing Rain
ca: Pluja intensa, pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Ice Pellets
ca: Pluja intensa, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers
ca: Ruixats de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Showers Fog/Mist
ca: Ruixats de forta intensitat, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain Snow
ca: Pluja intensa, neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Sand Storm
ca: Tempesta de sorra de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain
ca: Ruixats de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Rain Fog/Mist
ca: Ruixats de forta intensitat, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow
ca: Ruixats de forta intensitat, neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog
ca: Ruixats de forta intensitat, neu, boira

[ctx: weather condition]
en: Heavy Showers Snow Fog/Mist
ca: Ruixats de forta intensitat, neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy small Hail/Snow Pellets
ca: Intensa calamarsada de petita dimensió, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Blowing Snow
ca: Nevada intensa, ratxes de neu

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog
ca: Nevada intensa, boira

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Fog/Mist
ca: Nevada intensa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Drizzle
ca: Nevada intensa, plovineig

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Freezing Rain
ca: Nevada intensa, pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Grains
ca: Nevada intensa, granets de glaç

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Low Drifting Snow
ca: Nevada intensa, nevada dispersa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Rain
ca: Nevada intensa, pluja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers
ca: Precipitacions de neu de forta intensitat

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog
ca: Precipitacions de neu de forta intensitat, boira

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Showers Fog/Mist
ca: Precipitacions de neu de forta intensitat, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, boira

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog and Windy
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, boira i ventades

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, calamarsa, boira

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Fog/Hail
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, calamarsa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Hail Haze
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, calamarsa, broma

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Haze
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, broma

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
ca: Tempesta elèctrica intensa, pluja, calamarsa de petita dimensió/calabruix

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm Snow
ca: Tempesta elèctrica intensa, neu

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Drizzle
ca: Plugim de calabruix

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets in Vicinity
ca: Proximitat de calabruix

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets Rain
ca: Calabruix, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog
ca: Plugim lleuger, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Fog/Mist
ca: Plugim lleuger, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Ice Pellets
ca: Plugim lleuger, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle Snow
ca: Plugim lleuger, neu

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Rain
ca: Plovineig lleuger, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle Snow
ca: Plovineig lleuger, neu

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Fog
ca: Boira gebradora lleugera

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Rain
ca: Pluja freda lleugera, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain Snow
ca: Pluja freda lleugera, neu

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets
ca: Calabruix lleuger

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Drizzle
ca: Calabruix lleuger, plugim

[ctx: weather condition]
en: Light Ice Pellets Rain
ca: Calabruix lleuger, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Rain and Breezy
ca: Pluja lleugera i vent suau

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog
ca: Pluja lleugera, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Fog/Mist
ca: Pluja lleugera, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Drizzle
ca: Pluja lleugera, plovineig

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Freezing Rain
ca: Pluja lleugera, pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Ice Pellets
ca: Pluja lleugera, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers
ca: Pluja lleugera, ruixats

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Showers Fog/Mist
ca: Pluja lleugera, ruixats, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Rain Snow
ca: Pluja lleugera, neu

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain
ca: Ruixats lleugers, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Rain Fog/Mist
ca: Ruixats lleugers, pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow
ca: Ruixats lleugers, neu

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog
ca: Ruixats lleugers, neu, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Showers Snow Fog/Mist
ca: Ruixats lleugers, neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Small Hail/Snow Pellets
ca: Lleugera calamarsada de petita dimensió/calabruix

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow
ca: Lleugeres ratxes de neu, neu

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Blowing Snow Fog/Mist
ca: Lleugeres ratxes de neu, neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Drizzle
ca: Nevada lleugera, plugim

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog
ca: Nevada lleugera, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Fog/Mist
ca: Nevada lleugera, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Drizzle
ca: Nevada lleugera, plovineig

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Freezing Rain
ca: Nevada lleugera, pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Grains
ca: Nevada lleugera, granets de glaç

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Low Drifting Snow
ca: Nevada lleugera, nevada dispersa

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Rain
ca: Nevada lleugera, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers
ca: Nevada lleugera, ruixats

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog
ca: Nevada lleugera, ruixats, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Showers Fog/Mist
ca: Nevada lleugera, ruixats, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, calamarsa, boira

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, calamarsa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Hail Haze
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, calamarsa, broma

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Haze
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, broma

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
ca: Tempesta elèctrica lleugera, pluja, calamarsa de petita dimensió/calabruix

[ctx: weather condition]
en: Light Thunderstorm Snow
ca: Tempesta elèctrica lleugera, neu

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Dust
ca: Pols dispersa

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Sand
ca: Sorra dispersa

[ctx: weather condition]
en: Low Drifting Snow
ca: Nevada dispersa

[ctx: weather condition]
en: Mostly Clear
ca: Majoritàriament clar

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Breezy
ca: Majoritàriament ennuvolat i vent suau

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy and Windy
ca: Majoritàriament ennuvolat i ventades

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy with Haze
ca: Majoritàriament ennuvolat amb broma

[ctx: weather condition]
en: Overcast
ca: Molt ennuvolat

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Breezy
ca: Molt ennuvolat i vent suau

[ctx: weather condition]
en: Overcast and Windy
ca: Molt ennuvolat amb ventades

[ctx: weather condition]
en: Overcast with Haze
ca: Molt ennuvolat amb broma

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog
ca: Boira parcial

[ctx: weather condition]
en: Partial Fog in Vicinity
ca: Proximitat de boira parcial

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Breezy
ca: Parcialment ennuvolat i vent suau

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy and Windy
ca: Parcialment ennuvolat i ventades

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy with Haze
ca: Parcialment ennuvolat amb broma

[ctx: weather condition]
en: Patchy Freezing Fog
ca: Boira gebradora intermitent

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog
ca: Clapes de boira

[ctx: weather condition]
en: Patches of Fog in Vicinity
ca: Proximitat de clapes de boira

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog
ca: Pluja, boira

[ctx: weather condition]
en: Rain Fog/Mist
ca: Pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Drizzle
ca: Pluja, plovineig

[ctx: weather condition]
en: Rain Freezing Rain
ca: Pluja, pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Rain Ice Pellets
ca: Pluja, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers
ca: Ruixats

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers Fog/Mist
ca: Ruixats, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity
ca: Proximitat de ruixats

[ctx: weather condition]
en: Rain Showers in Vicinity Fog/Mist
ca: Proximitat de ruixats, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Rain Snow
ca: Pluja, neu

[ctx: weather condition]
en: Sand
ca: Sorra

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm
ca: Tempesta de sorra

[ctx: weather condition]
en: Sand Storm in Vicinity
ca: Proximitat de tempesta de sorra

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog in Vicinity
ca: Boira baixa a les proximitats

[ctx: weather condition]
en: Showers Hail
ca: Ruixats, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Showers Ice Pellets
ca: Ruixats, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Fog
ca: Proximitat de ruixats, boira

[ctx: weather condition]
en: Showers in Vicinity Snow
ca: Proximitat de ruixats, neu

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain
ca: Ruixats, pluja

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain Fog/Mist
ca: Ruixats, pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity
ca: Ruixats, proximitat de pluja

[ctx: weather condition]
en: Showers Rain in Vicinity Fog/Mist
ca: Ruixats, proximitat de pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow
ca: Ruixats, neu

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog
ca: Ruixats, neu, boira

[ctx: weather condition]
en: Showers Snow Fog/Mist
ca: Ruixats, neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Small Hail/Snow Pellets
ca: Calamarsada de petita dimensió/calabruix

[ctx: weather condition]
en: Snow Blowing Snow
ca: Neu, ratxes de neu

[ctx: weather condition]
en: Snow Drizzle
ca: Neu, plugim

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog
ca: Neu, boira

[ctx: weather condition]
en: Snow Fog/Mist
ca: Neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Drizzle
ca: Neu, plovineig

[ctx: weather condition]
en: Snow Freezing Rain
ca: Neu, pluja freda

[ctx: weather condition]
en: Snow Low Drifting Snow
ca: Neu, nevada dispersa

[ctx: weather condition]
en: Snow Rain
ca: Neu, pluja

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers
ca: Precipitacions de neu

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog
ca: Precipitacions de neu, boira

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers Fog/Mist
ca: Precipitacions de neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity
ca: Proximitat de precipitacions de neu

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog
ca: Proximitat de precipitacions de neu, boira

[ctx: weather condition]
en: Snow Showers in Vicinity Fog/Mist
ca: Proximitat de precipitacions de neu, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Fog
ca: Tempesta elèctrica, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail
ca: Tempesta elèctrica, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Hail Fog
ca: Tempesta elèctrica, calamarsa, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity
ca: Tempesta elèctrica, proximitat de calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Haze in Vicinity Hail
ca: Tempesta elèctrica, proximitat de broma, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa, calamarsa, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa, calamarsa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Hail Haze
ca: Tempesta elèctrica, pluja intensa, calamarsa, broma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Heavy Rain Haze
ca: Tempesta elèctrica, pluja de forta intensitat, broma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Ice Pellets
ca: Tempesta elèctrica, calabruix

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity
ca: Proximitat de tempesta elèctrica

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog
ca: Proximitat de tempesta elèctrica, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Fog/Mist
ca: Proximitat de tempesta elèctrica, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail
ca: Proximitat de tempesta elèctrica, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Hail Haze
ca: Proximitat de tempesta elèctrica, calamarsa. broma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm in Vicinity Haze
ca: Proximitat de tempesta elèctrica, broma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, calamarsa, boira

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, calamarsa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Hail Haze
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, calamarsa, broma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Light Rain Haze
ca: Tempesta elèctrica, pluja lleugera, broma

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain
ca: Tempesta elèctrica, pluja

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica, pluja, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Hail Fog/Mist
ca: Tempesta elèctrica, pluja, calamarsa, boira/boirina

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Rain Small Hail/Snow Pellets
ca: Tempesta elèctrica, pluja, calamarsa de petita dimensió/calabruix

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity
ca: Tempesta elèctrica, proximitat de ruixats

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Showers in Vicinity Hail
ca: Tempesta elèctrica, proximitat de ruixats, calamarsa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Small Hail/Snow Pellets
ca: Tempesta elèctrica, calamarsa de petita dimensió/calabruix

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm Snow
ca: Tempesta elèctrica, neu

[ctx: weather condition]
en: Tornado/Water Spout
ca: Tornado/tromba d'aigua

[ctx: weather condition]
en: Windy
ca: Ventades

[ctx: weather forecast]
en: Ice Crystals
ca: Cristalls de gel

[ctx: weather forecast]
en: Volcanic Ash
ca: Cendra volcànica

[ctx: weather forecast]
en: Water Spout
ca: Tromba d'aigua

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Spray
ca: Ruixat gelat

[ctx: weather forecast]
en: Frost
ca: Gel

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Thunderstorms
ca: Lleugera possibilitat de tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Chance Thunderstorms
ca: Possibilitat de tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Thunderstorms Likely
ca: Probabilitat de tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Severe Tstms
ca: Tempestes intenses

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow/Sleet
ca: Lleugera possibilitat de nevada/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow/Sleet
ca: Possibilitat de neu/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet Likely
ca: Probabilitat de neu/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Snow/Sleet
ca: Neu/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Sleet
ca: Lleugera possibilitat de pluja/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Sleet
ca: Possibilitat de pluja/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet Likely
ca: Probabilitat de pluja/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Sleet
ca: Pluja/aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Freezing Rain
ca: Lleugera possibilitat de pluja/pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Freezing Rain
ca: Possibilitat de pluja/pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain Likely
ca: Probabilitat de pluja/pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Freezing Rain
ca: Pluja/pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix Likely
ca: Probabilitat de barreja hivernal

[ctx: weather forecast]
en: Wintry Mix
ca: Barreja hivernal

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Drizzle
ca: Lleugera possibilitat de plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Drizzle
ca: Possibilitat de plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle Likely
ca: Probabilitat de plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Drizzle
ca: Plovineig

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Freezing Rain
ca: Lleugera possibilitat de pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Chance Freezing Rain
ca: Possibilitat de pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain Likely
ca: Probabilitat de pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Rain
ca: Pluja freda

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain/Snow
ca: Lleugera possibilitat de pluja/neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain/Snow
ca: Possibilitat de pluja/neu

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow Likely
ca: Probabilitat de pluja/neu

[ctx: weather forecast]
en: Rain/Snow
ca: Pluja/neu

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow
ca: Lleugera possibilitat de nevada

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow
ca: Possibilitat de nevada

[ctx: weather forecast]
en: Snow Likely
ca: Probabilitat de nevada

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Snow
ca: Nevada intensa

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Flurries
ca: Lleugera possibilitat de ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Chance Flurries
ca: Possibilitat de ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Flurries Likely
ca: Probabilitat de ratxes

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Snow Showers
ca: Lleugera possibilitat de precipitacions de neu

[ctx: weather forecast]
en: Chance Snow Showers
ca: Possibilitat de precipitacions de neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers Likely
ca: Probabilitat de precipitacions de neu

[ctx: weather forecast]
en: Snow Showers
ca: Precipitacions de neu

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Drizzle
ca: Lleugera possibilitat de plugim

[ctx: weather forecast]
en: Chance Drizzle
ca: Possibilitat de plugim

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle Likely
ca: Probabilitat de plugim

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain
ca: Lleugera possibilitat de pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain
ca: Possibilitat de pluja

[ctx: weather forecast]
en: Rain Likely
ca: Probabilitat de pluja

[ctx: weather forecast]
en: Heavy Rain
ca: Pluja intensa

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Rain Showers
ca: Lleugera possibilitat de precipitacions de pluja

[ctx: weather forecast]
en: Chance Rain Showers
ca: Possibilitat de ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers Likely
ca: Possibilitat de ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Rain Showers
ca: Ruixats

[ctx: weather forecast]
en: Sleet
ca: Aiguaneu

[ctx: weather forecast]
en: Freezing Fog
ca: Boira gebradora

[ctx: weather forecast]
en: Ice Fog
ca: Boira gebradora

[ctx: weather forecast]
en: Haze
ca: Boirina

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Sand
ca: Ratxes de sorra

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Dust
ca: Ratxes de pols

[ctx: weather forecast]
en: Blowing Snow
ca: Ratxes de neu

[ctx: weather forecast]
en: Dense Fog
ca: Boira densa

[ctx: weather forecast]
en: Blustery
ca: Tempestuós

[ctx: weather forecast]
en: Breezy
ca: Vent suau

[ctx: weather forecast]
en: Cold
ca: Fred

[ctx: weather forecast]
en: Hot
ca: Calent

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Cloudy
ca: Majoritàriament ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: Partly Cloudy
ca: Parcialment ennuvolat

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Sunny
ca: Majoritàriament assolellat

[ctx: weather forecast]
en: Partly Sunny
ca: Parcialment assolellat

[ctx: weather forecast]
en: Increasing Clouds
ca: Nuvolositat en augment

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Cloudy
ca: Esdevindrà núvol

[ctx: weather forecast]
en: Gradual Clearing
ca: Clarianes graduals

[ctx: weather forecast]
en: Clearing Late
ca: Clarianes al tard

[ctx: weather forecast]
en: Decreasing Clouds
ca: Nuvolositat minvant

[ctx: weather forecast]
en: Becoming Sunny
ca: Esdevindrà assolellat

[ctx: weather forecast]
en: Mostly Clear
ca: Majoritàriament clar

[ctx: weahter forecast]
en: Showers And Thunderstorms
ca: Ruixats i tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Slight Chance Showers And Thunderstorms
ca: Lleugera possibilitat de ruixats i tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Chance Showers And Thunderstorms
ca: Possibilitat de ruixats i tempestes elèctriques

[ctx: weather forecast]
en: Showers And Thunderstorms Likely
ca: Probabilitat de ruixats i tempestes elèctriques
