plasma-workspace - en to az translation catalogue (24 entries)

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to log out of the session]
en: logout;log out
az: çıxış;sesiyadan çıxış

en: Logs out, exiting the current desktop session
az: Cari istifadəçinin sesiyasından çıxır

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to shut down the computer]
en: shutdown;shut down;power;power off
az: shutdown;shut down;power;power off söndürmək;işi sonlandırmaq;güc;sistemi bağlamaq

en: Turns off the computer
az: Kompyuteri söndürmək

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to restart the computer]
en: restart;reboot
az: yenidən başlatmaq;təkrar aç

en: Reboots the computer
az: Kompyuteri yenidən başladır

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to lock the screen]
en: lock;lock screen
az: kilid;ekranı kilidləmək

en: Locks the current sessions and starts the screen saver
az: Cari sesiyanı kilidləyir və ekran qoruyucusunu işə salır

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to save the desktop session]
en: save;save session
az: saxla:sesiyanı saxla

en: Saves the current session for session restoration
az: Sesiyanı bərpa etməyək üçün cari sesiyanı saxlayır

[ctx: KRunner keywords (split by semicolons without whitespace) to switch user sessions]
en: switch user;new session
az: istifadəçini dəyişmək;yeni sesiya

en: Starts a new session as a different user
az: Yeni sesiyanı digər istifadəçi ilə başladır

[ctx: KRunner keyword to list user sessions]
en: sessions
az: sesiyalar

en: Lists all sessions
az: bütün sesiyaların siyahısı

[ctx: KRunner keyword to switch user sessions]
en: switch
az: dəyişdir

en: Switches to the active session for the user :q:, or lists all active sessions if :q: is not provided
az: :q: istifadəçisi sesiyasına keçirir, və ya əgər :q: göatərilməyibsə bütün istifadəçiləri göstərir

[ctx: log out command]
en: Log Out
az: Sİstemdən çıx

[ctx: turn off computer command]
en: Shut Down
az: Söndür

[ctx: restart computer command]
en: Restart
az: Yenidən başlat

[ctx: lock screen command]
en: Lock
az: Kilidlə

en: Save Session
az: Sesiyanı saxla

en: Switch User
az: istifadəçini dəyiş

en: <p>You are about to enter a new desktop session.</p><p>A login screen will be displayed and the current session will be hidden.</p><p>You can switch between desktop sessions using:</p><ul><li>Ctrl+Alt+F{number of session}</li><li>Plasma search (type '%1')</li><li>Plasma widgets (such as the application launcher)</li></ul>
az: <p>Siz yeni iş masası sesiyasına daxil olmaq üzrəsiniz.</p><p>Giriş ekran göstəriləcək və cari sesiya gizlədiləcəkdir.</p><p>Siz bunlardan istifadə edərək iş masası sesiyalarını dəyişə bilərsiniz:</p><ul>Ctrl+Alt+F{sesiyanın nömrəsi}<li></li>Plasma axtarışı (növ "%1")<li></li>Plasma vidjet (tətbiq başladıcısı kimi)<li></li>

en: New Desktop Session
az: Yeni iş masası sesiyası
