plasma-workspace - en to az translation catalogue (16 entries)

en: No title
az: Başlıqsız

en: No media playing
az: Media fayl yoxdur

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
az: Qarışıq

[ctx: Play previous track]
en: Previous Track
az: Əvvəlki media

[ctx: Pause playback]
en: Pause
az: Fasilə

[ctx: Start playback]
en: Play
az: Oynatmaq

[ctx: Play next track]
en: Next Track
az: Nöbəti media

en: Repeat Track
az: Trek'in təkrarı

en: Repeat
az: Təkrar

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (%2)
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
az: %1 (%2)
    Fasilə üçün orta düyməyə vur
    Səsi tənizmləmək üçün sürüşdür

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: %1
    Middle-click to pause
    Scroll to adjust volume
az: %1
    Fasilə üçün orta düyməyə vur
    SƏsi tənzimləmək üçün sürüşdür

[ctx: @info:tooltip %1 is a musical artist and %2 is an app name]
en: by %1 (paused, %2)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
az: %1 (fasilədə, %2)
    Oynatmaq üçün orta düyməyə vur Səsi tənzimləmək üçün sürüşdr

[ctx: @info:tooltip %1 is an app name]
en: Paused (%1)
    Middle-click to play
    Scroll to adjust volume
az: Fasilədə (%1)
    Oynatmaq üçün orta düyməyə vur
    Səsi tənzimləmək üçün sürüşdür

[ctx: Open player window or bring it to the front if already open]
en: Open
az: Pleyeri açmaq

[ctx: Stop playback]
en: Stop
az: Dayandırmaq

[ctx: Quit player]
en: Quit
az: Çıxış
