plasma-workspace - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: One other user is currently logged in. If the computer is shut down or restarted, that user may lose work. | %1 other users are currently logged in. If the computer is shut down or restarted, those users may lose work.
ast[0]: Hai otru usuariu cola sesión aniciada. Si s'apaga o reanicia l'ordenador, ye posible qu'esi usuariu pierda'l trabayu.
ast[1]: Hai %1 usuarios cola sesión aniciada. Si s'apaga o reanicia l'ordenador, ye posible qu'esos usuarios pierdan el trabayu.

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep
ast: Dormir

[ctx: Suspend to RAM]
en: Sleep Now
ast: Dormir

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: Hibernate Now
ast: Ivernar

en: Restart
ast: Reaniciar

en: Restart Now
ast: Reaniciar

en: Shut Down
ast: Apagar

en: Shut Down Now
ast: Apagar

en: Log Out
ast: Zarrar la sesión

en: Log Out Now
ast: Zarrar la sesión

[ctx: This is the first text the user sees while starting in the splash screen, should be translated as something short, is a form that can be seen on a product. Plasma is the project name so shouldn't be translated.]
en: Plasma made by KDE
ast: Plasma, creáu por KDE
