plasma-workspace - en to ast translation catalogue (14 entries)

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
ast: parcialmente nuble

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
ast: parcialmente nuble

[ctx: weather condition]
en: Tornado
ast: Tornáu

[ctx: Short for Today]
en: Today
ast: Güei

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
ast: Sáb

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
ast: Dom

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
ast: Llu

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
ast: Mar

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
ast: Mié

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
ast: Xue

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
ast: Vie

en: N/A
ast: N/D

[ctx: weather condition]
en: rain
ast: lluvia

[ctx: weather condition]
en: n/a
ast: n/d
