plasma-workspace - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: General
ast: Xeneral

en: Calendar version:
ast: Versión del calendariu

en: Show week numbers
ast: Amosar los númberos de selmana

[ctx: What information is shown in the calendar icon]
en: Compact version:
ast: Versión compauta:

[ctx: Show the number of the day (eg. 31) in the icon]
en: Show day of the month
ast: Amosar el día del mes

[ctx: Show the week number (eg. 50) in the icon]
en: Show week number
ast: Amosar el númberu de selmana
