plasma-desktop - en to tg translation catalogue (18 entries)

en: General
tg: Умумӣ

en: Remove from Favorites
tg: Тоза кардан аз баргузидаҳо

en: Add to Favorites
tg: Илова кардан ба баргузидаҳо

en: On All Activities
tg: Дар ҳамаи фаъолиятҳо

en: On the Current Activity
tg: Дар фаъолияти ҷорӣ

en: Show in Favorites
tg: Намоиш додан дар баргузидаҳо

en: Icon:
tg: Нишона:

en: Power
tg: Барқ

en: Session
tg: Ҷаласа

en: Power and session
tg: Барқ ва ҷаласа

en: Applications
tg: Барномаҳо

en: Places
tg: Ҷойҳо

en: Leave
tg: Баромад

en: More
tg: Бештар

en: Edit Applications…
tg: Таҳрир кардани барномаҳо...

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
tg: Компютер

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
tg: Таърих

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
tg: Бисёр истифодашуда
