plasma-desktop - en to sa translation catalogue (48 entries)

en: General
sa: सर्वत्रगत

en: Remove from Favorites
sa: प्रियतः निष्कासयन्तु

en: Add to Favorites
sa: प्रियतमेषु योजयन्तु

en: On All Activities
sa: सर्वेषु क्रियाकलापेषु

en: On the Current Activity
sa: वर्तमान क्रियाकलापस्य विषये

en: Show in Favorites
sa: प्रियाः इत्यत्र दर्शयतु

en: Icon:
sa: चिह्नम् :

[ctx: @action:button]
en: Change Application Launcher's icon
sa: अनुप्रयोगप्रक्षेपकस्य चिह्नं परिवर्तयन्तु

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
sa: वर्तमान चिह्नं %1 अस्ति । वर्तमानचिह्नं परिवर्तयितुं अथवा पूर्वनिर्धारितचिह्नं प्रति पुनःस्थापयितुं विकल्पसूचि उद्घाटयितुं नोदनम् कुर्वन्तु ।.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
sa: चिह्नस्य नाम "%1" अस्ति ।

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
sa: चिनुत…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Application Launcher
sa: अनुप्रयोगप्रक्षेपकस्य कृते एकं चिह्नं चिनोतु

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
sa: पूर्वनिर्धारितं चिह्नं प्रति पुनः निरूपयतु

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove icon
sa: चिह्नं निष्कासयन्तु

[ctx: @label:textbox]
en: Text label:
sa: पाठ्य नामपत्र:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to add a text label
sa: पाठ्य नामपत्रं योजयितुं अत्र लिखन्तु

[ctx: @action:button]
en: Reset menu label
sa: विकल्पसूचि नामपत्र पुनः निरूपयतु

[ctx: @info]
en: A text label cannot be set when the Panel is vertical.
sa: यदा पटलः लम्बवत् भवति तदा पाठ्य नामपत्रं निरूपयतु न शक्यते ।.

[ctx: General options]
en: General:
sa: सर्वत्रगत:

en: Always sort applications alphabetically
sa: अनुप्रयोगान् सर्वदा वर्णमालानुसारं क्रमयन्तु

en: Use compact list item style
sa: संकुचितसूचीवस्तुशैल्याः उपयोगं कुर्वन्तु

[ctx: @info:usagetip under a checkbox when Touch Mode is on]
en: Automatically disabled when in Touch Mode
sa: स्पर्शविधौ स्थित्वा स्वयमेव अक्षमम्

en: Sidebar position:
sa: पार्श्वपट्टिकायाः स्थितिः :

en: Right
sa: दक्षिणः

en: Left
sa: वामः

en: Show favorites:
sa: प्रियं दर्शयतु :

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
sa: रेखागणे

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
sa: एकस्मिन् सूचीयां

en: Show other applications:
sa: अन्ये अनुप्रयोगाः दर्शयन्तु :

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
sa: रेखागणे

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
sa: एकस्मिन् सूचीयां

en: Show buttons for:
sa: कृते गण्ड दर्शयतु:

en: Power
sa: विद्युत्

en: Session
sa: सत्र

en: Power and session
sa: विद्युत्ः सत्रं च

en: Show action button captions
sa: क्रिया गण्डस्य शीर्षकं दर्शयतु

en: Applications
sa: अनुप्रयोगाः

en: Places
sa: स्थानाः

[ctx: @info:status]
en: No matches
sa: न मेलनं भवति

en: Open user settings
sa: उपयोक्तृसमायोजनानि उद्घाटयन्तु

en: Keep Open
sa: उद्घाटितं भवतु

en: Grid with %1 rows, %2 columns
sa: %1 पङ्क्तयः, %2 स्तम्भाः च सह जालम्

en: Leave
sa: त्यजतु

en: More
sa: अधिकः

en: Edit Applications…
sa: अनुप्रयोगाः सम्पादयतु…

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
sa: सङ्गणक्

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
sa: इतिहासः

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
sa: बहुधा प्रयुक्तम्
