plasma_applet_pager - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: General
pl: Ogólne

en: General:
pl: Ogólne:

en: Show window outlines
pl: Pokaż zarysy okien

en: Show application icons on window outlines
pl: Pokaż ikony aplikacji na zarysie okien

en: Show only current screen
pl: Pokaż tylko bieżący ekran

en: Navigation wraps around
pl: Zapętlij przełączanie pulpitów

en: Layout:
pl: Układ:

[ctx: The pager layout]
en: Default
pl: Domyślny

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Text display:
pl: Wyświetlanie tekstu:

en: No text
pl: Brak tekstu

en: Activity number
pl: Numer aktywności

en: Desktop number
pl: Numer pulpitu

en: Activity name
pl: Nazwa aktywności

en: Desktop name
pl: Nazwa pulpitu

en: Selecting current Activity:
pl: Wybierz bieżącą aktywność:

en: Selecting current virtual desktop:
pl: Wybierz bieżący pulpit wirtualny:

en: Does nothing
pl: Nic nie robi

en: Shows the desktop
pl: Pokazuje pulpit

en: …and %1 other window | …and %1 other windows
pl[0]: ...i %1 inne okno
pl[1]: ...i %1 inne okna
pl[2]: ...i %1 innych okien

en: %1 Window: | %1 Windows:
pl[0]: %1 okno:
pl[1]: %1 okna:
pl[2]: %1 okien:

en: %1 Minimized Window: | %1 Minimized Windows:
pl[0]: %1 zminimalizowane okno:
pl[1]: %1 zminimalizowane okno:
pl[2]: %1 zminimalizowanych okien:

en: Desktop %1
pl: Pulpit %1

[ctx: @info:tooltip %1 is the name of a virtual desktop or an activity]
en: Switch to %1
pl: Przełącz na %1

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Show Activity Manager
pl: Pokaż zarządzanie aktywnościami

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Add Virtual Desktop
pl: Dodaj wirtualny pulpit

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Remove Virtual Desktop
pl: Usuń wirtualny pulpit

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
pl: &Ustawienia aktywności…

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: Configure Virtual Desktops…
pl: Ustawienia pulpitów wirtualnych...
