plasma-desktop - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Remove
gl: Retirar

en: Configure…
gl: Configurar…

en: Show Alternatives…
gl: Amosar as alternativas…

en: Spacer width
gl: Anchura do espazador

[ctx: @option:check Whether to allow a spacer widget to fill available space]
en: Flexible size
gl: Tamaño flexíbel

en: Open Panel configuration ui
gl: Abrir a interface de configuración do panel

en: Add Widgets…
gl: Engadir trebellos…
