plasma-desktop - en to eo translation catalogue (54 entries)

en: General
eo: Generalo

en: Remove from Favorites
eo: Forigi el Favoritoj

en: Add to Favorites
eo: Aldoni al Favoritoj

en: On All Activities
eo: Pri Ĉiuj Agadoj

en: On the Current Activity
eo: Pri la Nuna Agado

en: Show in Favorites
eo: Montri en Favoritoj

en: Icon:
eo: Piktogramo:

[ctx: @action:button]
en: Change Application Launcher's icon
eo: Ŝanĝi la piktogramon de Apliko-Lanĉilo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
eo: Nuna piktogramo estas %1. Klaku por malfermi menuon por ŝanĝi la nunan piktogramon aŭ restarigi al la defaŭlta piktogramo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
eo: Piktogramnomo estas "%1"

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
eo: Elektu…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Application Launcher
eo: Elekti piktogramon por Aplika Lanĉilo

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
eo: Restarigi al defaŭlta piktogramo

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove icon
eo: Forigi piktogramon

en: Show applications as:
eo: Montri aplikaĵojn kiel:

en: Name only
eo: Nur nomo

en: Description only
eo: Nur priskribo

en: Name (Description)
eo: Nomo (Priskribo)

en: Description (Name)
eo: Priskribo (Nomo)

[ctx: @label:textbox]
en: Text label:
eo: Teksta etikedo:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to add a text label
eo: Tajpu ĉi tie por aldoni tekstan etikedon

[ctx: @action:button]
en: Reset menu label
eo: Restarigi menuetikedon

[ctx: @info]
en: A text label cannot be set when the Panel is vertical.
eo: Teksta etikedo ne povas esti agordita kiam la Panelo estas vertikala.

[ctx: General options]
en: General:
eo: Ĝenerala:

en: Always sort applications alphabetically
eo: Ĉiam ordigi aplikojn alfabete

en: Use compact list item style
eo: Uzi kompaktan listostilon

[ctx: @info:usagetip under a checkbox when Touch Mode is on]
en: Automatically disabled when in Touch Mode
eo: Aŭtomate malŝaltita kiam en Tuŝreĝimo

[ctx: @action:button opens plasmasearch kcm]
en: Configure Search Plugins…
eo: Agordi Serĉon de Kromaĵoj…

en: Sidebar position:
eo: Flankbreta pozicio:

en: Right
eo: Dekstre

en: Left
eo: Maldekstre

en: Show favorites:
eo: Montri plej ŝatatajn:

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
eo: En krado

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
eo: En listo

en: Show other applications:
eo: Montri aliajn aplikaĵojn:

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
eo: En krado

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
eo: En listo

en: Show buttons for:
eo: Montri butonojn por:

en: Power
eo: Potenco

en: Session
eo: Seanco

en: Power and session
eo: Potenco kaj seanco

en: Show action button captions
eo: Montri subtitolojn de agobutono

en: Applications
eo: Aplikoj

en: Places
eo: Lokoj

[ctx: @info:status]
en: No matches
eo: Neniuj alumetoj

en: Open user settings
eo: Malfermi uzant-agordojn

en: Keep Open
eo: Teni Malfermita

en: Grid with %1 rows, %2 columns
eo: Krado kun %1 vicoj, %2 kolumnoj

en: Leave
eo: Forlasi

en: More
eo: Pli

en: Edit Applications…
eo: Redakti Aplikaĵojn…

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
eo: Komputilo

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
eo: Historio

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
eo: Ofte Uzata
