plasma-desktop - en to az translation catalogue (102 entries)

en: Location
az: Məkan

en: Icons
az: İkonlar

en: Filter
az: Filtr

en: Back
az: Geriyə

en: Files:
az: Fayllar:

en: Show all
az: Hamısını göstərmək

en: Show matching
az: Oxşarları göstərmək

en: Hide matching
az: Oxşarları gizlətmək

en: File name pattern:
az: Fayl adı nümunəsi

en: File types:
az: Fayl növləri

en: Show hidden files:
az: Gizli faylları göstər:

en: Description
az: Təsviri

en: Select All
az: Hamısını seçmək

en: Deselect All
az: Seçimləri ləğv etmək

en: Panel button:
az: Panel düyməsi

en: Use a custom icon
az: Fərsi ikonu istifadə etmək

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
az: Seçim…

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Clear Icon
az: İkonu silmək

en: Arrangement:
az: Düzülüş:

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: Left to Right
az: Soldan sağa

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: Right to Left
az: Sağdan sola

[ctx: @item:inlistbox arrangement of icons]
en: Top to Bottom
az: Yuxarıdan aşağıya

[ctx: @item:inlistbox alignment of icons]
en: Align left
az: Sol kənar

[ctx: @item:inlistbox alignment of icons]
en: Align right
az: Sağ kənar

en: Lock in place
az: Yerində kilidləmək

en: Sorting:
az: Çeşidləmə:

[ctx: @item:inlistbox sort icons manually]
en: Manual
az: Nizamlamaq

[ctx: @item:inlistbox sort icons by name]
en: Name
az: Adı

[ctx: @item:inlistbox sort icons by size]
en: Size
az: Ölçüsü

[ctx: @item:inlistbox sort icons by file type]
en: Type
az: Növü

[ctx: @item:inlistbox sort icons by date]
en: Date
az: Tarix

[ctx: @option:check sort icons in descending order]
en: Descending
az: Azalan

[ctx: @option:check sort icons with folders first]
en: Folders first
az: Öncə Qovluqlar

[ctx: whether to use icon or list view]
en: View mode:
az: Baxış rejimi:

[ctx: @item:inlistbox show icons in a list]
en: List
az: Siyahı

[ctx: @item:inlistbox show icons in a grid]
en: Grid
az: Tor

en: Icon size:
az: İkon Ölçüsü:

[ctx: @label:slider smallest icon size]
en: Small
az: Kiçik

[ctx: @label:slider largest icon size]
en: Large
az: Böyük

en: Label width:
az: Yarlıq eni:

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Narrow
az: Məhdud

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Medium
az: Orta

[ctx: @item:inlistbox how long a text label should be]
en: Wide
az: Geniş

en: Text lines:
az: Mətn sətirləri:

en: When hovering over icons:
az: Nişanın üzərində dayandıqda:

en: Show tooltips
az: İpuclarını göstərmək

en: Show selection markers
az: Seçilmiş nişanlar göstərmək

en: Show folder preview popups
az: Qovluğa öncədən baxşış pəncərələrinii göstərmək

en: Rename:
az: Adını dəyişin:

en: Rename inline by clicking selected item's text
az: Seçilmiş elementin mətninə vuraraq sətirin adını dəyişdirin

en: Previews:
az: Miniatürlər:

en: Show preview thumbnails
az: Miniatürlərə öncədən baxışı göstərmək

en: Configure Preview Plugins…
az: Öncədən baxşı qoşmalarını tənzimləmək...

en: Show:
az: Göstərmək:

en: Desktop folder
az: İş masası Qovluğu

en: Files linked to the current activity
az: Cari Fəaliyyətlə əlaqəli fayllar

en: Places panel item:
az: Giriş Nöqtəsi paneli elementləri:

en: Custom location:
az: Fərdi Yerləşmə Yeri:

en: Type path or URL…
az: Yol və ya URL daxil etmək…

en: Title:
az: Başlıq:

en: None
az: Heç biri

en: Default
az: Standart

en: Full path
az: Tam Yol

en: Custom title
az: Fərdi başlıq

en: Enter custom title…
az: Fərdi başlıq daxil etmək...

en: Hide Background
az: Arxa fonu izlətmək

en: Show Background
az: Arxa fonu göstərmək

en: Remove
az: Silmək

en: Preview Plugins
az: Öncədən baxşı plaqini

en: Select Folder
az: Qovluq seçmək

en: &Refresh Desktop
az: &İş masasını yeniləmək

en: &Refresh View
az: &Baxışı yeniləmək

en: &Empty Trash
az: &Səbəti boşaldın

[ctx: Restore from trash]
en: Restore
az: Bərpa etmək

en: &Open
az: &Açmaq

en: &Paste
az: &Yerləşdirmək

en: &Properties
az: &Xüsusiyyətlər

en: Sort By
az: Buna görə çeşidləmək

[ctx: @item:inmenu Sort icons manually]
en: Unsorted
az: Çeşidlənməmiş

[ctx: @item:inmenu Sort icons by name]
en: Name
az: Adı

[ctx: @item:inmenu Sort icons by size]
en: Size
az: Ölçüsü

[ctx: @item:inmenu Sort icons by file type]
en: Type
az: Növü

[ctx: @item:inmenu Sort icons by date]
en: Date
az: Tarix

[ctx: @item:inmenu Sort icons in descending order]
en: Descending
az: Azalan

[ctx: @item:inmenu Sort icons with folders first]
en: Folders First
az: Öncə Qovluqlar

en: Icon Size
az: İkon Ölçüsü

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Tiny
az: İncə

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Very Small
az: Çox kiçik

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Small
az: Kiçik

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Small-Medium
az: Orta kiçik

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Medium
az: Orta

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Large
az: Böyük

[ctx: @item:inmenu size of the icons]
en: Huge
az: Nəhəng

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: Arrange
az: Yerləşdirmə

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: Left to Right
az: Soldan sağa

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: Right to Left
az: Sağdan sola

[ctx: @item:inmenu arrangement of icons]
en: Top to Bottom
az: Yuxarıdan aşağıya

en: Align
az: Düzmək

[ctx: @item:inmenu alignment of icons]
en: Left
az: Sol

[ctx: @item:inmenu alignment of icons]
en: Right
az: Sağ

en: Show Previews
az: Miniatürləri göstərmək

[ctx: @item:inmenu lock icon positions in place]
en: Locked
az: Kilidli
