plasma-desktop - en to ast translation catalogue (21 entries)

en: Activities
ast: Actividaes

en: View Error Details…
ast: Ver los detalles del error…

en: License:
ast: Llicencia:

en: Credits
ast: Creitos

en: Translators
ast: Traductores

en: Keyboard Shortcuts
ast: Atayos del tecláu

en: The settings of the current module have changed. Do you want to apply the changes or discard them?
ast: La configuración del módulu actual camudó. ¿Quies aplicar los cambeos o escartalos?

en: Panel Settings
ast: Configuración del panel

en: Right
ast: Derecha

en: Left
ast: Esquierda

en: Center
ast: Centru

en: Height
ast: Altor

en: Visibility
ast: Visibilidá

en: Opacity
ast: Opacidá

en: Adaptive
ast: Adautable

en: Opaque
ast: Opaca

en: Translucent
ast: Tresllúcida

en: Style
ast: Estilu

en: Alternative Widgets
ast: Widgets alternativos

en: All Widgets
ast: Tolos widgets

en: Categories
ast: Categoríes
