plasma-desktop - en to ast translation catalogue (22 entries)

en: General
ast: Xeneral

en: On All Activities
ast: En toles actividaes

en: On the Current Activity
ast: Na actividá actual

en: Icon:
ast: Iconu:

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
ast: Escoyer…

[ctx: @label:textbox]
en: Text label:
ast: Etiqueta de testu:

[ctx: @info:placeholder]
en: Type here to add a text label
ast: Escribi equí p'amestar una etiqueta de testu

[ctx: General options]
en: General:
ast: Xeneral:

en: Sidebar position:
ast: Posición de la barra llateral:

en: Right
ast: Derecha

en: Left
ast: Esquierda

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a grid']
en: In a grid
ast: Nun rexáu

[ctx: Part of a sentence: 'Show favorites in a list']
en: In a list
ast: Nuna llista

en: Show other applications:
ast: Amosar otres aplicaciones:

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a grid']
en: In a grid
ast: Nun rexáu

[ctx: Part of a sentence: 'Show other applications in a list']
en: In a list
ast: Nuna llista

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Places
ast: Llugares

en: More
ast: Más

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
ast: Ordenador

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
ast: Historial

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
ast: D'usu frecuente
