plasma-desktop - en to ast translation catalogue (17 entries)

en: Icons
ast: Iconos

en: Files:
ast: Ficheros:

en: Description
ast: Descripción

[ctx: @item:inlistbox sort icons by name]
en: Name
ast: Nome

[ctx: @item:inlistbox sort icons by size]
en: Size
ast: Tamañu

[ctx: @item:inlistbox sort icons by file type]
en: Type
ast: Tipu

[ctx: @item:inlistbox sort icons by date]
en: Date
ast: Data

[ctx: @option:check sort icons in descending order]
en: Descending
ast: Descendente

en: Show Background
ast: Amosar el fondu

en: Remove
ast: Quitar

en: Desktop and Wallpaper
ast: Escritoriu y fondu de pantalla

en: &Refresh Desktop
ast: &Anovar l'escritoriu

en: &Refresh View
ast: &Anovar la vista

en: &Properties
ast: &Propiedaes

[ctx: @item:inmenu Sort icons by size]
en: Size
ast: Tamañu

[ctx: @item:inmenu Sort icons by date]
en: Date
ast: Data

[ctx: @item:inmenu Sort icons in descending order]
en: Descending
ast: Descendente
