plasma_applet_showdesktop - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: Minimize All Applet Active Indicator
ar: مؤشر تصغّر كلّ النّوافذ النشطة

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Restore Windows
ar: استعد النّوافذ

[ctx: @action:button shown as tooltip and @action:inmenu]
en: Minimize All Windows
ar: صغّر كلّ النّوافذ

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Restores the previously minimized windows
ar: تستعيد كل النوافذ المصغرة سابقا

[ctx: @info:tooltip shown as subtitle]
en: Shows the Desktop by minimizing all windows
ar: تظهر سطح المكتب بتصغير كل النوافذ

[ctx: @action:button]
en: Peek at Desktop
ar: نظرة على سطح المكتب

[ctx: @action:button]
en: Stop Peeking at Desktop
ar: أوقف التطلع لسطح المكتب

[ctx: @info:tooltip]
en: Moves windows back to their original positions
ar: تحرك النوافذ إلى موقعها الأصلي

[ctx: @info:tooltip]
en: Temporarily shows the desktop by moving windows away
ar: يظهر سطح المكتب مؤقتاً بتحريك كل النوافذ للجنب
