libksysguard - en to ca@valencia translation catalogue (104 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
ca@valencia: ID de l'escriptori

[ctx: @title]
en: Icon
ca@valencia: Icona

[ctx: @title]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: The unique Process ID that identifies this process.
ca@valencia: L'ID únic del procés que identifica este procés.

en: Parent PID
ca@valencia: PID del pare

en: Login
ca@valencia: Usuari

en: The user who owns this process.
ca@valencia: L'usuari propietari d'este procés.

en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

en: Can Login
ca@valencia: Pot connectar-se

en: Tracer Pid
ca@valencia: PID del traçador

en: The controlling terminal on which this process is running.
ca@valencia: El terminal de control en el qual s'està executant este procés.

en: User Time
ca@valencia: Temps de l'usuari

en: System Time
ca@valencia: Temps del sistema

en: Total Time
ca@valencia: Temps total

en: Time
ca@valencia: Temps

en: The total user and system time that this process has been running for
ca@valencia: El temps total d'usuari i del sistema durant el qual ha sigut funcionant este procés

en: Start Time
ca@valencia: Hora d'inici

en: User CPU Usage
ca@valencia: Ús de la CPU de l'usuari

en: User CPU
ca@valencia: CPU de l'usuari

en: System CPU Usage
ca@valencia: Ús de la CPU del sistema

en: System CPU
ca@valencia: CPU del sistema

en: Total CPU Usage
ca@valencia: Ús total de la CPU

en: The current total CPU usage of the process.
ca@valencia: L'ús de CPU total actual del procés.

en: Group User CPU Usage
ca@valencia: Ús de la CPU del grup d'usuaris

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
ca@valencia: La quantitat de CPU d'espai d'usuari utilitzada per este procés i tots els seus fills.

en: Group System CPU Usage
ca@valencia: Ús de la CPU del grup del sistema

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
ca@valencia: La quantitat de CPU del sistema utilitzada per este procés i tots els seus fills.

en: Group Total CPU Usage
ca@valencia: Ús total de la CPU del grup

en: Group CPU
ca@valencia: CPU del grup

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
ca@valencia: La quantitat total de CPU utilitzada per este procés i tots els seus fills.

en: Nice Level
ca@valencia: Nivell de «nice»

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
ca@valencia: La prioritat amb la qual s'executa este procés. Per al programador normal, l'interval és des de 19 (molt «nice», prioritat mínima) fins a -19 (prioritat màxima).

en: Scheduler
ca@valencia: Planificador

en: IO Priority Class
ca@valencia: Classe de prioritat E/S

en: IO Nice Level
ca@valencia: Nivell de «nice» d'E/S

en: VM Size
ca@valencia: Mida VM

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
ca@valencia: Esta és la quantitat d'espai de memòria virtual que està utilitzant el procés, incloses les biblioteques compartides, la memòria gràfica, els fitxers en el disc, i etc. Este número quasi no té sentit.

en: Resident Memory Usage
ca@valencia: Ús de memòria resident

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
ca@valencia: Esta és la quantitat de memòria física que este procés està utilitzant, i inclou la quantitat de memòria utilitzada per les biblioteques compartides.

en: Private Memory Usage
ca@valencia: Ús de la memòria privada

en: Private
ca@valencia: Privada

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
ca@valencia: Esta és la quantitat de memòria física real que este procés està utilitzant per a si mateix, i s'aproxima a l'ús de la memòria privada del procés. No inclou la memòria d'intercanvi en el disc, ni la mida del codi de les seues biblioteques compartides.

en: Shared Memory Usage
ca@valencia: Ús de la memòria compartida

en: Shared
ca@valencia: Compartida

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
ca@valencia: Esta és aproximadament la quantitat de memòria física real que estan utilitzant les biblioteques compartides d'este procés. Esta memòria es compartix entre tots els processos que utilitzen esta biblioteca.

en: Memory Usage
ca@valencia: Ús de la memòria

en: Memory
ca@valencia: Memòria

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
ca@valencia: Esta és aproximadament la quantitat de memòria física real que està utilitzant este procés. Es calcula dividint l'ús de la memòria compatida del procés entre la quantitat de processos que compartixen esta memòria, i afegint la memòria privada del procés.

en: Name
ca@valencia: Nom

en: The process name.
ca@valencia: El nom del procés.

en: Command
ca@valencia: Ordre

en: The command with which this process was launched.
ca@valencia: L'ordre amb el qual es va posar en marxa este procés.

en: Status
ca@valencia: Estat

en: IO Characters Read
ca@valencia: Caràcters llegits E/S

en: IO Characters Written
ca@valencia: Caràcters escrits E/S

en: IO Read Syscalls
ca@valencia: Crides al sistema de lectura E/S

en: IO Read Syscalls Rate
ca@valencia: Velocitat de crides al sistema de lectura E/S

en: IO Write Syscalls
ca@valencia: Crides al sistema d'escriptura E/S

en: IO Write Syscalls Rate
ca@valencia: Velocitat de crides al sistema d'escriptura E/S

en: IO Characters Actually Read
ca@valencia: Caràcters realment llegits E/S

en: IO Characters Read Rate
ca@valencia: Velocitat de caràcters llegits E/S

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
ca@valencia: La velocitat de lectura per a l'E/S total d'un procés, incloent-hi la memòria cau del disc i altres E/S no físiques.

en: IO Characters Written Rate
ca@valencia: Velocitat de caràcters escrits E/S

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
ca@valencia: La velocitat d'escriptura per a l'E/S total d'un procés, incloent-hi la memòria cau del disc i altres E/S no físiques.

en: Disk Read Rate
ca@valencia: Velocitat de lectura del disc

en: Read
ca@valencia: Lectura

en: The rate of data being read from disk.
ca@valencia: La velocitat de les dades que es lligen del disc.

en: Disk Write Rate
ca@valencia: Velocitat d'escriptura del disc

en: Write
ca@valencia: Escriptura

en: The rate of data being written to the disk.
ca@valencia: La velocitat de les dades que s'escriuen al disc.

en: Threads
ca@valencia: Fils

[ctx: @title]
en: Download Speed
ca@valencia: Velocitat de baixada

[ctx: @title]
en: Download
ca@valencia: Baixada

[ctx: @title]
en: Upload Speed
ca@valencia: Velocitat de pujada

[ctx: @title]
en: Upload
ca@valencia: Pujada

en: GPU Usage
ca@valencia: Ús de la GPU

en: GPU Memory
ca@valencia: Memòria de la GPU

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
ca@valencia: Prioritat molt baixa

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
ca@valencia: Prioritat baixa

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
ca@valencia: Prioritat molt alta

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
ca@valencia: Prioritat alta

[ctx: Priority Class]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
ca@valencia: Temps real

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
ca@valencia: Tant-com-puc

[ctx: Priority Class]
en: Idle
ca@valencia: En espera

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: process status]
en: running
ca@valencia: executant-se

[ctx: process status]
en: sleeping
ca@valencia: adormit

[ctx: process status]
en: disk sleep
ca@valencia: adormit al disc

[ctx: process status]
en: zombie
ca@valencia: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
ca@valencia: parat

[ctx: process status]
en: paging
ca@valencia: paginant

[ctx: process status]
en: finished
ca@valencia: finalitzat

[ctx: process status]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
ca@valencia: Round Roben

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
ca@valencia: Interactiu

[ctx: Scheduler]
en: Idle
ca@valencia: Lliure

en: Success
ca@valencia: Correcte

en: Insufficient permissions.
ca@valencia: Permisos insuficients.

en: No matching process was found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap procés coincident.

en: Not supported on the current system.
ca@valencia: No acceptat al sistema actual.

en: The user cancelled.
ca@valencia: L'usuari ho ha cancel·lat.

en: An unspecified error occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error no especificat.

en: An unknown error occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut.
