krecorder - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Default file format
sv: Standardfilformat

en: Default audio codec
sv: Standardljudkodare

en: Settings
sv: Inställningar

en: Play a recording, or record a new one
sv: Spela upp en inspelning, eller spela in en ny

en: Record a new recording
sv: Spela in en ny inspelning

en: Recorder
sv: Inspelare

en: Player
sv: Spelare

en: Recorded on %1
sv: Inspelad med %1

en: Pause
sv: Paus

en: Play
sv: Spela

en: Stop
sv: Stoppa

en: Export to location
sv: Exportera till plats

en: Rename
sv: Byt namn

en: Delete
sv: Ta bort

en: Recordings
sv: Inspelningar

en: Edit
sv: Redigera

en: Record
sv: Spela in

en: No recordings
sv: Inga inspelningar

en: Select a location to save recording %1
sv: Välj en plats att spara inspelning %1

en: Saved recording to %1
sv: Sparade inspelning i %1

en: Delete %1
sv: Ta bort %1

en: Are you sure you want to delete the recording %1?<br/>It will be <b>permanently lost</b> forever!
sv: Är du säker på att du vill ta bort inspelningen %1?<br/>Den går förlorad <b>permanent</b> för alltid.

[ctx: @action:button]
en: Delete
sv: Ta bort

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sv: Avbryt

en: Rename %1
sv: Byt namn på %1

en: Name:
sv: Namn:

en: Location:
sv: Plats:

en: Record Audio
sv: Spela in ljud

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Save Recording
sv: Spara inspelning

en: Save recording
sv: Spara inspelning

en: Save
sv: Spara

en: Discard
sv: Kasta

en: Name (optional)
sv: Namn (valfritt):

en: Storage Folder:
sv: Lagringskatalog

en: General
sv: Allmänt

en: About
sv: Om

en: Audio Input
sv: Ljudingång

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Audio Codec
sv: Ljudkodare

en: Container Format
sv: Behållarens format

en: Audio Quality
sv: Ljudkvalitet

en: Lowest
sv: Sämsta

en: Low
sv: Sämre

en: Medium
sv: Normal

en: High
sv: Bra

en: Highest
sv: Bästa

en: Higher audio quality also increases file size.
sv: Bättre ljudkvalitet ökar också filstorleken.

en: Some combinations of codecs and container formats may not be compatible.
sv: Vissa kombinationer av kodare och behållarformat kanske inte är kompatibla.

en: © 2020-2024 KDE Community
sv: © 2020-2024 KDE-gemenskapen
