tokodon - en to sq translation catalogue (581 entries)

en: Could not follow account
sq: S’u bë dot ndjekja e llogarisë

en: Could not unfollow account
sq: S’u hoq dot ndjekja e llogarisë

en: Could not block account
sq: S’u bllokuan dot llogari

en: Could not unblock account
sq: S’u zhbllokuan dot llogari

en: Could not mute account
sq: S’u bë dot heshtimi i llogarisë

en: Could not unmute account
sq: S’u hoq dot heshtimi i llogarisë

en: Could not feature account
sq: S’u kalua dot llogaria si e zgjedhur

en: Could not unfeature account
sq: S’u hoq dot llogaria nga e zgjedhur

en: Could not edit note about an account
sq: S’u përpunua dot shënim rreth një llogarie

en: View Post
sq: Shiheni Postimin

en: View Profile
sq: Shihni Profilin

en: %1 mentioned you
sq: %1 ju përmendi

en: %1 wrote a new post
sq: %1 shkroi një postim të ri

en: %1 boosted your post
sq: %1 përforcoi postimin tuaj

en: %1 followed you
sq: %1 filloi t’ju ndjekë

en: %1 requested to follow you
sq: %1 kërkoi t’ju ndjekë

en: %1 favorited your post
sq: %1 i vuri shenjë postimit tuaj si të parapëlqyer

en: Poll by %1 has ended
sq: Pyetësori nga %1 përfundoi

en: %1 edited a post
sq: %1 përpunoi një postim

en: Image is too big
sq: Figura është shumë e madhe

en: Unsupported image file. Only jpeg, png and gif are supported.
sq: Kartelë e pambuluar figurash. Mbulohen vetëm jpeg, png dhe gif.

en: Account details saved
sq: Hollësitë e llogarisë u ruajtën

[ctx: @title]
en: Follow Requests
sq: Kërkesa Për Ndjekje

[ctx: @title]
en: Followers
sq: Ndjekës

[ctx: @title]
en: Following
sq: Të ndjekur

[ctx: @title]
en: Muted Users
sq: Përdorues të Heshtuar

[ctx: @title]
en: Blocked Users
sq: Përdorues të Bllokuar

[ctx: @title]
en: Featured Users
sq: Përdorues të Zgjedhura

[ctx: @title]
en: %1 boost | %1 boosts
sq[0]: %1 përforcim
sq[1]: %1 përforcime

en: Could not accept account
sq: S’u pranua dot llogari

en: Could not reject account
sq: S’u hodh dot poshtë llogari

en: Could not take action against the account
sq: S’u ndërmor veprim ndaj llogarisë

en: Could not unsilence the account
sq: S’u hoq dot heshtimi i llogarisë

en: Could not unsuspend the account
sq: S’u hoq dot pezullimi i llogarisë

en: Could not mark the account as not sensitive
sq: S’iu vu dot shenjë llogarisë si rezervat

[ctx: login status]
en: Suspended
sq: I pezulluar

[ctx: login status]
en: Limited
sq: I kufizuar

[ctx: login status]
en: Frozen
sq: I ngrirë

[ctx: login status]
en: Email Not confirmed
sq: Email i Paripohuar

[ctx: login status]
en: Not Approved
sq: I Pamiratuar

[ctx: login status]
en: No Limits Imposed
sq: Pa Imponim Kufijsh

en: Could not resolve report
sq: S’u zgjidh dot raportimi

en: Could not unresolve report
sq: S’u zgjidh dot raportimi

en: Could not assign report
sq: S’u caktua dot raportim

en: Could not unassign report
sq: S’u hoq dot caktimi për raportimin

en: Follows you
sq: Ju ndjek

en: Follow Requested
sq: U Kërkua Ndjekje

en: Unfollow
sq: Mos e ndiq

en: Follow
sq: Ndiqeni

en: Stop notifying me when %1 posts.
sq: Resht së njoftuari mua, kur poston %1.

en: Notify me when %1 posts.
sq: Njoftomë, kur poston %1.

en: Hide Boosts from %1
sq: Fshih Përforcime nga %1

en: Show Boosts from %1
sq: Shfaq Përforcime nga %1

en: Unmute
sq: Ktheji zërin

en: Mute
sq: Hiqi zërin

en: Unblock
sq: Zhbllokoje

en: Block
sq: Bllokje

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
sq: Raportojeni…

en: Edit Profile
sq: Përpunoni Profil

en: Account editor
sq: Përpunues llogarish

en: Featured Users
sq: Përdorues të Zgjedhur

en: Saved
sq: U ruajt

[ctx: @label User's number of statuses]
en: <b>%1</b> post | <b>%1</b> posts
sq[0]: <b>%1</b> postim
sq[1]: <b>%1</b> postime

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
sq[0]: <b>%1</b> ndjekje
sq[1]: <b>%1</b> ndjekje

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
sq[0]: <b>%1</b> ndjekës
sq[1]: <b>%1</b> ndjekës

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
sq: Postime

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
sq: Postime && Përgjigje

[ctx: @option:check]
en: Hide boosts
sq: Të fshehë përforcime

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
sq: Krejt

en: Share
sq: Ndajeni me të tjerë

en: Share the selected media
sq: Nda me të tjerët median e përzgjedhur

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
sq: Lajmërime

[ctx: @label An announcement was published on a date]
en: Announcement on %1
sq: Lajmërim në %1

en: No emojis
sq: Pa emoxhi

[ctx: @info:tooltip]
en: Return to Top
sq: Kthehuni në Krye

[ctx: @info:status]
en: End of Timeline
sq: Fund i Rrjedhës Kohore

en: Conversations
sq: Biseda

en: No Conversations
sq: Pa Biseda

[ctx: @title:window]
en: Create List
sq: Krijoni Listë

[ctx: @title:window]
en: Edit List
sq: Përpunoni Listë

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
sq: Titull

[ctx: @label]
en: Show replies for
sq: Shfaq përgjigje për

[ctx: @label If the list is exclusive]
en: Exclusive
sq: Ekskluzive

en: Posts in an exclusive list are excluded from the Home timeline.
sq: Postimet në një listë ekskluzive përjashtohen nga rrjedha kohore e Kreut.

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
sq: Krijoje

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
sq: Përpunojeni

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
sq: Fshije

[ctx: @title]
en: Deleting List
sq: Fshirje Liste

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet kjo listë?

en: Explore
sq: Eksploroni

[ctx: @action:button]
en: Post
sq: Postim

en: Posts
sq: Postime

en: Hashtags
sq: Hashtagë

en: Users
sq: Përdorues

[ctx: @label]
en: No Trending Tags
sq: Pa Etiketa Në Modë

en: %1 person is talking | %1 people are talking
sq[0]: Po flet %1 person
sq[1]: Po flasin %1 persona

[ctx: @action:button]
en: Filters
sq: Filtra

en: Continue
sq: Vazhdo

[ctx: @title:window]
en: Welcome
sq: Mirë se vini

en: Welcome to Tokodon
sq: Mirë se vini në Tokodon

[ctx: @title]
en: Select Language
sq: Përzgjidhni Gjuhë

[ctx: @action:button]
en: Close
sq: Mbylle

[ctx: @title]
en: Lists
sq: Lista

en: Create List
sq: Krijoni Listë

en: Edit List
sq: Përpunoni Listë

[ctx: @title:window]
en: Authorization
sq: Autorizim

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
sq: Problem Hyrjeje

en: There was an issue logging into the server:<br><b>%1</b>
sq: Pati një problem me hyrjen te shërbyesi:<br><b>%1</b>

en: View Website
sq: Shihni Sajtin

en: Re-Attempt Log In
sq: Riprovo Hyrjen

en: Logout
sq: Dalje

[ctx: @title]
en: Logout
sq: Dalje

[ctx: @title:window]
en: Login
sq: Hyrje

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
sq: S’u arrit të lidhej me shërbyesin: %1. Ju lutemi, shihni rregullimet tuaja për ndërmjetësin.

en: Proxy Settings
sq: Rregullime Ndërmjetësi

[ctx: @title:group]
en: Login
sq: Hyrje

en: Server URL:
sq: URL Shërbyesi:

en: Enable moderation tools
sq: Aktivizoni mjete moderim

en: Allow Tokodon to access moderation tools. Try disabling this if you have trouble logging in.
sq: Lejoje Tokodon-in të përdorë mjete moderimi. Nëse keni probleme hyrjeje, provoni ta çaktivizoni këtë.

en: Server URL must not be empty!
sq: URl-ja e shërbyesit s’duhet të jetë e zbrazët!

[ctx: @title:window]
en: Registration
sq: Regjistrim

[ctx: @title:group]
en: Register
sq: Regjistrohuni

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Email Address
sq: Adresë Email

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Reason
sq: Arsye

en: Register
sq: Regjistrohuni

[ctx: @title:window]
en: Rules
sq: Rregulla

[ctx: @title:group]
en: Rules
sq: Rregulla

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
sq: Pajtohem

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
sq: S’pajtohem

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
sq: Zgjidhni një Shërbyes

en: This server is closed for registration: %1
sq: Ky shërbyes është i mbyllur ndaj regjistrimeve: %1

[ctx: @title]
en: Open As…
sq: Hapeni Si…

[ctx: @title]
en: Reply As…
sq: Përgjigjuni Si…

[ctx: @title]
en: Favorite As…
sq: I Vini Shenjë Si të Parapëlqyer Si…

[ctx: @title]
en: Boost As…
sq: Përforcojeni Si…

[ctx: @title]
en: Bookmark As…
sq: Faqeruajeni Si…

[ctx: @title]
en: Unknown Action
sq: Veprim i Panjohur

en: Write a new post
sq: Shkruani një postim të ri

en: Home
sq: Kreu

en: Notifications
sq: Njoftime

en: Follow Requests
sq: Kërkesa Ndjekjeje

en: Local
sq: Vendore

en: Global
sq: Globale

en: Favorites
sq: Të parapëlqyer

en: Bookmarks
sq: Faqerojtës

en: Search
sq: Kërko

[ctx: @action:button Server Announcements]
en: Announcements
sq: Lajmërime

en: Lists
sq: Lista

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
sq: Diagnostikojeni

[ctx: @action:button Open moderation tools]
en: Moderation Tools
sq: Mjete Moderimi

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
sq: Rregullime

[ctx: @title]
en: Embed Information
sq: Trupëzoni Hollësi

en: Advanced Search
sq: Kërkim i Thelluar

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
sq: Emër Në Ekran:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
sq: Kërko

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
sq: Zeroji

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
sq: Anuloje

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
sq: Vendndodhje

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
sq: Ngado

[ctx: @info:Filter out local accounts]
en: Local
sq: Vendore

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
sq: Të largëta

[ctx: @info:Moderation Status combobox to choose between different moderation status filters]
en: Moderation Status
sq: Gjendje Moderimi

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
sq: Krejt

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
sq: Aktive

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
sq: Pezull

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
sq: Të çaktivizuara

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
sq: Të heshtuar

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
sq: Të pezulluara

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
sq: Rol

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
sq: Krejt

[ctx: @info:Filter out accounts with admin role]
en: Admin
sq: Përgjegjës

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
sq: I zoti

en: No accounts found
sq: S’u gjetën llogari

[ctx: @action:button]
en: Create Email Block
sq: Krijo Bllokim Email-i

[ctx: @title]
en: E-Mail Domain Info
sq: Hollësi Përkatësie Email-i

[ctx: @info The domain on which the block is imposed]
en: Email domain name
sq: Emër përkatësie email-i

[ctx: @info Time when the block was imposed.]
en: Block created at
sq: Bllokim i krijuar më

[ctx: @info The counted accounts signup attempts using that email domain within the last week.]
en: Account sign-up attempts in this week
sq: Përpjekje regjistrimi llogarie këtë javë

[ctx: @info The counted IP signup attempts of that email domain within that day.]
en: IP sign-up attempts in this week
sq: Përpjekje regjistrimi nga IP këtë javë

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sq: Anuloje

[ctx: @action:button]
en: Delete email block
sq: Fshi bllokim email-esh

en: Email block deleted
sq: Bllokimi i email-it u fshi

[ctx: @title]
en: New E-Mail Domain Block
sq: Bllokim i ri Përkatësie Email-i

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
sq: Përkatësi*

en: This can be the domain name that shows up in the e-mail address or the MX record it uses. They will be checked upon sign-up.
sq: Ky mund të jetë emri i përkatësisë që shfaqet te adresa email, ose zëri MX që përdor. Do të kontrollohen gjatë regjistrimit.

[ctx: @action:button]
en: Resolve domain
sq: Ftilloje përkatësinë

en: New email block added
sq: U shtua bllokim i ri email-i

[ctx: @info]
en: %1 sign-up attempts over the last week
sq: %1 përpjekje regjistrimi gjatë javës së kaluar

en: No email blocks found
sq: S’u gjetën bllokime email-i

en: Add New Domain Block
sq: Shtoni Bllokim të Ri Përkatësie

en: Allow Federation with Domain
sq: Lejo Federim me Përkatësinë

en: Allowed Domain Info
sq: Hollësi Përkatësie të Lejuar

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
sq: Përkatësi

[ctx: @info:Time when the domain was allowed to federate.]
en: Created at
sq: Krijuar më

en: Disallow Federation with Domain
sq: Mos lejo Federime me Përkatësinë

en: Disallowed federation with the domain
sq: Hoqi lejimin për federim me përkatësinë

en: Add Domain Block
sq: Shtoni Bllokim Përkatësie

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
sq: Përkatësi*

en: Public comment
sq: Koment publik

en: Private Comment
sq: Koment privat

en: Moderation
sq: Moderim

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
sq: Heshtojeni

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
sq: Pezullojeni

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
sq: Asgjë

en: Reject media files
sq: Mos prano kartela media

en: Removes locally stored media files and refuses to download any in the future. Irrelevant for suspensions
sq: Heq kartela media të depozituara lokalisht dhe nuk pranon të shkarkohen të tilla në të ardhmen. Pa peshë për pezullimet

en: Reject reports
sq: Hidh tej raportimet

en: Ignore all reports coming from this domain. Irrelevant for suspensions
sq: Shpërfillini krejt raportimet e ardhura nga kjo përkatësi. Pa peshë për pezullimet

en: Obfuscate domain name
sq: Errësoje emrin e përkatësisë

en: Partially obfuscate the domain name in the list if advertising the list of domain limitations is enabled
sq: Errësoje pjesërisht emrin e përkatësisë te lista, nëse është aktivizuar publikimi i listës së kufizimeve të përkatësive

[ctx: @info:Button to create a domain block]
en: Create Block
sq: Krijoje Bllokimin

en: New domain block added
sq: U shtua bllokim i ri përkatësie

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
sq: Përkatësi*

en: New Allowed Domain Added
sq: U Shtua Përkatësi e re e Lejuar

en: Allowed domain option is available for instances with limited federation mode enabled
sq: Mundësia “përkatësi të lejuara” është e përdorshme për instanca me mënyrën “federim i kufizuar” të aktivizuar

[ctx: @info:Choose between allowed and limited domains]
en: Moderation
sq: Moderim

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Blocked domains
sq: Përkatësi të bllokuara

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains in limited federation mode]
en: Allowed domains
sq: Përkatësi të lejuara

en: Allowed for federation
sq: Lejuar për federim

en: No federations found
sq: S’u gjetën federime

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
sq: Krijoni Rregull

en: New IP Rule
sq: Rregull i ri IP

[ctx: @info:Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
sq: Skadon Pas

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
sq: 1 ditë

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
sq: 2 javë

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
sq: 1 muaj

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
sq: 6 muaj

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
sq: 1 vit

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
sq: 3 vjet

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
sq: Koment

en: Optional. Remember why you added this rule.
sq: Opsionale. Mbani mend pse e shtuat këtë rregull.

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
sq: Rregull *

en: Choose what will happen with requests from this IP
sq: Zgjidhni ç’do të ndodhë me kërkesa nga kjo IP

en: Limit sign-ups
sq: Kufizo regjistrime

en: New sign-ups will require your approval
sq: Regjistrime të reja do të duan miratimin tuaj

en: Block sign-ups
sq: Blloko regjistrime

en: New sign-ups will not be possible
sq: S’do të jenë të mundura regjistrime të reja

en: Block access
sq: Bllokoji hyrjen

en: Block access to all resources
sq: Bllokoji hyrje në krejt burimet

[ctx: @info:Button to create a IP rule]
en: Create IP rule
sq: Krijoni rregull IP

en: New IP rule added
sq: U shtua rregull i ri IP

[ctx: @label]
en: Limit sign-ups
sq: Kufizo regjistrime

[ctx: @label]
en: Block sign-ups
sq: Blloko regjistrime

[ctx: @label]
en: Block access
sq: Bllokoji hyrjen

en: No IP rules found
sq: S’u gjetën rregulla IP

en: Not Available
sq: S’dihet

en: Perform moderation action on %1
sq: Kryeni veprim moderimi mbi %1

[ctx: @info: Use this to send a warning to the user, without triggering any other action.]
en: Warn
sq: Sinjalizojeni

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
sq: Ngrije

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
sq: Kufizojeni

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
sq: Pezullojeni

[ctx: @info: The user will receive an explanation of what happened with their account]
en: Notify the user per e-mail
sq: Njoftoje përdoruesin me email

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
sq: Sinjalizim vetjak

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
sq: Parashtroje

en: Action taken successfully
sq: Veprimi i ndërmarrë me sukses

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
sq: Anuloje

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: Action will be taken against the account.
sq: Veprimi do të ndërmerret ndaj llogarisë.

en: Successfully approved %1's sign-up application
sq: U miratua me sukses aplikim regjistrimi për %1

en: Successfully rejected %1's sign-up application
sq: Aplikimi për regjistrim të %1 u hodh poshtë me sukses

en: Successfully unfreezed %1's account
sq: U hoq me sukses ngrirje llogarie për %1$s

en: Successfully unsilenced %1's account
sq: U hoq me sukses heshtim llogarie për %1$s

en: Successfully unsuspended %1's account
sq: U hoq me sukses pezullim llogarie për %1

en: Successfully undo force-sensitive %1's account
sq: Për llogarinë e %1 u hoq me sukses kalimi i krejt lëndës media si rezervat

en: Successfully deleted %1's account data
sq: U fshinë me sukses të dhëna llogarie për %1

[ctx: @info Bio label of account.]
en: Bio
sq: Jetëshkrim

en: Reasons for joining
sq: Arsye për pjesëmarrje

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
sq: Postime

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
sq: Ndjekës

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
sq: Të ndjekur

en: No role
sq: Pa rol

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
sq: Rol

[ctx: @info The last time the account was active.]
en: Last Active
sq: Aktiv Së Fundi Më

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
sq: Gjendje Hyrjeje

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
sq: Rol

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
sq: Gjendje Email-i

en: Confirmed
sq: I ripohuar

en: Not Confirmed
sq: I paipohuar

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
sq: Vendore Llogarie

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
sq: U bë pjesë më

en: Most recent IP
sq: IP-ja më e freskët

en: Invited By
sq: Ftuar Nga

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
sq: Miratojeni

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
sq: Hidhe poshtë

en: Delete Account Data
sq: Fshini të Dhëna Llogarie

[ctx: @info: Unfreeze the user's account]
en: Unfreeze
sq: Shkrije

en: Undo Limit
sq: Zhbëje Kufizimin

en: Undo Suspension
sq: Zhbëje Pezullimin

en: Undo force-sensitive
sq: Zhbëje kalimin si rezervat

en: Take action against this account
sq: Ndërmerrni një veprim ndaj kësaj llogarie

en: Remove Domain Block
sq: Hiq Bllokim Përkatësie

en: Domain Block Removed
sq: Bllokimi i Përkatësisë u Hoq

en: Edit domain block
sq: Përpunoni bllokim përkatësie

en: Private comment
sq: Koment privat

[ctx: @info:Button to update the domain block with new values]
en: Update Block
sq: Përditësoni Bllokim

en: Domain block updated
sq: U përditësua bllokim përkatësie

en: Blocked at
sq: Bllokuar më

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
sq: Rregulla

[ctx: @info:Whether to obfuscate public displays of this domain block]
en: Obfuscate
sq: Errësoje

[ctx: @info:Whether to reject incoming media from this domain]
en: Reject media
sq: Mos prano media

[ctx: @info:Whether to reject incoming reports from this domain]
en: Reject reports
sq: Hidh tej raportimet

en: Edit Domain Block
sq: Përpunoni Bllokim Përkatësie

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove IP Rule
sq: Hiqe Rregullin IP

en: IP Rule Removed
sq: Rregulli IP u Hoq

[ctx: @title:window]
en: Update IP Rule
sq: Përditësoni rregull IP

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expire After
sq: Skadon Pas

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
sq: 1 ditë

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
sq: 2 javë

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
sq: 1 muaj

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
sq: 6 muaj

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
sq: 1 vit

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
sq: 3 vjet

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
sq: Koment

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
sq: Rregull *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
sq: Anuloje

[ctx: @info Button to update an IP rule]
en: Update IP rule
sq: Përditësoni rregull IP

en: IP rule updated
sq: Rregulli IP u përditësua

[ctx: @info Time after which the rule will be lifted]
en: Expires at
sq: Skadon më

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
sq: Asnjë

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
sq: Rëndësi

[ctx: @action:button]
en: Update IP Rule
sq: Përditësoni rregull IP

en: Report #%1
sq: Raportojeni #%1

en: Mark as unresolved
sq: Vëri shenjë si i pazgjidhur

en: Mark as resolved
sq: Vëri shenjë si i zgjidhur

en: Report Unresolved
sq: Raportim i Pazgjidhur

en: Report Resolved
sq: Raportim i Zgjidhur

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
sq: Postime

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
sq: Ndjekës

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
sq: Të ndjekur

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
sq: U bë pjesë më

[ctx: @info The last time the reported account was active.]
en: Last Active
sq: Aktive Së Fundi Më

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Reported
sq: Raportuar

[ctx: @info Time at which the report was made]
en: Reported
sq: Raportuar më

en: Reported By
sq: Raportuar Nga

en: Report Status
sq: Gjendje Raportimi

en: Resolved
sq: I zgjidhur

en: Unresolved
sq: I pazgjidhur

en: Action taken by
sq: Veprimi i ndërmarrë nga

en: Assigned moderator
sq: Iu caktua moderator

en: No one
sq: Askush

en: Unassign
sq: Hiqini caktimin

en: Assign to me
sq: Caktojani vetes

en: Forwarded
sq: U përcoll

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
sq: Po

[ctx: @info:The report is not forwarded]
en: No
sq: Jo

en: Category
sq: Kategori

en: The reason this account and/or content was reported will be cited in communication with the reported account
sq: Arsyeja pse qe raportuar kjo llogari dhe/ose lëndë  të citohet te komunikimi me llogarinë e raportuar

en: Other
sq: Tjetër

en: Category changed to other
sq: Kategoria u ndryshua në tjetër

en: Spam
sq: E padëshiruar

en: Category changed to spam
sq: Kategoria u ndryshua në të padëshiruar

en: Content violates one or more server rules
sq: Lënda shkel një ose disa rregulla shërbyesi

en: Category changed to rule violation
sq: Kategoria u ndryshua në cenim rregullash

en: To provide more information, %1 wrote:
sq: Për të dhënë më tepër informacion, %1 shkroi:

en: Reported Content
sq: Lëndë e Raportuar

en: Offending content will be cited in communication with the reported account
sq: Lënda problematike do të citohet në komunikimin me llogarinë e raportuar

en: <b>Content Warning</b><br /> %1
sq: <b>Sinjalizim Lënde</b><br /> %1

en: Show Less
sq: Shfaq Më Pak

en: Show More
sq: Shfaq Më Tepër

[ctx: @title]
en: Accounts
sq: Llogari

en: Reports
sq: Raportime

[ctx: @title]
en: Federation
sq: Federim

[ctx: @title]
en: IP Rules
sq: Rregulla IP

[ctx: @title]
en: Email Blocks
sq: Bllokime Email-esh

en: Accounts Tool Page
sq: Faqe Mjetesh Llogarish

[ctx: @info:Combobox to choose Report Status]
en: Report Status
sq: Gjendje Raportimi

[ctx: @info:Filter out unresolved reports]
en: Unresolved
sq: Të pazgjidhur

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
sq: Të zgjidhur

[ctx: @info:Combobox to choose the origin of report]
en: Report Origin
sq: Origjinë Raportimi

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
sq: Krejt

[ctx: @info:Filter out accounts with local origin]
en: Local
sq: Vendore

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
sq: Të largët

en: Reported By:
sq: Raportuar Nga:

en: Assigned Account:
sq: Caktuar Llogarisë:

en: No reports found
sq: S’u gjetën raportime

[ctx: Show only boosts]
en: Boosts
sq: Përforcime

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
sq: Të parapëlqyer

[ctx: Show only poll results]
en: Poll Results
sq: Përfundime Pyetësorësh

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
sq: Postime

[ctx: Show only follows]
en: Follows
sq: Ndjekje

en: No Notifications
sq: Pa Njoftime

en: View %1's Profile
sq: Shihni Profilin e %1

en: %1 users favorited your post
sq: %1 përdorues e vunë postimin tuaj si të parapëlqyer

en: %1 users boosted your post
sq: %1 përdorues përforcuan postimin tuaj

en: %1 replied to your post
sq: %1 iu përgjigj postimit tuaj

en: A poll has ended
sq: Përfundoi një pyetësor

en: %1 updated their post
sq: %1 përditësoi postimin e vet

en: Status with image attachment
sq: Gjendje me bashkëngjitje figurë

en: Status with GifV attachment
sq: Gjendje me bBashkëngjitje GifV

en: Status with Video attachment
sq: Gjendje me bashkëngjitje Video

[ctx: @action:button]
en: Hide Media
sq: Fshihe Median

en: Media Hidden
sq: Me Media të Fshehur

en: Save Image As…
sq: Ruajeni Figurën Si…

en: Copy Image
sq: Kopjo Figurën

en: Public
sq: Publik

en: Unlisted
sq: I pashfaqur

en: Private
sq: Privat

en: Direct Message
sq: Mesazh i Drejtpërdrejtë

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
sq: Kopjoji Lidhjen

en: Post link copied.
sq: Lidhja e postimit u kopjua.

en: Link preview: %1
sq: Paraparje lidhjeje: %1

en: Normal Status
sq: Gjendje Normale

en: Show anyway
sq: Shfaqe, sido qoftë

[ctx: @label]
en: Pinned Post
sq: Mesazh i Fiksuar

[ctx: @title]
en: Delete Post
sq: Fshije Postimin

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this post?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet ky postim?

[ctx: @title]
en: Delete & Re-draft Post
sq: Fshijeni & Riskiconi Postimin

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to redraft this post? This will delete the original post.
sq: Jeni i sigurt se doni të riskicohet ky postim? Kjo do të fshijë postimin origjinal.

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
sq: Përgjigjuni

[ctx: Share a post]
en: Boost
sq: Përforcojeni

en: Boosted
sq: U përforcua

en: Boost
sq: Përforcojeni

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
sq: I vini shenjë si të parapëlqyer

en: Remove bookmark
sq: Hiqe faqerojtësin

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
sq: Faqeruaje

en: Bookmarked
sq: U faqeruajt

en: Bookmark
sq: Faqeruaje

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
sq: Trupëzoje

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
sq: Hapeni si…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reply as…
sq: Përgjigjuni si…

[ctx: @action:inmenu]
en: Favorite as…
sq: I vini shenjë si të parapëlqyer si…

[ctx: @action:inmenu]
en: Boost as…
sq: Përforcojeni si…

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark as…
sq: Faqeruajeni si…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
sq: Hiqe Faqerojtësin

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
sq: Faqeruaje

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
sq: Shfiksoje nga Profili

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
sq: Fiksoje në Profil

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
sq: Çheshtoje @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
sq: Heshtoje @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
sq: Zhbllokoje @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
sq: Bllokoje @%1

en: Edit
sq: Përpunojeni

en: Delete
sq: Fshije

en: Delete & Re-draft
sq: Fshijeni & Rihartojeni

en: (No votes)
sq: (S’ka Vota)

en: Vote
sq: Votojeni

en: %1 boosted
sq: %1 u përforcua

en: In reply to %1
sq: Në përgjigje për %1

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
sq: Luaje

[ctx: @title]
en: Report Post
sq: Raportoni Postim

[ctx: @title]
en: Report User
sq: Raportoni Përdorues

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this post
sq: Arsye për raportimin e këtij postimi

[ctx: @title]
en: Reason for reporting this user
sq: Arsye për raportimin e këtij përdoruesi

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
sq: Raportoje

[ctx: @action]
en: Cancel
sq: Anuloje

[ctx: @title]
en: Search
sq: Kërko

en: Loading...
sq: Po ngarkohet…

en: No search results
sq: S’ka përfundime kërkimi

en: Search for users, tags and posts
sq: Kërkoni për përdorime, etiketa dhe postime

en: Edit Account
sq: Përpunoni Llogarinë

en: Please choose a file
sq: Ju lutemi, zgjidhni një kartelë

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out of %1?
sq: Jeni i sigurt se doni të dilet nga %1?

[ctx: @label Account preferences]
en: Mark uploaded media as sensitive by default
sq: Si parazgjedhje, mediave të ngarkuara vëru shenjë si me spec

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post language
sq: Gjuhë parazgjedhje postimesh

[ctx: @label Account preferences]
en: Default post visibility
sq: Dukshmëri parazgjedhje postimesh

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
sq: Publik

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
sq: I pashfaqur

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
sq: Privat

[ctx: @title:group]
en: General
sq: Të përgjithshme

en: Color theme
sq: Temë ngjyrash

[ctx: @title:group]
en: Posts
sq: Postime

en: Show number of replies, favorites and boosts
sq: Shfaq numër përgjigjesh, parapëlqimesh dhe përforcimesh

en: Show link previews
sq: Shfaq paraparje lidhjesh

en: Content font
sq: Shkronja lënde

en: Please choose a font
sq: Ju lutemi, zgjidhni një lloj shkronjash

en: Auto-play animated GIFs
sq: Vetëluaji GIF-et e animuar

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
sq: Ndërmjetës Rrjeti

en: System Default
sq: Parazgjedhje Sistemi

en: Host
sq: Strehë

en: Port
sq: Portë

en: User
sq: Përdorues

en: Apply
sq: Zbatoji

en: Enable notifications for this account
sq: Aktivizo njoftime për këtë llogari

en: Mentions
sq: Përmendje

en: Statuses
sq: Gjendje

en: Boosts
sq: Përforcime

en: New followers
sq: Ndjekës të rinj

en: New follow requests
sq: Kërkesa të reja për ndjekje

en: Polls
sq: Pyetësorë

en: Edits
sq: Përpunime

en: Display Name
sq: Emër Në Ekran

en: Bio
sq: Jetëshkrim

en: Header
sq: Krye

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 1500x500px
sq: PNG, GIF, ose JPG. E shumta 2 MB. Do të ripërmasohet e zvogëluar në 1500x500px

en: PNG, GIF or JPG. At most 2 MB. Will be downscaled to 400x400px
sq: PNG, GIF, ose JPG. E shumta 2 MB. Do të ripërmasohet e zvogëluar në 400x400px

en: Muted Users
sq: Përdorues të Heshtuar

en: Blocked Users
sq: Përdorues të Bllokuar

en: Appearance
sq: Dukje

en: Accounts
sq: Llogari

en: Network Proxy
sq: Ndërmjetës Rrjeti

en: About Tokodon
sq: Mbi Tokodon-in

en: About KDE
sq: Mbi KDE-në

en: Sharing failed
sq: Ndarja dështoi

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
sq: Lejojeni

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
sq: Mohojeni

en: No accounts available
sq: S’ka llogari

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
sq: Përshkrim

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
sq: Zgjedhja %1

[ctx: @action:intoolbar Poll toolbar]
en: Add Choice
sq: Shtoni Zgjedhje

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Add a new poll choice
sq: Shtoni një zgjedhje të re pyetësori

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: When the poll will expire
sq: Kur do të skadojë pyetësori

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
sq: Zgjedhje të shumëfishta

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Allow multiple choices
sq: Lejo shumë zgjedhje

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Hide totals
sq: Fshihi shumat

[ctx: @info:tooltip Poll toolbar]
en: Hide vote count until the poll ends
sq: Fshihe numrin e votave, deri sa të përfundojë pyetësori

en: Remove
sq: Hiqe

[ctx: @title]
en: Discard Draft
sq: Hidhe Tej Skicën

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to discard your draft?
sq: Jeni i sigurt se doni të hidhet tej skica juaj?

en: All supported formats (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)
sq: Krejt formatet e mbuluar (*.jpg *.jpeg *.png *.gif *.webp *.heic *.heif *.avif *.webm *.mp4 *.m4v *.mov)

en: JPEG image (*.jpg *.jpeg)
sq: Figurë JPEG (*.jpg *.jpeg)

en: PNG image (*.png)
sq: Figurë PNG (*.png)

en: GIF image (*.gif)
sq: Figurë GIF (*.gif)

en: WebP image (*.webp)
sq: Figurë WebP (*.webp)

en: HEIC image(*.heic)
sq: Figurë HEIC(*.heic)

en: HEIF image (*.heif)
sq: Figurë HEIF (*.heif)

en: AVIF image (*.avif)
sq: Figurë AVIF (*.avif)

en: WebM video (*.webm)
sq: Video WebM (*.webm)

en: MPEG-4 video (*.mp4)
sq: Video MPEG-4 (*.mp4)

en: M4V video (*.m4v)
sq: Video M4V (*.m4v)

en: QuickTime video (*.mov)
sq: Video QuickTime (*.mov)

en: All files (*)
sq: Krejt kartelat (*)

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
sq: <b>%1/%2</b> shenja

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
sq: Dërgoje

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
sq: Përgjigjuni

[ctx: @action:button Send the same post again]
en: Repost
sq: Ripostojeni

en: Loading
sq: Po ngarkohet

en: Show Boosts
sq: Shfaq Përforcime

en: Show Replies
sq: Shfaq Përgjigje

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your settings.
sq: S’u arrit të bëhej lidhja me shërbyesin: %1. Ju lutemi, shihni rregullimet tuaja.

en: Switch Account
sq: Ndërroni Llogari

en: Empty conversation
sq: Bisedë e zbrazët

en: %1 and %2
sq: %1 dhe %2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
sq[0]: %2 dhe një tjetër
sq[1]: %2 dhe %1 të tjerë

en: Members of the list
sq: Anëtarë të listës

en: Any followed users
sq: Cilido përdorues i ndjekur

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
sq: 5 minuta

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
sq: 30 minuta

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
sq: 1 orë

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
sq: 6 orë

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
sq: 12 orë

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
sq: 1 ditë

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
sq: 3 ditë

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
sq: 7 ditë

en: An unknown error occurred.
sq: Ndodhi një gabim i panjohur.

en: Receiving push notifications
sq: Po merren njoftime push

en: Maintainer
sq: Mirëmbajtës

en: Supports https and web+ap url scheme
sq: Mbulon skemë URL-je https dhe web+ap

en: The text to share.
sq: Teksti për ndarje.

en: Internal usage only.
sq: Vetëm për përdorim të brendshëm.

en: Error occurred when fetching the latest notification.
sq: Pati gabim kur sillej njoftimi më i ri.

[ctx: @title]
en: Home
sq: Kreu

[ctx: @title]
en: Local Timeline
sq: Rrjedhë Kohore Vendore

[ctx: @title]
en: Global Timeline
sq: Rrjedhë Kohore Globale

[ctx: @title]
en: Bookmarks
sq: Faqerojtës

[ctx: @title]
en: Trending
sq: Në modë

en: Trending
sq: Në modë

[ctx: Previously used emojis]
en: History
sq: Historik

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
sq: Vetjake

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
sq: Emotikone

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
sq: Njerëz

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
sq: Natyrë

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
sq: Ushqim

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
sq: Veprimtari

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
sq: Udhëtime

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
sq: Objekte

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
sq: Simbole

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
sq: Flamuj

en: Could not open the temporary download file
sq: S’u hap dot kartela e përkohshme e shkarkimit

en: Could not reserve disk space for download
sq: S’u rezervua dot hapësirë disku për shkarkime

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
sq: Shkarkim

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
sq: Burim

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
sq: Vendmbërritje

en: in the future
sq: në të ardhmen

en: 1 week ago | %1 weeks ago
sq[0]: 1 javë më parë
sq[1]: %1 javë më parë

en: 1 month ago | %1 months ago
sq[0]: 1 muaj më parë
sq[1]: %1 muaj më parë

en: 1 year ago | %1 years ago
sq[0]: 1 vit më parë
sq[1]: %1 vjet më parë
