tokodon - en to pa translation catalogue (101 entries)

en: View Post
pa: ਪੋਸਟ ਵੇਖੋ

en: View Profile
pa: ਪਰੋਫ਼ਾਈਲ ਵੇਖੋ

en: %1 mentioned you
pa: %1 ਨੇ ਤੁਹਾਡਾ ਜ਼ਿਕਰ ਕੀਤਾ ਹੈ

en: %1 wrote a new post
pa: %1 ਨੇ ਨਵੀਂ ਪੋਸਟ ਲਿਖੀ ਹੈ

en: %1 followed you
pa: %1 ਤੁਹਾਨੂੰ ਫ਼ਾਲੋ ਕਰਦੇ ਹਨ

en: %1 requested to follow you
pa: %1 ਨੇ ਤੁਹਾਨੂੰ ਫ਼ਾਲੋ ਕਰਨ ਦੀ ਬੇਨਤੀ ਕੀਤੀ ਹੈ

en: Image is too big
pa: ਚਿੱਤਰ ਬਹੁਤ ਵੱਡਾ ਹੈ

en: Account details saved
pa: ਖਾਤੇ ਦੇ ਵੇਰਵਿਆਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਿਆ ਗਿਆ

[ctx: @title]
en: Follow Requests
pa: ਫ਼ਾਲੋ ਬੇਨਤੀਆਂ

[ctx: @title]
en: Followers
pa: ਫ਼ਾਲੋਅਰ

[ctx: @title]
en: Following
pa: ਫ਼ਾਲੋ ਕਰ ਰਹੇ ਹੋ

[ctx: @title]
en: Blocked Users
pa: ਪਾਬੰਦੀ ਲਾਏ ਵਰਤੋਂਕਾਰ

en: Follows you
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਫ਼ਾਲੋ ਕਰਦੇ ਹਨ

en: Follow
pa: ਫ਼ਾਲੋ ਕਰੋ

en: Mute
pa: ਮੌਨ

en: Block
pa: ਪਾਬੰਦੀ ਲਾਓ

en: Edit Profile
pa: ਪਰੋਫ਼ਾਈਲ ਸੋਧੋ

en: Account editor
pa: ਖਾਤਾ ਐਡੀਟਰ

en: Saved
pa: ਸੰਭਾਲੇ

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
pa: ਪੋਸਟਾਂ

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
pa: ਪੋਸਟਾਂ ਤੇ ਜਵਾਬ

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
pa: ਮੀਡੀਆ

en: View profile
pa: ਪਰੋਫ਼ਾਈਲ ਵੇਖੋ

en: Conversations
pa: ਗੱਲਾਂਬਾਤਾਂ

en: Explore
pa: ਪੜਤਾਲ ਕਰੋ

en: Hashtags
pa: ਹੈਸ਼-ਟੈਗ

en: Continue
pa: ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ

en: Welcome to Tokodon
pa: ਟੂਕੂਡੂਨ ਲਈ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ

en: Link copied.
pa: ਲਿੰਕ ਕਾਪੀ ਕੀਤਾ।

en: Logout
pa: ਲਾਗਆਉਟ

en: Proxy Settings
pa: ਪਰਾਕਸੀ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Home
pa: ਮੁੱਖ-ਸਫ਼ਾ

en: Notifications
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ

en: Follow Requests
pa: ਫ਼ਾਲੋ ਬੇਨਤੀਆਂ

en: Local
pa: ਲੋਕਲ

en: Global
pa: ਗਲੋਬਲ

en: Bookmarks
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

en: Search
pa: ਖੋਜੋ

en: Show Less
pa: ਘੱਟ ਵੇਖਾਓ

en: Show More
pa: ਹੋਰ ਵੇਖਾਓ

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
pa: ਮਨਪਸੰਦ

[ctx: Show only follows]
en: Follows
pa: ਫ਼ਾਲੋ

en: No Notifications
pa: ਕੋਈ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਨਹੀਂ

en: Not available
pa: ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: Media Hidden
pa: ਮੀਡੀਆ ਲੁਕਾਓ

en: Public
pa: ਪਬਲਿਕ

en: Private
pa: ਪ੍ਰਾਈਵੇਟ

en: Direct Message
pa: ਸਿੱਧਾ ਸੁਨੇਹਾ

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
pa: ਜਵਾਬ ਦਿਓ

en: Remove bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ ਹਟਾਓ

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

en: Bookmark
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: (No votes)
pa: (ਕੋਈ ਵੋਟ ਨਹੀਂ)

en: Vote
pa: ਵੋਟ

[ctx: @title]
en: Search
pa: ਖੋਜੋ

en: Loading...
pa: ...ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: No search results
pa: ਕੋਈ ਖੋਜ ਨਤੀਜੇ ਨਹੀਂ

en: Please choose a file
pa: ਫਾਇਲ ਚੁਣੋ ਜੀ

en: System Default
pa: ਸਿਸਟਮ ਮੂਲ

en: Host
pa: ਹੋਸਟ

en: Port
pa: ਪੋਰਟ

en: User
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ

en: Apply
pa: ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: Display Name
pa: ਦਿਖਾਉਣ ਵਾਲਾ ਨਾਂ

en: Bio
pa: ਖੁਦ ਦੀ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Header
pa: ਹੈੱਡਰ

en: Avatar
pa: ਅਵਤਾਰ

en: Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ

en: Accounts
pa: ਖਾਤੇ

en: About Tokodon
pa: ਟੂਕੂਡੂਨ ਬਾਰੇ

en: About KDE
pa: ਕੇਡੀਈ ਬਾਰੇ

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
pa: <b>%1/%2</b> ਅੱਖਰ

en: Loading
pa: ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: %1 and %2
pa: %1 ਅਤੇ %2

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
pa: 5 ਮਿੰਟ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
pa: 30 ਮਿੰਟ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
pa: 1 ਘੰਟਾ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
pa: 6 ਘੰਟੇ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
pa: 12 ਘੰਟੇ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
pa: 1 ਦਿਨ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
pa: 3 ਦਿਨ

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
pa: 7 ਦਿਨ

en: Tokodon
pa: ਟੂਕੂਡੂਨ

en: Carl Schwan
pa: ਕਾਰਲ ਸਚਵਾਨ

en: Maintainer
pa: ਪਰਬੰਧਕ

[ctx: @title]
en: Home
pa: ਮੁੱਖ-ਸਫ਼ਾ

[ctx: @title]
en: Local Timeline
pa: ਲੋਕਲ ਸਮਾਂ-ਲਾਈਨ

[ctx: @title]
en: Bookmarks
pa: ਬੁੱਕਮਾਰਕ

[ctx: @title]
en: Trending
pa: ਰੁਝਾਨ

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
pa: ਸਰੋਤ

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: in the future
pa: ਭਵਿੱਖ ਵਿੱਚ

en: %1s
pa: %1ਸ

en: %1m
pa: %1ਮਿੰ

en: %1h
pa: %1ਘੰ

en: %1d
pa: %1ਦਿ
