tokodon - en to ar translation catalogue (359 entries)

en: View Profile
ar: اعرض الملف الشخصي

en: Image is too big
ar: الصورة كبيرة جداً

[ctx: @title]
en: Follow Requests
ar: طلبات المتابعة

[ctx: @title]
en: Followers
ar: المتابعين

[ctx: @title]
en: Following
ar: تتبع

[ctx: @title]
en: Muted Users
ar: المستخدمين المكتومين

[ctx: @title]
en: Blocked Users
ar: المستخدمين المحظورين

[ctx: @title]
en: Featured Users
ar: المستخدمين المختارين

[ctx: login status]
en: Suspended
ar: مُعلَّق

[ctx: login status]
en: Limited
ar: محدود

[ctx: login status]
en: Frozen
ar: مجمدة

[ctx: login status]
en: Not Approved
ar: غير مصادق عليه

en: Unfollow
ar: ألغ المتابعة

en: Follow
ar: تابع

en: Unmute
ar: ألغ الكتم

en: Mute
ar: اكتم

en: Unblock
ar: ألغِ الحظر

en: Block
ar: احظر

[ctx: @action:inmenu Report this post]
en: Report…
ar: بلّغ…

en: Edit Profile
ar: حرر الملف الشخصي

en: Account editor
ar: تفاصيل الحساب

en: Featured Users
ar: المستخدمين المختارين

[ctx: @action:inmenu 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
ar: افتح في المتصفّح

en: Copy Link
ar: انسخ الرابط

en: Saved
ar: محفوظ

[ctx: @label User's number of followed accounts]
en: <b>%1</b> follows | <b>%1</b> following
ar[1]: تتبع
ar[2]: تتبع
ar[3]: تتبع
ar[4]: تتبع
ar[5]: تتبع

[ctx: @label User's number of followers]
en: <b>%1</b> follower | <b>%1</b> followers
ar[1]: المتابعين
ar[2]: المتابعين
ar[3]: المتابعين
ar[4]: المتابعين
ar[5]: المتابعين

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts
ar: المنشورات

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Posts && Replies
ar: المنشورات والردود

[ctx: @item:inmenu Profile Post Filter]
en: Media
ar: الوسائط

[ctx: @action:button Show all of a profile's posts]
en: All
ar: الكلّ

en: Share
ar: شارك

en: Share the selected media
ar: شارك الوسيط المحدد

[ctx: @title Server-wide announcements set by admins.]
en: Announcements
ar: الإعلانات

en: No emojis
ar: لا يوجد صورة تعبيرية

en: View profile
ar: اعرض الملف الشخصي

[ctx: @action:button 'Browser' being a web browser]
en: Open in Browser
ar: افتح في المتصفّح

en: Conversations
ar: المحادثات

en: No Conversations
ar: لا يوجد محادثات

[ctx: @title:window]
en: Create List
ar: أنشئ قائمة

[ctx: @title:window]
en: Edit List
ar: حرر القائمة

[ctx: @label:textbox List title]
en: Title
ar: العنوان

[ctx: @action:button Create the list]
en: Create
ar: أنشئ

[ctx: @action:button Edit the list]
en: Edit
ar: حرّر

[ctx: @action:button Delete the list]
en: Delete
ar: احذف

[ctx: @title]
en: Deleting List
ar: يحذف القائمة

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to delete this list?
ar: أمتأكد من حذف هذه القائمة؟

en: Explore
ar: استكشف

[ctx: @action:button]
en: Post
ar: انشر

en: Posts
ar: المنشورات

en: Users
ar: المستخدمين

[ctx: @title 'Following' as in the users you're following on Mastodon.]
en: Following
ar: تتبع

[ctx: @action:button]
en: Filters
ar: المرشّحات

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Replies
ar: اعرض الردود

[ctx: @title:window]
en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Continue
ar: تابع

[ctx: @title:window]
en: Welcome
ar: مرحباً

[ctx: @title]
en: Select Language
ar: اختر اللغة

[ctx: @action:button]
en: Close
ar: أغلق

[ctx: @title]
en: Lists
ar: القوائم

en: Create List
ar: أنشئ قائمة

en: Edit List
ar: حرر القائمة

[ctx: @title:window]
en: Authorization
ar: تفويض

en: Link copied.
ar: نُسخَ الرابط.

[ctx: @title:window]
en: Login Issue
ar: مشكلة في الولوج

en: View Website
ar: اعرض موقع الوبّ

en: Logout
ar: اخرج

[ctx: @title]
en: Logout
ar: اخرج

[ctx: @label]
en: Are you sure you want to log out?
ar: هل أنت متأكد أنك تريد الخروج ؟

[ctx: @title:window]
en: Login
ar: الولوج

[ctx: @info:status Network status]
en: Failed to contact server: %1. Please check your proxy settings.
ar: فشل الاتصال بالخادم: %1. يرجى التحقق من إعدادات الوكيل الخاص بك.

en: Proxy Settings
ar: إعدادت الوسيط

[ctx: @title:group]
en: Login
ar: الولوج

en: Server URL:
ar: مسار الخادوم:

[ctx: @title:window]
en: Registration
ar: التسجيل

[ctx: @title:group]
en: Register
ar: سجّل

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email Address
ar: عنوان البريد الإلكترونيّ

en: Password
ar: كلمة السّر

en: Reason
ar: عقل

en: Register
ar: سجّل

[ctx: @title:window]
en: Rules
ar: مساطر

[ctx: @title:group]
en: Rules
ar: مساطر

[ctx: @action:button Agree to server rules]
en: Agree
ar: موافق

[ctx: @action:button Disagree to server rules]
en: Disagree
ar: غير موافق

[ctx: @title:window]
en: Pick a Server
ar: اختر خادوم

en: Search or enter URL…
ar: ابحث او ادخل العنوان…

en: Custom Server
ar: خادوم مخصص

[ctx: @action:button Open in external web browser]
en: Open Externally
ar: افتحه خارجيا

[ctx: @info]
en: Tokodon
ar: توكودون

[ctx: @action:button Pick a Mastodon server]
en: Pick a Server
ar: اختر خادوم

[ctx: @action:button Application settings]
en: Settings
ar: إعدادات

[ctx: @title]
en: Open As…
ar: فتح كـ…

[ctx: @title]
en: Reply As…
ar: ردّ كـ…

[ctx: @title]
en: Unknown Action
ar: إجراء مجهول

en: Reply to post
ar: رد على المنشور

en: Home
ar: المنزل

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Follow Requests
ar: طلبات المتابعة

en: Local
ar: المحليّة

en: Global
ar: عام

en: Favorites
ar: المفضّلة

en: Bookmarks
ar: العلامات

en: Following
ar: تتبع

en: Search
ar: ابحث

[ctx: @action:button Server Announcements]
en: Announcements
ar: الإعلانات

en: Lists
ar: القوائم

[ctx: @action:button Open debug page]
en: Debug
ar: نقّح

[ctx: @action:button Open settings dialog]
en: Settings
ar: إعدادات

en: Advanced Search
ar: بحث متقدّم

[ctx: @info:placeholder Username for searching accounts]
en: Username:
ar: اسم المستخدم:

[ctx: @info:placeholder display name for searching accounts]
en: Display Name:
ar: اسم العرض:

[ctx: @info:placeholder email for searching accounts]
en: Email:
ar: البريد الإلكترونيّ:

[ctx: @info:placeholder ip for searching accounts]
en: IP:
ar: آي بي:

[ctx: @info:Search button to initiate searching accounts]
en: Search
ar: ابحث

[ctx: @info:Reset button to reset all the text fields]
en: Reset
ar: صفّر

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
ar: ألغِ

[ctx: @info:Location combobox to choose location filters]
en: Location
ar: المكان

[ctx: @info:Filter out accounts from any location]
en: All
ar: الكلّ

[ctx: @info:Filter out local accounts]
en: Local
ar: المحليّة

[ctx: @info:Filter out remote accounts]
en: Remote
ar: البعيد

[ctx: @info:Filter out accounts with any moderation status]
en: All
ar: الكلّ

[ctx: @info:Filter out accounts with active moderation status]
en: Active
ar: نشط

[ctx: @info:Filter out accounts with pending moderation status]
en: Pending
ar: ينتظر

[ctx: @info:Filter out accounts with disabled moderation status]
en: Disabled
ar: معطّل

[ctx: @info:Filter out accounts with silenced moderation status]
en: Silenced
ar: المصمتة

[ctx: @info:Filter out accounts with suspended moderation status]
en: Suspended
ar: مُعلَّق

[ctx: @info:Role combobox to choose between different role filters]
en: Role
ar: الدّور

[ctx: @info:Filter out accounts with any role]
en: All
ar: الكلّ

[ctx: @info:Filter out accounts with moderator role]
en: Moderator
ar: الوسيط

[ctx: @info:Filter out accounts with admin role]
en: Admin
ar: مدير

[ctx: @info:Filter out accounts with owner role]
en: Owner
ar: المالك

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ar: ألغِ

[ctx: @info The domain on which the block will be imposed]
en: Domain *
ar: المجال *

[ctx: @info:The domain that is allowed to federate]
en: Domain
ar: المجال

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: Domain*
ar: المجال*

en: Public comment
ar: تعليق عام

en: Private Comment
ar: تعليق خاص

[ctx: @info:Filter out all the allowed domains]
en: Silence
ar: صمت

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: Suspend
ar: المعلقة

[ctx: @info:Filter out all the blocked domains]
en: None
ar: لا شيء

[ctx: @info:This domain will be able to fetch data from this server and incoming data from it will be processed and stored]
en: Domain*
ar: المجال*

[ctx: @action:button]
en: Create Rule
ar: أنشئ قاعدة

[ctx: @info:Enter the domain address of the domain block]
en: IP*
ar: آي بي*

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
ar: يوم واحد

[ctx: @info:Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
ar: أسبوعين

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
ar: شهر

[ctx: @info:Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
ar: 6 أشهر

[ctx: @info:Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
ar: سنة

[ctx: @info:Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
ar: 3 سنوات

[ctx: @info: The comment attached with the ip rule]
en: Comment
ar: التعليق

[ctx: @info:The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
ar: القاعدة *

en: Not Available
ar: غير متوفّر

[ctx: @info: Prevent the user from using their account, but do not delete or hide their contents.]
en: Freeze
ar: تجميد

[ctx: @info: Prevent the user from being able to post with public visibility, hide their posts and notifications from people not following them.]
en: Limit
ar: حدّ

[ctx: @info: Prevent any interaction from or to this account and delete its contents. Revertible within 30 days.]
en: Suspend
ar: علّق

[ctx: @info: Send a warning note to the user.]
en: Custom warning
ar: تحذير مخصص

[ctx: @info:Button to submit the action aginst the user.]
en: Submit
ar: أرسل

[ctx: @info:Cancel button to close the dailog.]
en: Cancel
ar: ألغِ

en: Are you sure?
ar: هل أنت متأكد؟

[ctx: @info:Number of Posts]
en: Posts
ar: المنشورات

[ctx: @info:Number of followers.]
en: Followers
ar: المتابعين

[ctx: @info:row Number of accounts followed by the account]
en: Following
ar: تتبع

[ctx: @info Role of the account on this server.]
en: Role
ar: الدّور

[ctx: @info The current login status of the account.]
en: Login Status
ar: حالة الولوج

[ctx: @info: Role of the user.]
en: Role
ar: الدّور

[ctx: @info: Email of the user.]
en: Email
ar: البريد الإلكترونيّ

[ctx: @info: Email confirmation status of the user.]
en: Email Status
ar: حالة البريد الإلكتروني

en: Confirmed
ar: مؤكد

en: Not Confirmed
ar: غير مؤكد

[ctx: @info: Locale of the user.]
en: Account Locale
ar: محلية الحساب

[ctx: @info: Joining date of the user]
en: Joined
ar: انضم

en: Invited By
ar: مدعو بواسطة

[ctx: @info: Approve the user's request]
en: Approve
ar: اقبل

[ctx: @info: Reject the user's request]
en: Reject
ar: ارفض

[ctx: @info: No public comment provided]
en: None
ar: لا شيء

[ctx: @info: No private comment provided]
en: None
ar: لا شيء

[ctx: @info:The policy to be applied by this domain block]
en: Policy
ar: السّياسة

[ctx: @info IP address of the ip block]
en: IP
ar: آي بي

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 day]
en: 1 day
ar: يوم واحد

[ctx: @info Option to block out the IP for 2 weeks]
en: 2 weeks
ar: أسبوعين

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 month]
en: 1 month
ar: شهر

[ctx: @info Option to block out the IP for 6 months]
en: 6 month
ar: 6 أشهر

[ctx: @info Option to block out the IP for 1 year]
en: 1 year
ar: سنة

[ctx: @info Option to block out the IP for 3 years]
en: 3 year
ar: 3 سنوات

[ctx: @info The comment attached with the ip rule]
en: Comment
ar: التعليق

[ctx: @info The rule attached with the ip rule]
en: Rule *
ar: القاعدة *

[ctx: @info Cancel button to close the dailog]
en: Cancel
ar: ألغِ

[ctx: @info No public comment provided]
en: None
ar: لا شيء

[ctx: @info The severity to be applied by this IP rule]
en: Severity
ar: الخطورة

en: Report #%1
ar: بلّغ #%1

[ctx: @info Number of Posts]
en: Posts
ar: المنشورات

[ctx: @info Number of followers.]
en: Followers
ar: المتابعين

[ctx: @info Row Number of accounts followed by the account]
en: Following
ar: تتبع

[ctx: @info Time at which the reported account joined.]
en: Joined
ar: انضم

en: Resolved
ar: محلولة

en: No one
ar: لا أحد

en: Forwarded
ar: مُرّرت

[ctx: @info:The report is forwarded]
en: Yes
ar: نعم

[ctx: @info:The report is not forwarded]
en: No
ar: لا

en: Category
ar: الفئة

en: Other
ar: أخرى

en: Spam
ar: سخام

[ctx: @info:Account didn't provide any comment on the report]
en: N/A
ar: غ/م

en: Show More
ar: اعرض المزيد

[ctx: @title]
en: Accounts
ar: الحسابات

en: Reports
ar: التقارير

[ctx: @info:Filter out resolved reports]
en: Resolved
ar: محلولة

[ctx: @info:Filter out accounts with any origin]
en: All
ar: الكلّ

[ctx: @info:Filter out accounts with local origin]
en: Local
ar: المحليّة

[ctx: @info:Filter out accounts with remote origin]
en: Remote
ar: البعيد

[ctx: @info: No account assigned to the report]
en: N/A
ar: غ/م

[ctx: Show only favorites]
en: Favorites
ar: المفضّلة

[ctx: Show only followed statuses]
en: Posts
ar: المنشورات

en: No Notifications
ar: لا يوجد إشعارات

en: Not available
ar: غير متوفّر

en: Save Image As…
ar: احفظ الصورة باسم…

en: Copy Image
ar: انسخ الصورة

en: Public
ar: عام

en: Unlisted
ar: غير مدرج في قائمة

en: Private
ar: خاص

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link
ar: نسخ الرابط

[ctx: Attachment has alt-text, Short for alt-text]
en: Alt
ar: نص بديل

en: Video
ar: فيديو

en: Filtered: %1
ar: المصفى: %1

[ctx: Reply to a post]
en: Reply
ar: ردّ

[ctx: Favorite a post]
en: Favorite
ar: المفضّلة

en: Favorite
ar: المفضّلة

en: Remove bookmark
ar: احذف العلامة

[ctx: Bookmark a post]
en: Bookmark
ar: علامة

en: Bookmarked
ar: حفظت العلامة

en: Bookmark
ar: علامة

[ctx: Show more options]
en: More actions
ar: إجراءات أكثر

[ctx: @action Open embed into website dialog]
en: Embed
ar: ضمّن

[ctx: @action:inmenu]
en: Open as…
ar: فتح كـ…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Bookmark
ar: احذف علامة موقع

[ctx: @action:inmenu]
en: Bookmark
ar: علامة

[ctx: @action:inmenu]
en: Unpin on Profile
ar: ألغ التثبيت في الملف الشخصي

[ctx: @action:inmenu]
en: Pin on Profile
ar: ثبت في الملف الشخصي

[ctx: @action:inmenu Unmute account]
en: Unmute @%1
ar: ألغ كتم @%1

[ctx: @action:inmenu Mute account]
en: Mute @%1
ar: اكتم @%1

[ctx: @action:inmenu Unblock account]
en: Unblock @%1
ar: ألغِ حظر @%1

[ctx: @action:inmenu Block account]
en: Block @%1
ar: احظر @%1

en: Edit
ar: حرّر

en: Delete
ar: احذف

en: (No votes)
ar: (لا يوجد أصوات)

en: Vote
ar: صوّت

[ctx: @action:button Start media playback]
en: Play
ar: شغّل

[ctx: @action:button 'Report' as in 'Report this to moderators']
en: Report
ar: بلّغ

[ctx: @action]
en: Cancel
ar: ألغِ

en: Hashtag
ar: علامة المربع

[ctx: @title]
en: Search
ar: ابحث

en: Loading...
ar: يحمّل...

en: No search results
ar: لا يوجد نتائج بحث

en: Edit Account
ar: حرّر الحساب

en: Please choose a file
ar: رجاءً اختر ملفا

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Public
ar: عام

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Unlisted
ar: غير مدرج في قائمة

[ctx: @item:inlistbox Default post visibility rule]
en: Private
ar: خاص

[ctx: @title:group]
en: General
ar: عامّ

en: Color theme
ar: سمة الألوان

[ctx: @title:group]
en: Posts
ar: المنشورات

[ctx: @title:group]
en: Media
ar: الوسائط

[ctx: @title:window]
en: Network Proxy
ar: وسيط الشّبكة

en: System Default
ar: مبدئي النظام

en: No Proxy
ar: لا وكيل

en: Host
ar: المضيف

en: Port
ar: المنفذ

en: User
ar: المستخدم

en: Apply
ar: طبّق

en: Enable notifications for this account
ar: مكّن إشعارات هذا الحساب

en: Mentions
ar: الذّكورات

en: New followers
ar: متابعين جدد

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Header
ar: الترويسة

en: Avatar
ar: الشعار

en: Reset
ar: صفّر

en: Muted Users
ar: المستخدمين المكتومين

en: Blocked Users
ar: المستخدمين المحظورين

en: Appearance
ar: المظهر

en: Accounts
ar: الحسابات

en: Network Proxy
ar: وسيط الشّبكة

[ctx: @title:group]
en: About
ar: عن

en: About KDE
ar: عن كِيدِي

en: Sharing failed
ar: فشلت المشاركة

[ctx: @action:button Allow follow request]
en: Allow
ar: اسمح

[ctx: @action:button Deny follow request]
en: Deny
ar: امنع

[ctx: @title:group Alternate text or description of the image]
en: Description
ar: الوصف

[ctx: @label:textbox Poll choice]
en: Choice %1
ar: الاختيار %1

[ctx: @option:check Poll toolbar]
en: Multiple choice
ar: أسئلة متعددة الإجابات

en: Remove
ar: أزل

[ctx: @action Pop out the status composer]
en: Pop Out
ar: افصل

[ctx: @action:button Keep this draft]
en: Keep
ar: أبقِ

[ctx: @info:placeholder]
en: What's new?
ar: ما الجديد؟

en: All files (*)
ar: كلّ الملفّات (*)

[ctx: @info:tooltip]
en: Attach file
ar: أرفق ملفًّا

[ctx: @item:inmenu Local to this server]
en: Local
ar: المحليّة

[ctx: @item:inmenu Public to the world]
en: Public
ar: عام

[ctx: @item:inmenu Public but less so]
en: Unlisted
ar: غير مدرج في قائمة

[ctx: @item:inmenu Only to followers]
en: Private
ar: خاص

[ctx: @info:tooltip Post visibility]
en: Visibility
ar: الظّهور

[ctx: @info:tooltip]
en: Add emoji
ar: أضف صورة تعبيرية

[ctx: @label Character count in the status composer]
en: <b>%1/%2</b> characters
ar: <b>%1/%2</b> محرف

[ctx: @action:button Send a post]
en: Send
ar: أرسل

[ctx: @action:button Reply to a post]
en: Reply
ar: ردّ

[ctx: @action:Button Save an edited a post]
en: Save
ar: احفظ

en: Loading
ar: يحمّل

en: Home (%1)
ar: المنزل (%1)

en: Switch Account
ar: بدّل الحساب

en: Switch account
ar: بدّل الحساب

en: Log in or create a new account
ar: لج إلى حساب موجود أو أنشئ حسابا جديدا

en: %1 and %2
ar: %1 و%2

en: %2 and one other | %2 and %1 others
ar[1]:  و واحد أخر
ar[2]:  واثنين آخرين
ar[3]:  و%1 أخرى
ar[4]:  و%1 أخرى
ar[5]:  و%1 أخرى

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 5 minutes
ar: 5 دقائق

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 30 minutes
ar: 30 دقيقة

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 hour
ar: ساعة واحدة

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 6 hours
ar: 6 ساعات

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 12 hours
ar: 12 ساعة

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 1 day
ar: يوم

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 3 days
ar: 3 أيام

[ctx: @item:inlistbox Poll expire times]
en: 7 days
ar: 7 أيام

en: An unknown error occurred.
ar: حدث خطأ مجهول

en: Receiving push notifications
ar: تلقي إخطارات

en: Carl Schwan
ar: كارل شوان

en: Maintainer
ar: المصين

en: Joshua Goins
ar: جوشوا جوينز

en: Internal usage only.
ar: استعمال داخلي فقط.

[ctx: @title]
en: Home
ar: المنزل

[ctx: @title]
en: Bookmarks
ar: العلامات

[ctx: @title]
en: Favorites
ar: المفضّلة

[ctx: @title]
en: Trending
ar: الرائج

en: Trending
ar: الرائج

[ctx: @title:window]
en: Loading…
ar: يحمّل...

[ctx: @title:group Title for the group of account related actions]
en: Account
ar: الحساب

[ctx: @action:button]
en: Switch to '%1'
ar: بدل إلى '%1'

[ctx: @action:button]
en: Configure '%1'
ar: اضبط '%1'

[ctx: @action:button]
en: Add Account
ar: أضف حسابًا

[ctx: @action:button]
en: Switch '%1'
ar: بدّل '%1'

[ctx: Previously used emojis]
en: History
ar: التاريخ

[ctx: 'Custom' is a category of emoji]
en: Custom
ar: مخصّص

[ctx: 'Smileys' is a category of emoji]
en: Smileys
ar: التعبيرات

[ctx: 'People' is a category of emoji]
en: People
ar: أشخاص

[ctx: 'Nature' is a category of emoji]
en: Nature
ar: طبيعة

[ctx: 'Food' is a category of emoji]
en: Food
ar: مطاعم وطعام

[ctx: 'Activities' is a category of emoji]
en: Activities
ar: أنشطة

[ctx: 'Travel' is a category of emoji]
en: Travel
ar: سفر

[ctx: 'Objects' is a category of emoji]
en: Objects
ar: كائنات

[ctx: 'Symbols' is a category of emoji]
en: Symbols
ar: رموز

[ctx: 'Flags' is a category of emoji]
en: Flags
ar: أعلام

[ctx: Job heading, like 'Copying']
en: Downloading
ar: يُنزّل

[ctx: The URL being downloaded/uploaded]
en: Source
ar: المصدر

[ctx: The location being downloaded to]
en: Destination
ar: المقصد

en: in the future
ar: في المستقبل

en: %1s
ar: %1ث

en: %1m
ar: %1دق

en: %1h
ar: %1س

en: Today
ar: اليوم

en: %1d
ar: %1ي

en: 1 year ago | %1 years ago
ar[1]: من 30 سنة
ar[2]: من 30 سنة
ar[3]: من 30 سنة
ar[4]: من 30 سنة
ar[5]: من 30 سنة
