plasma-workspace - en to sq translation catalogue (44 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
sq: Formësoni Shtojcë Veprimesh Miu

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
sq: Që të njoftoni për të meta, vizitoni bugs.kde.org

en: Plasma Shell
sq: Shell Plasma

en: Enable QML Javascript debugger
sq: Aktivizoni diagnostikues Javascript QML

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
sq: Mos e rinis automatikisht plasma-shell-in pas një vithisjeje

en: Force loading the given shell plugin
sq: Detyro ngarkim të shtojcës së dhënë për shellin

en: Replace an existing instance
sq: Zëvendëso një instancë ekzistuese

en: Lists the available options for user feedback
sq: Paraqit mundësitë e gatshme për përshtypje përdoruesish

en: Plasma Failed To Start
sq: S’u Arrit të Nisej Plasma

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
sq: Plasma s’është në gjendje të niset, ngaqë s’mundi të përdorë si duhet OpenGL 2, apo rrugëdalje për të
    Ju lutemi, kontrolloni se përudhësit tuaj grafikë janë ujdisur si duhet.

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
sq: Audio e Heshtuar

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
sq: Mikrofon i Heshtuar

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
sq: %1 i Heshtuar

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
sq: Touchpad-i Aktiv

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
sq: Touchpad-i Joaktiv

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
sq: Wifi Hapur

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
sq: Wifi Mbyllur

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
sq: Bluetooth-i Hapur

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
sq: Bluetooth-i Mbyllur

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
sq: Me Internet Nga Celulari

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
sq: Pa Internet Nga Celulari

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
sq: Tastiera Në Ekran e Aktivizuar

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
sq: Tastiera Në Ekran e Çaktivizuar

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
sq: Fshih Panel Formësimi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
sq: Shfaq Panel Formësimi

en: Internal Screen on %1
sq: Ekran i Brendshëm te %1

[ctx: Screen manufacturer and model on connector]
en: %1 %2 on %3
sq: %1 %2 te %3

en: Disconnected Screen %1
sq: U shkëput Ekrani %1

en: Show Desktop
sq: Shfaq Desktopin

en: Hide Desktop
sq: Fshihe Desktopin

en: Show Activity Switcher
sq: Shfaq Këmbyes Veprimtarish

en: Stop Current Activity
sq: Ndale Veprimtarinë e Tanishme

en: Switch to Previous Activity
sq: Kalo te Veprimtaria e Mëparshme

en: Switch to Next Activity
sq: Kalo te Veprimtaria Pasuese

en: Activate Task Manager Entry %1
sq: Aktivizo Zë Përgjegjësi Aktesh %1

en: Move keyboard focus between panels
sq: Kaloje fokusin e tastierës nga një panel në tjetrin

en: Add Panel
sq: Shtoni Panel

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
sq: %1 i Zbrazët

en: Software Renderer In Use
sq: Vizatues Software-i Në Përdorim

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
sq: Vizatues Software-i Në Përdorim

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
sq: Cilësia e vizatimit mund të jetë ulur

en: Never show again
sq: Mos e shfaq kurrë më

en: Panel Count
sq: Numër Panelesh

en: Counts the panels
sq: Numëron panelet
