plasma-desktop - en to pa translation catalogue (48 entries)

en: Toggle do not disturb
pa: ਤੰਗ ਨਾ ਕਰੋ ਨੂੰ ਬਦਲੋ

en: Other Applications
pa: ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ

en: Show popups
pa: ਪੋਪਅੱਪ ਵੇਖਾਓ

en: Show in do not disturb mode
pa: ਤੰਗ ਨਾ ਕਰੋ ਢੰਗ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

en: Show in history
pa: ਅਤੀਤ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

en: Show notification badges
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਬਿੱਲੇ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @title:table Configure individual notification events in an app]
en: Configure Events
pa: ਈਵੈਟਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

en: This application does not support configuring notifications on a per-event basis
pa: ਇਹ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਹਰ-ਈਵੈਂਟ ਦੇ ਆਧਾਰ ਉੱਤੇ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Show a message in a pop-up
pa: ਪੌਪ-ਅੱਪ ਵਿੱਚ ਸੁਨੇਹਾ ਵੇਖਾਓ

en: Play a sound
pa: ਆਵਾਜ਼ ਚਲਾਓ

[ctx: @info:tooltip]
en: Preview sound
pa: ਸਾਊਂਡ ਸੁਣਾਓ

[ctx: Reset the notification sound to a default one]
en: Reset
pa: ਮੁੜ-ਸੈੱਟ

en: Choose sound file
pa: ਸਾਊਂਡ ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਚੁਣੋ

[ctx: @action:button Plasma-specific notifications]
en: System Notifications
pa: ਸਿਸਟਮ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ

[ctx: @action:button Application-specific notifications]
en: Application Settings
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Could not find a 'Notifications' widget, which is required for displaying notifications. Make sure that it is enabled either in your System Tray or as a standalone widget.
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਵਿਖਾਉਣ ਲਈ ਚਾਹੀਦਾ 'ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ' ਵਿਜੈਟ ਲੱਭਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ ਹੈ। ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਓ ਕਿ ਤੁਹਾਡੀ ਸਿਸਟਮ ਟਰੇ ਵਿੱਚ ਜਾਂ ਇਕੱਲੇ ਵਿਜੈਟ ਵਜੋਂ ਸਮਰੱਥ ਹੈ।

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2' instead of Plasma.
pa: ਇਸ ਵੇਲੇ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਦੀ ਬਜਾਏ '%1 %2' ਵਲੋਂ ਦਿੱਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ।

en: Notifications are currently not provided by Plasma.
pa: ਇਸ ਵੇਲੇ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਪਲਾਜ਼ਮਾ ਵਲੋਂ ਨਹੀਂ ਦਿੱਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ।

[ctx: @title:group]
en: Do Not Disturb mode
pa: ਤੰਗ ਨਾ ਕਰੋ ਮੋਡ

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: Enable automatically:
pa: ਆਪਣੇ-ਆਪ ਸਮਰੱਥ ਕਰੋ:

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode when screens are mirrored]
en: When screens are mirrored
pa: ਜਦੋਂ ਸਕਰੀਨਾਂ ਨੂੰ ਮਿੱਰਰ ਕੀਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ

[ctx: Automatically enable Do Not Disturb mode during screen sharing]
en: During screen sharing
pa: ਸਕਰੀਨ ਸਾਂਝੀ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ

[ctx: Keyboard shortcut to turn Do Not Disturb mode on and off]
en: Manually toggle with shortcut:
pa: ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਨਾਲ ਖੁਦ ਬਦਲੋ:

[ctx: @title:group]
en: Visibility conditions
pa: ਦੇਖਣ ਦੀਆਂ ਸ਼ਰਤਾਂ

en: Critical notifications:
pa: ਗੰਭੀਰ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ:

en: Show in Do Not Disturb mode
pa: ਤੰਗ ਨਾ ਕਰੋ ਢੰਗ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

en: Normal notifications:
pa: ਸਧਾਰਨ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ:

en: Show over full screen windows
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਵਿੰਡੋਆਂ ਉੱਤੇ ਵੇਖਾਓ

en: Low priority notifications:
pa: ਘੱਟ ਤਰਜੀਹ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ:

en: Show popup
pa: ਪੌਪਅੱਪ ਵੇਖਾਓ

[ctx: @title:group As in: 'notification popups']
en: Popups
pa: ਪੌਪਅੱਪ

[ctx: @label]
en: Location:
pa: ਟਿਕਾਣਾ:

[ctx: Popup position near notification plasmoid]
en: Near notification icon
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਆਈਕਾਨ ਦੇ ਨੇੜੇ

en: Choose Custom Position…
pa: …ਕਸਟਮ ਸਥਿਤੀ ਚੁਣੋ

en: %1 second | %1 seconds
pa[0]: %1 ਸਕਿੰਟ
pa[1]: %1 ਸਕਿੰਟ

[ctx: Part of a sentence like, 'Hide popup after n seconds']
en: Hide after:
pa: ਇਸ ਦੇ ਬਾਦ ਲੁਕਾਓ:

[ctx: @title:group]
en: Additional feedback
pa: ਵਧੀਕ ਫੀਡਬੈਂਕ

[ctx: Show application jobs in notification widget]
en: Show in notifications
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

en: Application progress:
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਤਰੱਕੀ:

[ctx: Keep application job popup open for entire duration of job]
en: Keep popup open during progress
pa: ਤਰੱਕੀ ਦੇ ਦੌਰਾਨ ਪੋਪਅੱਪ ਰੱਖੋ

en: Notification badges:
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਬਿੱਲੇ:

en: Show in task manager
pa: ਟਾਸਕ ਮੈਨੇਜਰ ਵਿੱਚ ਵੇਖਾਓ

en: Popup Position
pa: ਪੌਪਅੱਪ ਸਥਿਤੀ

en: Application Settings
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Applications
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ

en: System Services
pa: ਸਿਸਟਮ ਸੇਵਾਵਾਂ

en: No application or event matches your search term
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਖੋਜ ਸ਼ਬਦ ਨਾਲ ਮਿਲਦੀ ਕੋਈ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਜਾਂ ਈਵੈਂਟ ਹੈ

en: Select an application from the list to configure its notification settings and behavior
pa: ਸੂਚੀ ਵਿੱਚੋਂ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨੂੰ ਚੁਣੋ, ਜਿਸ ਦੀਆਂ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਅਤੇ ਰਵੱਈਏ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ ਕਰਨੀ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ
