plasma-workspace - en to eu translation catalogue (64 entries)

[ctx: Placeholder is the battery number]
en: Battery %1
eu: Bateria %1

en: Battery
eu: Bateria

[ctx: Agenda listview section title]
en: Holidays
eu: Jaiegunak

[ctx: Agenda listview section title]
en: Events
eu: Ekitaldiak

[ctx: Agenda listview section title]
en: Todo
eu: Zereginak

[ctx: Means 'Other calendar items']
en: Other
eu: Bestelakoa

en: %1 event | %1 events
eu[0]: ekitaldi %1
eu[1]: %1 ekitaldi

en: No events
eu: Ekitaldirik ez

[ctx: Format: month year]
en: %1 %2
eu: %2 %1

en: Days
eu: Egunak

en: Months
eu: Hilabeteak

en: Years
eu: Urteak

en: Previous Month
eu: Aurreko hilabetea

en: Previous Year
eu: Aurreko urtea

en: Previous Decade
eu: Aurreko hamarkada

[ctx: Reset calendar to today]
en: Today
eu: Gaur

en: Reset calendar to today
eu: Ekarri egutegia gaurko egunera

en: Next Month
eu: Hurrengo hilabetea

en: Next Year
eu: Hurrengo urtea

en: Next Decade
eu: Hurrengo hamarkada

en: Keep Open
eu: Eduki irekita

en: Configure…
eu: Konfiguratu…

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen lock enabled
eu: Pantaila giltzatzea gaituta

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets whether the screen will be locked after the specified time.
eu: Zehaztutako denbora igarotakoan pantaila giltzatuko den ezartzen du.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Daemon)
en: Screen saver timeout
eu: Pantaila-babeslearen denbora-muga

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Daemon)
en: Sets the minutes after which the screen is locked.
eu: Pantaila giltzatzeko minutu kopurua ezartzen du.

en: New Session
eu: Saio berria

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: This Widget was written for an unknown older version of Plasma and is not compatible with Plasma %1. Please contact the widget's author for an updated version.
eu: Trepeta hori Plasmaren bertsio ezezagun zaharrago baterako idatzi zen eta ez da Plasma %1(r)ekin bateragarria. Mesedez, jar zaitez trepeta-egilearekin harremanean bertsio eguneratu baterako.

en: This Widget was written for Plasma %1 and is not compatible with Plasma %2. Please contact the widget's author for an updated version.
eu: Trepeta hori Plasma %1(e)rako idatzi zen eta ez da Plasma %2(r)ekin bateragarria. Mesedez, jar zaitez trepeta-egilearekin harremanean bertsio eguneratu baterako.

en: This Widget was written for Plasma %1 and is not compatible with Plasma %2. Please update Plasma in order to use the widget.
eu: Trepeta hori Plasma %1(e)rako idatzi zen eta ez da Plasma %2(r)ekin bateragarria. Mesedez, eguneratu Plasma trepeta erabili ahal izateko.

en: This Widget was written for Plasma %1 and is not compatible with the latest version of Plasma. Please update Plasma in order to use the widget.
eu: Trepeta hori Plasma %1(e)rako idatzi zen eta ez da Plasmaren bertsio berrienarekin bateragarria. Mesedez, eguneratu Plasma trepeta erabili ahal izateko.

[ctx: applet category]
en: Accessibility
eu: Irisgarritasuna

[ctx: applet category]
en: Application Launchers
eu: Aplikazio-abiarazleak

[ctx: applet category]
en: Astronomy
eu: Astronomia

[ctx: applet category]
en: Date and Time
eu: Data eta ordua

[ctx: applet category]
en: Development Tools
eu: Garapen-tresnak

[ctx: applet category]
en: Education
eu: Hezkuntza

[ctx: applet category]
en: Environment and Weather
eu: Ingurumena eta eguraldia

[ctx: applet category]
en: Examples
eu: Adibideak

[ctx: applet category]
en: File System
eu: Fitxategi-sistema

[ctx: applet category]
en: Fun and Games
eu: Dibertsioa eta jolasak

[ctx: applet category]
en: Graphics
eu: Grafikoak

[ctx: applet category]
en: Language
eu: Hizkuntza

[ctx: applet category]
en: Mapping
eu: Kartografia

[ctx: applet category]
en: Miscellaneous
eu: Beste zenbait

[ctx: applet category]
en: Online Services
eu: Lerroko zerbitzuak

[ctx: applet category]
en: Productivity
eu: Produktibitatea

[ctx: applet category]
en: System Information
eu: Sistemaren informazioa

[ctx: applet category]
en: Utilities
eu: Baliagarritasunak

[ctx: applet category]
en: Windows and Tasks
eu: Leihoak eta atazak

[ctx: applet category]
en: Clipboard
eu: Arbela

[ctx: applet category]
en: Tasks
eu: Atazak

en: All Widgets
eu: Trepeta guztiak

en: Running
eu: Exekutatzen

[ctx: @item:inmenu used in the widget filter. Filter widgets that can be un-installed from the system, which are usually installed by the user to a local place.]
en: Uninstallable
eu: Desinstalagaitza

[ctx: @item:inmenu used in the widget filter. Filter widgets that can were recently installed.]
en: Recently installed
eu: Duela gutxi instalatua

en: Categories:
eu: Kategoriak:

en: Download New Plasma Widgets
eu: Jaitsi Plasma trepeta berriak

en: Install Widget From Local File…
eu: Instalatu trepeta fitxategi lokal batetik...

[ctx: @title:window]
en: Get New Widgets
eu: Lortu trepeta berriak

en: Select Plasmoid File
eu: Hautatu Plasmoide fitxategia

[ctx: %1 is the name of an applet, %2 is an error message]
en: Installing the package %1 failed: %2.
eu: %1 paketea instalatzea huts egin du: %2.

en: Installation Failure
eu: Instalatze hutsegitea
