plasma-workspace - en to az translation catalogue (59 entries)

en: Configure Mouse Actions Plugin
az: Siçan fəaliyyəti modulunun tənzimlənməsi

[ctx: @info:usagetip]
en: Visit bugs.kde.org to report issues
az: Xətalar haqqında bugs.kde.org saytında bildirin

[ctx: @action:button]
en: Copy Plasma Version
az: Plasma versiyasını kopyalamaq

[ctx: @action:button]
en: Report a Bug…
az: Xətaları bildirin...

[ctx: @title:menu]
en: Hide Preview Banner
az: Öncədən baxış bannerlərini gizlətmək

[ctx: @action:button Hide the preview banner until the system is restarted]
en: Hide Until Restart
az: Yenidən başladanadək gizlətmək

[ctx: @action:button Hide the preview banner permanently]
en: Hide Permanently…
az: Həmişəlik gizlətmək...

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to permanently hide the preview banner?<nl/><nl/>This action can only be undone by removing the line beginning with <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> in the <filename>kdeglobals</filename> config file.
az: Öncədən baxıç bannerlərini həmişəlik gizlətmək istədiyinizə əminsiniz?.<nl/><nl/>Bu yalnız <filename>kdeglobals</filename> tənzimləmə faylında <icode>ShowDesktopPreviewBanner</icode> ilə başlanan sətri silməklə ləğv edilə bilər.

[ctx: @title:window]
en: Hide Preview Banner?
az: Öncədən baxış bannerlərini gizlədək?

en: Plasma Shell
az: Plasma örtüyü

en: Enable QML Javascript debugger
az: QML Javascript sazlayıcısını aktiv etmək

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
az: Çökdükdən sonra plasma üz qabığını avtomatik başlatmamaq

en: Force loading the given shell plugin
az: Göstərilən modulun məcburi başladılması

en: Replace an existing instance
az: Cari başladılan əməliyyatı əvəz etmək

en: Lists the available options for user feedback
az: İstifadəçi rəyi üçün mövcud seçimlərin siyahısı

en: Plasma Failed To Start
az: Plasma başladıla bilmədi

en: Plasma is unable to start as it could not correctly use OpenGL 2 or software fallback
    Please check that your graphic drivers are set up correctly.
az: Plazma, OpenGL 2 və ya proqram geriləməsini düzgün istifadə edə bilmədiyi üçün başladıla bilmir
    Lütfən, qrafik sürücünün düzgün quraşdırılıb, quraşdırılmadığını yoxlayın.

[ctx: OSD informing that the system is muted, keep short]
en: Audio Muted
az: Səs Söndürülüb

[ctx: OSD informing that the microphone is muted, keep short]
en: Microphone Muted
az: Mikrofon Söndürülüb

[ctx: OSD informing that some media app is muted, eg. Amarok Muted]
en: %1 Muted
az: %1 Söndürülüb

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
az: Toxunma Paneli Aktivdir

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
az: Toxunma Paneli Söndürüldü

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
az: Wifi Aktivdir

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
az: Wifi Söndürülüb

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
az: Bluetooth Aktivdir

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
az: Bluetooth Söndürülüb

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
az: Mobil İnternet Aktivdir

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
az: Mobil İnternet Söndürülüb

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
az: Ekran Klaviaturası Aktivdir

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
az: Ekran Klaviaturası Söndürülüb

[ctx: power management was inhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Blocked
az: Yuxu və ekran kilidi əngəlləndi

[ctx: power management was uninhibited, keep short]
en: Sleep and Screen Locking Unblocked
az: Yuxu və ekran kilidi aktivdir

[ctx: Power profile was changed to power save mode, keep short]
en: Power Save Mode
az: Enerjiyə qənaət rejimi

[ctx: Power profile was changed to balanced mode, keep short]
en: Balanced Power Mode
az: Tarazlaşdırılmış ejim

[ctx: Power profile was changed to performance mode, keep short]
en: Performance Mode
az: Məhsuldar rejim

en: With an NVIDIA GPU on X11, the Floating style and Adaptive opacity mode are known to cause poor window drag and resize performance. Consider using other settings.
az: X11-də NVİDİA GPU ilə "Üzən panel" və "Uyğunlaşdırılmış" şəffaflıq rejimində pəncərələrin sürüşdürülməsində və ölçüsünün dəyişdirilməsində bəzi pozulmalar olması məlumdur. Başqa ayarlardan istifadə etməyə cəhd edin.

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Panel Configuration
az: Panel tənzimləməsini gizlətmək

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
az: Panel tənzimləməsini göstərmək

en: Internal Screen on %1
az: Daxili ekran (%1)

[ctx: Screen manufacturer and model on connector]
en: %1 %2 on %3
az: %1 %2 (%3)

en: Disconnected Screen %1
az: Ayrılmış ekran %1

en: Show Desktop
az: İş masasını Göstərmək

en: Hide Desktop
az: İş masasını Gizlətmək

en: Activate Application Launcher
az: Tətbiq başladıcını aktiv etmək

en: Show Activity Switcher
az: Otaq dəyişdiricisi

en: Stop Current Activity
az: Cari İş otağını dayandırmaq

en: Switch to Previous Activity
az: Əvvəlki İş otağına Keçid

en: Switch to Next Activity
az: Növbəti İş otağına Keçid

en: Activate Task Manager Entry %1
az: Tapşırıq Panelində %1 açmaq

en: Panel and Desktop Management
az: Panel və iş masasının idarə edilməsi

en: Move keyboard focus between panels
az: Klaviatura fokusunu panellər arasında dəyişmək

en: Add Panel
az: Panel əlavə edin

[ctx: Creates an empty containment (%1 is the containment name)]
en: Empty %1
az: %1 boş

en: Software Renderer In Use
az: Proqram təminatı təsvirinin formalaşdırılması istifadə olunur

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Software Renderer In Use
az: Proqram təminatı təsvirinin formalaşdırılması istifadə olunur

[ctx: Tooltip telling user their GL drivers are broken]
en: Rendering may be degraded
az: Təsvirin formalaşdırılması sürəti adi haldakından zəif ola bilər

en: Never show again
az: Bir daha göstərməmək

en: Panel Count
az: Panellərin sayı

en: Counts the panels
az: Panellərin sayını göstərir
