KDE 4 - en to nn translation catalogue (37 entries)

en: Connect
nn: Kopla til

en: Disconnect
nn: Kopla frå

en: Show Network's QR Code
nn: Vis QR-kode for nettverket

en: Configure…
nn: Set opp …

en: Speed
nn: Fart

en: Details
nn: Detaljar

[ctx: @info:tooltip]
en: Current download speed is %1 kibibytes per second; current upload speed is %2 kibibytes per second
nn: Gjeldande nedlastingsfart er %1 KiB/s og gjeldande opplastingsfart %2 KiB/s

en: Connected, ↓ %1/s, ↑ %2/s
nn: Kopla til – ↓ %1/s, ↑ %2/s

en: Connected
nn: Kopla til

en: You need to log in to this network
nn: Du må logga på dette nettverket

[ctx: @action:button]
en: Log in
nn: Logg på

en: Airplane mode is enabled
nn: Flymodus er på

en: Wireless and mobile networks are deactivated
nn: Trådlaus- og mobilsamband er slått av

en: Wireless is deactivated
nn: Trådlaust samband er slått av

en: Mobile network is deactivated
nn: Mobilsamband er slått av

en: No matches
nn: Ingen treff

en: No available connections
nn: Ingen tilgjengelege tilkoplingar

en: Copy
nn: Kopier

en: Networks
nn: Nettverk

[ctx: @info:tooltip]
en: Middle-click to turn off Airplane Mode
nn: Midtklikk for å slå av flymodus

[ctx: @info:tooltip]
en: Middle-click to turn on Airplane Mode
nn: Midtklikk for å slå på flymodus

en: Enable Wi-Fi
nn: Slå på Wi-Fi

en: Enable Mobile Network
nn: Slå på mobilt nettverk

en: Enable Airplane Mode
nn: Slå på flymodus

en: Open Network Login Page…
nn: Opna innloggingsside for nettverk …

en: &Configure Network Connections…
nn: &Set opp nettverkstilkoplingar …

[ctx: @action:button]
en: Return to Network Connections
nn: Tilbake til nettverkstilkoplingar

en: Scan this QR code with another device to connect to the "%1" network.
nn: Skann denne QR-koden med ei anna einig for å kopla til nettverket «%1».

en: Enable mobile network
nn: Slå på mobilt nettverk

[ctx: @info]
en: Disable airplane mode<nl/><nl/>This will enable Wi-Fi and Bluetooth
nn: Slå av flymodus<nl/><nl/>Dette vil slå på Wi-Fi og Bluetooth

[ctx: @info]
en: Enable airplane mode<nl/><nl/>This will disable Wi-Fi and Bluetooth
nn: Slå på flymodus<nl/><nl/>Dette vil slå av Wi-Fi og Bluetooth

en: Hotspot
nn: Trådlaussone

en: Disable Hotspot
nn: Slå av trådlaussone

en: Create Hotspot
nn: Opprett trådlaussone

en: Configure network connections…
nn: Set opp nettverkstilkoplingar …

en: Upload
nn: Opplasting

en: Download
nn: Nedlasting
