plasma-dialer - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Phone
ro: Telefon

en: Plasma phone dialer
ro: Apelator telefonic Plasma

en: Active call list
ro: Lista apelurilor active

en: Calling...
ro: Se apelează…

en: Keypad
ro: Tastatură numerică

en: Speaker
ro: Difuzor

en: Mute
ro: Muțește

en: View
ro: Vezi

en: History
ro: Istoric

en: Contacts
ro: Contacte

en: Dialer
ro: Apelator

en: Settings
ro: Configurări

en: No contacts have a phone number set
ro: Niciun contact nu are număr de telefon înregistrat

en: Select number to call
ro: Alegeți numărul de apelat

en: Modem devices are not found
ro: Dispozitivele modem nu sunt găsite

en: Voicemail number couldn't be found
ro: Numărul mesageriei vocale nu a fost găsit

en: Duration: %1
ro: Durată: %1

en: Call History
ro: Istoric apeluri

en: Clear history
ro: Șterge istoricul

en: No recent calls
ro: Niciun apel recent

en: No IMEIs found
ro: Niciun IMEI găsit

en: IMEI | IMEIs
ro[0]: IMEI
ro[1]: IMEI-uri
ro[2]: IMEI-uri

en: About
ro: Despre

en: USSD Message
ro: Mesaj USSD

en: Write response...
ro: Compune răspuns…

en: Send
ro: Expediază
