plasma-desktop - en to nl translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
nl: Hoeveel maanden de geschiedenis van uw activiteiten bewaren

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
nl: Welke gegevens bewaren als geschiedenis van uw activiteiten

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
nl: Lijst met toepassingen waarvan de geschiedenis van uw activiteiten opgeslagen wordt

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
nl: Lijst met toepassingen waarvan de geschiedenis van uw activiteiten niet opgeslagen wordt

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
nl: Altijd

en: Forget the last hour
nl: Het laatste uur vergeten

en: Forget the last two hours
nl: De laatste twee uur vergeten

en: Forget a day
nl: Een dag vergeten

en: Forget everything
nl: Alles vergeten

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
nl[0]:  maand
nl[1]:  maanden

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
nl: Gedurende

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
nl: Geschiedenis van uw activiteiten is gewist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
nl: Geschiedenis bewaren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
nl: Geschiedenis wissen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
nl: Voor a&lle toepassingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
nl: &Niet onthouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
nl: Allee&n voor specifieke toepassingen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
nl: Geopende documenten onthouden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Exclude applications not on the list
nl: Toepassingen niet in de lijst uitsluiten
