plasma-desktop - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Appearance
id: Penampilan

en: Icon:
id: Ikon:

en: Show the current activity icon
id: Tampilkan ikon aktivitas saat ini

en: Show the generic activity icon
id: Tampilkan ikon aktivitas saat ini

en: Title:
id: Judul:

en: Show the current activity name
id: Tampilkan nama aktivitas saat ini

[ctx: @info:tooltip]
en: Current activity is %1
id: Aktivitas saat ini adalah %1

en: Show Activity Manager
id: Tampilkan Activity Manager

en: Click to show the activity manager
id: Klik untuk menampilkan activity manager

[ctx: @action:inmenu widget context menu]
en: &Configure Activities…
id: &Konfigurasi Aktivitas...
