plasma-desktop - en to id translation catalogue (9 entries)

[ctx: @label Axis value]
en: Value
id: Nilai

[ctx: Status of a gamepad button]
en: PRESSED
id: DITEKAN

[ctx: @label Button state]
en: State
id: Kondisi

en: No game controllers found
id: Tidak ditemukan kontroler game

en: Connect a wired or wireless controller
id: Sambungkan sebuah kontroler kabel atau nirkabel

[ctx: @label:textbox]
en: Device:
id: Peranti:

[ctx: @label Visual representation of an axis position]
en: Position:
id: Posisi:

[ctx: @label Gamepad buttons]
en: Buttons:
id: Tombol:

[ctx: @label Gamepad axes (sticks)]
en: Axes:
id: Poros:
