plasma-desktop - en to eu translation catalogue (73 entries)

[ctx: @action:button This action is disabled]
en: Disabled
eu: Ezgaituta

[ctx: @action:button There is no keybinding]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @action:button]
en: Left mouse button
eu: Saguaren ezkerreko botoia

[ctx: @action:button]
en: Right mouse button
eu: Saguaren eskuineko botoia

[ctx: @action:button]
en: Middle mouse button
eu: Saguaren erdiko botoia

[ctx: @action:button]
en: Application-defined
eu: Aplikazioak definitua

[ctx: @action:button]
en: Pen Button %1
eu: Arkatzaren %1. botoia

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Portrait
eu: Erretratua

en: Landscape
eu: Paisaia

en: Inverted Portrait
eu: Alderantzizko erretratua

en: Inverted Landscape
eu: Alderantzizko paisaia

en: Follow the Current Screen
eu: Jarraitu uneko pantailari

en: All Screens
eu: Pantaila guztiak

[ctx: @item:inlistbox Stretch and fill to the screen]
en: Stretch and Fill
eu: Hedatu eta bete

[ctx: @item:inlistbox Keep aspect ratio and fit within the screen]
en: Keep Aspect Ratio and Fit
eu: Mantendu itxura-proportzioa eta egokitu

[ctx: @item:inlistbox Map to portion of the screen]
en: Map to Portion
eu: Mapatu zatira

[ctx: Stylus pen button]
en: Pen button %1:
eu: Arkatzaren %1 botoia:

[ctx: @info Meant to be inserted into an existing sentence like 'configuring pen button X']
en: pen button %1
eu: arkatzaren %1. botoia

[ctx: @title Select the action for the tablet button]
en: Select Button Action
eu: Aukeratu botoiaren ekintza

[ctx: @info %1 is the 'pad button %1' or 'pen button 1/2/3' strings]
en: Choose what action will be taken when pressing %1:
eu: Aukeratu %1 sakatzean egingo den ekintza:

[ctx: @option:radio Set this action to an application-defined type]
en: Defer to application
eu: Aplikaziora luzatu

[ctx: @option:radio Set this action to a keyboard type]
en: Send keyboard key
eu: Bidali teklatuaren tekla

[ctx: @option:radio Set this action to a mouse type]
en: Send mouse button click
eu: Bidali sauaren botoiaren klik

[ctx: @option:radio Set this action to a pen button type]
en: Send pen button
eu: Bidali arkatzaren botoia

[ctx: @option:radio Disable this action]
en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

[ctx: @info]
en: This tablet button is forwarded to the focused application, which can decide how to handle it.
eu: Tabletaren botoi hori fokua duen aplikazioari birbidaltzen zaio, hark erabakiko du hura nola maneiatu.

[ctx: @action:inmenu Left mouse click]
en: Left-click
eu: Ezkerreko klik

[ctx: @action:inmenu Middle mouse click]
en: Middle-click
eu: Erdiko klik

[ctx: @action:inmenu Right mouse click]
en: Right-click
eu: Eskuineko klik

[ctx: @option:check The ctrl modifier on the keyboard]
en: Ctrl
eu: Ktrl

[ctx: @option:check The shift modifier on the keyboard]
en: Shift
eu: Maius

[ctx: @action:inmenu Stylus button]
en: Button 1
eu: 1. botoia

[ctx: @action:inmenu Stylus button]
en: Button 2
eu: 2. botoia

[ctx: @action:inmenu Stylus button]
en: Button 3
eu: 3. botoia

[ctx: @info]
en: This button is disabled and will not do anything.
eu: Botoi hau ezgaituta dago eta ez du ezer egingo.

[ctx: @title]
en: Pen Calibration
eu: Arkatzaren kalibrazioa

[ctx: @info]
en: Calibration is completed and saved.<nl/><nl/>Refine the calibration further or close the window.
eu: Kalibrazioa osatu eta gorde da.<nl/><nl/>Kalibrazioa gehiago birfindu edo itxi leihoa.

[ctx: @info]
en: Tap the center of each target.<nl/><nl/>Aim for the point where the stylus tip lands, and ignore the cursor position on the screen.
eu: Egin tak jomuga bakoitzaren erdigunean.<nl/><nl/>Xedea arkatzaren puntak pantaila ukitzen duen puntuan ipini, eta ez egin jaramon pantailan kurtsoreak duen kokalekuari.

[ctx: @action:button]
en: Refine Existing Calibration
eu: Dagoen kalibrazioa birfindu

[ctx: @action:button]
en: Calibrate from Scratch
eu: Kalibratu hutsetik abiatuta

[ctx: @action:button]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eu: Utzi

en: No drawing tablets found
eu: Ez da marrazteko tabletarik aurkitu

en: Connect a drawing tablet
eu: Konektatu marrazteko tableta bat

[ctx: Tests tablet functionality like the pen]
en: Test Tablet…
eu: Tableta probatu...

[ctx: @label:listbox The device we are configuring]
en: Device:
eu: Gailua:

en: Map to screen:
eu: Mapatu pantailara:

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Not Applicable
eu: Ez da aplikagarria

en: Left-handed mode:
eu: Ezkerti modua:

[ctx: @info]
en: Tells the device to accommodate left-handed users. Effects will vary by device, but often it reverses the pad buttonsʼ functionality so the tablet can be used upside-down.
eu: Gailuari, erabiltzaile ezkertiarrentzako egokitzeko esaten dio. Gailuaren arabera ondorioak aldatuko dira, baina askotan, teklatuko botoien funtzionaltasuna atzekoz aurrera ipintzen du tableta buruz behera erabili ahal izan dadin.

en: Mapped Area:
eu: Mapatutako azalera:

en: Resize the tablet area
eu: Aldatu tabletaren azaleraren neurria

[ctx: @option:check]
en: Lock aspect ratio
eu: Giltzatu itxura-proportzioa

en: Pen Pressure:
eu: Arkatzaren presioa:

[ctx: Low pen pressure]
en: Low Pressure
eu: Presio txikia

[ctx: High pen pressure]
en: High Pressure
eu: Presio handia

[ctx: 100% or maximum pen pressure]
en: 100%
eu: % 100

[ctx: 0% or zero pen pressure]
en: 0%
eu: % 0

[ctx: @info]
en: This curve controls the relationship between the pressure on the stylus and the pressure values received by applications.
eu: Kurba honek, arkatzaren presioaren eta aplikazioak jasotako presio-balioen arteko erlazioa kontrolatzen du.

[ctx: @action:button Calibration in progress]
en: Calibration in Progress
eu: Kalibratzen ari da

[ctx: @action:button Calibrate the pen display]
en: Calibrate
eu: Kalibratu

[ctx: @action:button Pen display doesn't support calibration]
en: Calibration Not Supported
eu: Kalibratzea ez da onartzen

[ctx: @info:tooltip]
en: Calibration across multiple screens is not supported.
eu: Pantaila anizkoitzen artean kalibratzea ez da onartzen.

en: Pad button %1:
eu: Teklatuko %1 botoia:

[ctx: @info Meant to be inserted into an existing sentence like 'configuring pad button 0']
en: pad button %1
eu: Teklatuko %1 botoia

[ctx: @title]
en: Tablet Tester
eu: Tableta probatzailea

en: Stylus press X=%1 Y=%2
eu: Arkatza estutzea X=%1 Y=%2

en: Stylus release X=%1 Y=%2
eu: Arkatza laxatzea X=%1 Y=%2

en: Stylus move X=%1 Y=%2
eu: Arkatza mugitzea X=%1 Y=%2

en: ## Legend:
    # X, Y - event coordinate
eu: ## Legenda:
    # X, Y - gertakariaren koordenatuak

[ctx: Clear the event log]
en: Clear
eu: Hustu
