plasma-desktop - en to ca@valencia translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (keepHistoryFor), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: How many months keep the activity history
ca@valencia: Quants mesos cal mantindre l'historial d'activitat

note: i18n: ectx: label, entry (whatToRemember), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: Which data to keep in activity history
ca@valencia: Quines dades cal mantindre en l'historial d'activitat

note: i18n: ectx: label, entry (allowedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history to save
ca@valencia: Llista de les aplicacions de les quals es guardarà l'historial

note: i18n: ectx: label, entry (blockedApplications), group (Plugin-org.kde.ActivityManager.Resources.Scoring)
en: List of Applications whose activity history not to save
ca@valencia: Llista de les aplicacions de les quals no es guardarà l'historial

[ctx: unlimited number of months]
en: Forever
ca@valencia: Per sempre

en: Forget the last hour
ca@valencia: Oblida l'última hora

en: Forget the last two hours
ca@valencia: Oblida les dues últimes hores

en: Forget a day
ca@valencia: Oblida un dia

en: Forget everything
ca@valencia: Oblida-ho tot

[ctx: unit of time. months to keep the history]
en:  month |  months
ca@valencia[0]:  mes
ca@valencia[1]:  mesos

[ctx: for in 'keep history for 5 months']
en: For
ca@valencia: Durant

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageWidget)
en: Cleared the activity history.
ca@valencia: S'ha netejat l'historial d'activitat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelKeepHistory)
en: Keep history:
ca@valencia: Mantín l'historial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonClearRecentHistory)
en: Clear History
ca@valencia: Neteja l'historial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberAllApplications)
en: For a&ll applications
ca@valencia: Per a &totes les aplicacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioDontRememberApplications)
en: &Do not remember
ca@valencia: &No ho recordes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioRememberSpecificApplications)
en: O&nly for specific applications:
ca@valencia: No&més per a aplicacions específiques:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRememberDocuments)
en: Remember opened documents:
ca@valencia: Recorda els documents oberts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_blockedByDefault)
en: Exclude applications not on the list
ca@valencia: Exclou les aplicacions que no estiguen en la llista
