libplasma5 - en to he translation catalogue (54 entries)

en: More actions
he: פעולות נוספות

[ctx: @action:button]
en: Collapse
he: צמצום

[ctx: @action:button]
en: Expand
he: הרחבה

en: Password
he: סיסמה

en: Search…
he: חיפוש…

en: Search
he: חיפוש

en: Clear search
he: פינוי החיפוש

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Activate %1 Widget
he: הפעלת יישומון %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove %1
he: הסרת %1

en: Enter Edit Mode
he: כניסה למצב עריכה

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Configure %1...
he: הגדרת %1…

en: Lock Widgets
he: נעילת יישומונים

en: Unlock Widgets
he: שחרור יישומונים

en: Exit Edit Mode
he: יציאה ממצב עריכה

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: Whether or not to create an on-disk cache for the theme.
he: האם ליצור מטמון בכונן לערכת העיצוב.

note: i18n: ectx: label, entry, group (CachePolicies)
en: The maximum size of the on-disk Theme cache in kilobytes. Note that these files are sparse files, so the maximum size may not be used. Setting a larger size is therefore often quite safe.
he: הגודל המרבי של מטמון ערכות עיצוב על הכונן הוא בקילובתים. נא לשים שהקבצים האלה הם דלילים, לכן סביר להניח שלא ייעשה שימוש במלוא הגודל שהוגדר. הגדרת גודל גדול יותר היא בדרך כלל די בטוחה.

en: Show Alternatives...
he: הצגת חלופות…

en: Widget Removed
he: יישומון הוסר

en: The widget "%1" has been removed.
he: היישומון „%1” הוסר.

en: Panel Removed
he: לוח הוסר

en: A panel has been removed.
he: לוח הוסר.

en: Desktop Removed
he: שולחן עבודה הוסר

en: A desktop has been removed.
he: שולחן עבודה הוסר.

en: Undo
he: החזרה

en: Widget Settings
he: הגדרות יישומון

en: Remove this Widget
he: הסרת יישומון זה

en: Remove this Panel
he: הסרת לוח זה

en: Remove this Activity
he: הסרת פעילות זו

en: Activity Settings
he: הגדרות פעילות

en: Add or Manage Widgets…
he: הוספת או ניהול יישומונים…

en: Could not find requested component: %1
he: לא ניתן למצוא את הרכיב המבוקש: %1

en: The root item of %1 must be of type ContainmentItem
he: פריט הבסיס של %1 חייב להיות מסוג ContaimentItem

en: The root item of %1 must be of type PlasmoidItem
he: פריט הבסיס של %1 חייב להיות מסוג PlasmoidItem

en: Unknown Applet
he: יישומון לא ידוע

en: This Widget was written for an unknown older version of Plasma and is not compatible with Plasma %1. Please contact the widget's author for an updated version.
he: היישומון הזה נכתב לגרסה ישנה יותר ולא ידועה של פלזמה ואין נתמך בפלזמה %1. נא ליצור קשר עם יוצרי היישומון לאספקת גרסה עדכנית.

en: %1 is not compatible with Plasma %2
he: %1 לא נתמך בפלזמה %2

en: This Widget was written for Plasma %1 and is not compatible with Plasma %2. Please contact the widget's author for an updated version.
he: היישומון נכתב לפלזמה %1 ואינו נתמך בפלזמה %2. נא ליצור קשר עם יוצרי היישומון לאספקת גרסה עדכנית

en: This Widget was written for Plasma %1 and is not compatible with Plasma %2. Please update Plasma in order to use the widget.
he: היישומון הזה נכתב לפלזמה %1 ואינו נתמך בפלזמה %2. נא לעדכן את פלזמה כדי להשתמש ביישומון.

en: Sorry! There was an error loading %1.
he: הייתה שגיאה בטעינת %1, עמך הסליחה!

en: Error loading QML file: %1 %2
he: שגיאה בטעינת קובץ QML‏: %1 %2

en: Error loading Applet: package %1 does not exist.
he: שגיאה בטעינת יישומונית: החבילה %1 לא קיימת.

en: %1 — %2 Settings
he: %1 — הגדרות %2

en: %1 Settings
he: הגדרות %1

en: Plasma Package
he: חבילת פלזמה

en: Install
he: התקנה

en: Package Installation Failed
he: התקנת החבילה נכשלה

en: The package you just dropped is invalid.
he: החבילה שהרגע גררת שגויה.

en: Widgets
he: יישומונים

[ctx: Add widget]
en: Add %1
he: הוספת %1

[ctx: Add icon widget]
en: Add Icon
he: הוספת סמל

en: Wallpaper
he: תמונת רקע

[ctx: Set wallpaper]
en: Set %1
he: הגדרת %1

en: Content dropped
he: התוכן נגרר
