processcore - en to tr translation catalogue (107 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
tr: Masaüstü Kimliği

[ctx: @title]
en: Icon
tr: Simge

[ctx: @title]
en: Name
tr: Ad

en: PID
tr: Süreç Kimliği

en: The unique Process ID that identifies this process.
tr: Bu süreci tanımlayan benzersiz Süreç Kimliği.

en: Parent PID
tr: Üst Süreç Kimliği

en: Login
tr: Oturum Aç

en: The user who owns this process.
tr: Bu sürecin sahibi kullanıcı.

en: UID
tr: Kullanıcı Kimliği

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Can Login
tr: Oturum Açabilir

en: Tracer Pid
tr: İzleyici Süreç Kimliği

en: The controlling terminal on which this process is running.
tr: Bu sürecin üzerinde çalıştığı denetçi uçbirim.

en: User Time
tr: Kullanıcı Zamanı

en: System Time
tr: Sistem Zamanı

en: Total Time
tr: Toplam Zaman

en: Time
tr: Zaman

en: The total user and system time that this process has been running for
tr: Bu sürecin çalışmakta olduğu toplam kullanıcı ve sistem zamanı

en: Start Time
tr: Başlangıç Zamanı

en: User CPU Usage
tr: Kullanıcı CPU Kullanımı

en: User CPU
tr: Kullanıcı CPU

en: System CPU Usage
tr: Sistem CPU Kullanımı

en: System CPU
tr: Sistem CPU

en: Total CPU Usage
tr: Toplam CPU Kullanımı

en: The current total CPU usage of the process.
tr: Sürecin geçerli toplam CPU kullanımı.

en: Group User CPU Usage
tr: Grup Kullanıcısı CPU Kullanımı

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
tr: Bu süreç ve tüm alt süreçleri tarafından kullanılan kullanıcı alanı CPU kullanımı.

en: Group System CPU Usage
tr: Grup Sistem CPU Kullanımı

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
tr: Bu süreç ve tüm alt süreçleri tarafından kullanılan sistem CPU kullanımı.

en: Group Total CPU Usage
tr: Grup Toplam CPU Kullanımı

en: Group CPU
tr: Grup CPU

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
tr: Bu süreç ve tüm alt süreçleri tarafından kullanılan toplam CPU kullanımı.

en: Nice Level
tr: Öncelik Düzeyi

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
tr: Bu sürecin çalıştırılmakta olduğu öncelik düzeyi. Normal zamanlayıcı için, bu 19 (en az öncelik) ve -19 (en yüksek öncelik) arasında değişir.

en: Scheduler
tr: Zamanlayıcı

en: IO Priority Class
tr: Girdi-Çıktı Öncelik Sınıfı

en: IO Nice Level
tr: Girdi-Çıktı Öncelik Düzeyi

en: VM Size
tr: Sanal Bellek Boyutu

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
tr: Bu, sürecin kullandığı ve paylaşılan kitaplıklar, grafik belleği, diskteki dosyalar vb. içeren sanal belleğin miktarıdır. Bu rakam genelde anlamsızdır.

en: Resident Memory Usage
tr: Yerleşik Bellek Kullanımı

en: Resident
tr: Yerleşik

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
tr: Bu, sürecin kullandığı ve paylaşılan kitaplıkların da kullandığı belleğin içerildiği fiziksel bellek miktarıdır.

en: Private Memory Usage
tr: Özel Bellek Kullanımı

en: Private
tr: Özel

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
tr: Bu, bu sürecin kendi başına kullandığı fiziksel bellek miktarıdır ve sürecin özel bellek kullanımına yakındır. Takas edilen belleği veya paylaşılan kitaplıklarının kod boyutunu içermez.

en: Shared Memory Usage
tr: Paylaşılan Bellek Kullanımı

en: Shared
tr: Paylaşılan

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
tr: Bu, yaklaşık olarak bu sürecin paylaşılan kitaplıklarının kullandığı gerçek fiziksel bellek miktarıdır. >Bu bellek, bu kitaplığı kullanan tüm süreçler arasında paylaşılır.

en: Memory Usage
tr: Bellek Kullanımı

en: Memory
tr: Bellek

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
tr: Bu, bu sürecin kullandığı gerçek fiziksel bellek miktarının bir tahminidir. Sürecin paylaşılan bellek kullanımını, bu belleği paylaşan süreç miktarına bölerek ve ardından sürecin özel belleğini ekleyerek hesaplanır.

en: Name
tr: Ad

en: The process name.
tr: Süreç adı.

en: Command
tr: Komut

en: The command with which this process was launched.
tr: Bu sürecin başlatıldığı komut.

en: Status
tr: Durum

en: IO Characters Read
tr: Okunan Girdi-Çıktı Karakterleri

en: IO Characters Written
tr: Yazılan Girdi-Çıktı Karakterleri

en: IO Read Syscalls
tr: Girdi-Çıktı Okuma Sistem Çağrıları

en: IO Read Syscalls Rate
tr: Girdi-Çıktı Okuma Sistem Çağrıları Hızı

en: IO Write Syscalls
tr: Girdi-Çıktı Yazma Sistem Çağrıları

en: IO Write Syscalls Rate
tr: Girdi-Çıktı Yazma Sistem Çağrıları Hızı

en: IO Characters Actually Read
tr: Gerçekte Okunan Girdi-Çıktı Karakterleri

en: IO Characters Read Rate
tr: Girdi-Çıktı Karakterleri Okuma Hızı

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
tr: Disk önbelleğii ve diğer fiziksel olmayan girdi-çıktıyı içeren, bir sürecin tüm girdi-çıktı okuma hızı.

en: IO Characters Written Rate
tr: Girdi-Çıktı Karakterleri Yazılma Hızı

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
tr: Disk önbelleğii ve diğer fiziksel olmayan girdi-çıktıyı içeren, bir sürecin tüm girdi-çıktı yazma hızı.

en: Disk Read Rate
tr: Disk Okuma

en: Read
tr: Okuma

en: The rate of data being read from disk.
tr: Diskten okunan veri okuma hızı.

en: Disk Write Rate
tr: Disk Yazma Hızı

en: Write
tr: Yazma

en: The rate of data being written to the disk.
tr: Diske veri yazılma hızı.

en: Threads
tr: İş Parçacıkları

[ctx: @title]
en: Download Speed
tr: İndirme Hızı

[ctx: @title]
en: Download
tr: İndirme

[ctx: @title]
en: Upload Speed
tr: Yükleme Hızı

[ctx: @title]
en: Upload
tr: Yükleme

en: GPU Usage
tr: GPU Kullanımı

en: GPU Memory
tr: GPU Belleği

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
tr: Çok düşük öncelik

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
tr: Düşük öncelik

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
tr: Çok yüksek öncelik

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
tr: Yüksek öncelik

[ctx: Priority Class]
en: None
tr: Yok

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
tr: Gerçek Zaman

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
tr: En İyi Başarım

[ctx: Priority Class]
en: Idle
tr: Boşta

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: process status]
en: running
tr: çalışan

[ctx: process status]
en: sleeping
tr: uyuyan

[ctx: process status]
en: disk sleep
tr: sabit disk uyuyan

[ctx: process status]
en: zombie
tr: yaşayan ölü

[ctx: process status]
en: stopped
tr: durdurulmuş

[ctx: process status]
en: paging
tr: sayfalama

[ctx: process status]
en: finished
tr: bitti

[ctx: process status]
en: unknown
tr: bilinmeyen

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
tr: Etkileşimli

[ctx: Scheduler]
en: Batch
tr: Yığın

[ctx: Scheduler]
en: Idle
tr: Boşta

en: Success
tr: Başarılı

en: Insufficient permissions.
tr: Yetersiz izinler.

en: No matching process was found.
tr: Eşleşen süreçler bulunamadı.

en: Not supported on the current system.
tr: Geçerli sistemde desteklenmiyor.

en: The user cancelled.
tr: Kullanıcı iptal etti.

en: An unspecified error occurred.
tr: Belirtilmeyen bir hata oluştu.

en: An unknown error occurred.
tr: Bilinmeyen bir hata oluştu.
