processcore - en to nds translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
nds: Bannig siet Prioriteet

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
nds: Siet Prioriteet

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
nds: Bannig hooch Prioriteet

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
nds: Hooch Prioriteet

[ctx: Priority Class]
en: None
nds: Keen

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
nds: Echttiet

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
nds: Hoge Leisten

[ctx: Priority Class]
en: Idle
nds: Töövt

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: process status]
en: running
nds: löppt

[ctx: process status]
en: sleeping
nds: slöppt

[ctx: process status]
en: disk sleep
nds: slöppt op Plaat

[ctx: process status]
en: zombie
nds: Undood

[ctx: process status]
en: stopped
nds: Anhollen

[ctx: process status]
en: paging
nds: lagert ut

[ctx: process status]
en: finished
nds: afslaten

[ctx: process status]
en: unknown
nds: nich begäng

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
nds: Tietschieven

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
nds: Brukerstüert

[ctx: Scheduler]
en: Batch
nds: Stapel

[ctx: Scheduler]
en: Idle
nds: Töövt
