libksysguard - en to fr translation catalogue (29 entries)

[ctx: Bytes unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B
fr: %1 o

[ctx: Kilobytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B
fr: %1 Kio

[ctx: Megabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B
fr: %1 Mi​o

[ctx: Gigabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B
fr: %1 Gi​o

[ctx: Terabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B
fr: %1 Ti​o

[ctx: Petabytes unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B
fr: %1 Pi​o

[ctx: Bytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 B/s
fr: %1 o / s

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ki​B/s
fr: %1 Ki​o / s

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Mi​B/s
fr: %1 Mi​o / s

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Gi​B/s
fr: %1 Gi​o / s

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Ti​B/s
fr: %1 Ti​o / s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 Pi​B/s
fr: %1 Pi​o / s

[ctx: Kilobits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​bps
fr: %1 k​bit par seconde

[ctx: Megabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 M​bps
fr: %1​Mb / s

[ctx: Gigabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 G​bps
fr: %1 G​b / s

[ctx: Terabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 T​bps
fr: %1 T​b / s

[ctx: Petabits per second unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 P​bps
fr: %1 P​b / s

[ctx: Kilohertz unit symbol]
note: i18n: Use \u202F (thin non-break space) to separate value and prefixed unit; Use \u200B (zero-width space) to separate prefix and unit.
en: %1 k​Hz
fr: %1 KHz

[ctx: Percent unit]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​%
fr: %1 %

[ctx: Revolutions per minute unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space) to separate value and unit
en: %1 RPM
fr: %1 Tour / Min

[ctx: Celsius unit symbol]
note: i18n: Use \u2009 (thin space)  to separate value and unit
en: %1 °C
fr: %1 ° C

[ctx: Seconds unit symbol]
note: i18n: Use \u200B (zero width space) to separate value and unit
en: %1​s
fr: %1 ​s

[ctx: Bytes unit symbol]
en: B
fr: O

[ctx: Bytes per second unit symbol]
en: B/s
fr: O /s

[ctx: Kilobytes per second unit symbol]
en: KiB/s
fr: KiB / s

[ctx: Megabytes per second unit symbol]
en: MiB/s
fr: MiB / s

[ctx: Gigabytes per second unit symbol]
en: GiB/s
fr: GiB / s

[ctx: Terabytes per second unit symbol]
en: TiB/s
fr: TiB / s

[ctx: Petabytes per second unit symbol]
en: PiB/s
fr: PiB / s
