processcore - en to eo translation catalogue (106 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
eo: Labortabla ID

[ctx: @title]
en: Icon
eo: Ikono

[ctx: @title]
en: Name
eo: Nomo

en: The unique Process ID that identifies this process.
eo: La unika Proceza ID, kiu identigas ĉi tiun procezon.

en: Parent PID
eo: Gepatra PID

en: Login
eo: Ensaluti

en: The user who owns this process.
eo: La uzanto kiu posedas ĉi tiun procezon.

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Can Login
eo: Povas Ensaluti

en: The controlling terminal on which this process is running.
eo: La kontrola terminalo sur kiu ĉi tiu procezo funkcias.

en: User Time
eo: Uzanta Tempo

en: System Time
eo: Sistema Tempo

en: Total Time
eo: Tuta Tempo

en: Time
eo: Tempo

en: The total user and system time that this process has been running for
eo: La tuta tempo de uzanto kaj sistemo, dum kiu ĉi tiu procezo funkciis

en: Start Time
eo: Komenca Tempo

en: User CPU Usage
eo: Uzanta CPU-Uzado

en: User CPU
eo: Uzanto-CPU

en: System CPU Usage
eo: Sistema CPU-Uzado

en: System CPU
eo: Sistemo-CPU

en: Total CPU Usage
eo: Totala Uzado de CPU

en: The current total CPU usage of the process.
eo: La nuna totala CPU-uzado de la procezo.

en: Group User CPU Usage
eo: Grupo Uzanto CPU Uzado

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
eo: La kvanto de uzantspaco CPU uzata de ĉi tiu procezo kaj ĉiuj ĝiaj infanoj.

en: Group System CPU Usage
eo: Grupo Sistemo CPU Uzado

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
eo: La kvanto de sistema CPU uzata de ĉi tiu procezo kaj ĉiuj ĝiaj infanoj.

en: Group Total CPU Usage
eo: Grupo Totala Uzado de CPU

en: Group CPU
eo: Grupo CPU

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
eo: La totala kvanto de CPU uzata de ĉi tiu procezo kaj ĉiuj ĝiaj infanoj.

en: Nice Level
eo: Bela Nivelo

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
eo: La prioritato kun kiu ĉi tiu procezo estas rulita. Por la normala planilo, ĉi tio varias de 19 (tre bela, malplej prioritato) ĝis -19 (plej prioritato).

en: Scheduler
eo: Planilo

en: IO Priority Class
eo: IO Prioritata Klaso

en: IO Nice Level
eo: IO 'Nice'-Nivelo

en: VM Size
eo: VM Grandeco

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
eo: Ĉi tio estas la kvanto de virtuala memorspaco kiun la procezo uzas, inkluzivita komunajn bibliotekojn, grafikan memoron, dosierojn sur disko, ktp. Ĉi tiu nombro estas preskaŭ sensignifa.

en: Resident Memory Usage
eo: Uzado de Rezid-Memoro

en: Resident
eo: Rezida

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
eo: Ĉi tiu estas la kvanto de fizika memoro kiun ĉi tiu procezo uzas kaj inkluzivas la kvanton de memoro uzata de komunaj bibliotekoj.

en: Private Memory Usage
eo: Privata Memoruzo

en: Private
eo: Privata

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
eo: Ĉi tiu estas la kvanto de fizika memoro kiun ĉi tiu procezo uzas per si mem, kaj proksimumas la Privatmemoran uzadon de la procezo. Ĝi ne inkluzivas iun ajn interŝanĝitan memoron, nek la kodgrandecon de siaj komunaj bibliotekoj.

en: Shared Memory Usage
eo: Komuna Memoruzo

en: Shared
eo: Kunhavita

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
eo: Ĉi tio estas proksimume la kvanto de reala fizika memoro kiun la komunaj bibliotekoj de ĉi tiu procezo uzas. Tiu memoro estas dividita inter ĉiuj procezoj kiuj uzas ĉi tiun bibliotekon.

en: Memory Usage
eo: Memoruzo

en: Memory
eo: Memoro

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
eo: Ĉi tio estas alproksimiĝo de la reala kvanto de fizika memoro, kiun ĉi tiu procezo uzas. Ĝi estas kalkulita dividante la komunan memoruzon de la procezo per la kvanto de procezoj dividantaj tiun memoron, tiam aldonante la privatan memoron de la procezo.

en: Name
eo: Nomo

en: The process name.
eo: La proceza nomo.

en: Command
eo: Komando

en: The command with which this process was launched.
eo: La komando per kiu ĉi tiu procezo estis lanĉita.

en: Status
eo: Statuso

en: IO Characters Read
eo: I/O Signoj Legitaj

en: IO Characters Written
eo: I/O Signoj Skribitaj

en: IO Read Syscalls
eo: I/O Legaj Syscalls

en: IO Read Syscalls Rate
eo: Ofteco de I/O Legaj Syscalls

en: IO Write Syscalls
eo: I/O Skribaj Syscalls

en: IO Write Syscalls Rate
eo: Ofteco de I/O Skribaj Syscalls

en: IO Characters Actually Read
eo: I/O Signoj Fakte Legitaj

en: IO Characters Read Rate
eo: Ofteco de I/O Signoj Legitaj

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
eo: La legado de la tuta IO de procezo, inkluzive de disko-kaŝmemoro kaj alia nefizika IO.

en: IO Characters Written Rate
eo: Ofteco de I/O Signoj Skribitaj

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
eo: La skriba indico por la tuta IO de procezo, inkluzive de diskmemoro kaj alia nefizika IO.

en: Disk Read Rate
eo: Ofteco de Diska Legado

en: Read
eo: Lego

en: The rate of data being read from disk.
eo: La indico de datumoj legitaj de disko.

en: Disk Write Rate
eo: Diska Skriba Rapido

en: Write
eo: Skribo

en: The rate of data being written to the disk.
eo: La indico de datumoj skribitaj al la disko.

en: Threads
eo: Fadenoj

[ctx: @title]
en: Download Speed
eo: Elŝuta Rapido

[ctx: @title]
en: Download
eo: Elŝuto

[ctx: @title]
en: Upload Speed
eo: Alŝuta Rapido

[ctx: @title]
en: Upload
eo: Alŝuto

en: GPU Usage
eo: Uzado de GPU

en: GPU Memory
eo: GPU Memoro

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
eo: Normala

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
eo: Tre malalta prioritato

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
eo: Malalta prioritato

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
eo: Tre alta prioritato

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
eo: Alta prioritato

[ctx: Priority Class]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
eo: Realtempe

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
eo: Plej pene

[ctx: Priority Class]
en: Idle
eo: Senokupe

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: process status]
en: running
eo: rulante

[ctx: process status]
en: sleeping
eo: dormante

[ctx: process status]
en: disk sleep
eo: diska dormado

[ctx: process status]
en: zombie
eo: zombia

[ctx: process status]
en: stopped
eo: haltita

[ctx: process status]
en: paging
eo: paĝante

[ctx: process status]
en: finished
eo: finis

[ctx: process status]
en: unknown
eo: nekonata

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
eo: Round-Robin

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
eo: Interaga

[ctx: Scheduler]
en: Batch
eo: Stapla

[ctx: Scheduler]
en: Idle
eo: Senokupe

en: Success
eo: Sukceso

en: Insufficient permissions.
eo: Nesufiĉaj permesoj.

en: No matching process was found.
eo: Neniu kongrua procezo estis trovita.

en: Not supported on the current system.
eo: Ne subtenata en la nuna sistemo.

en: The user cancelled.
eo: La uzanto nuligis.

en: An unspecified error occurred.
eo: Nespecifita eraro okazis.

en: An unknown error occurred.
eo: Nekonata eraro okazis.
