kwin - en to tr translation catalogue (702 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
tr: İşaretçiyi bırakmak için sağ kontrol düğmesine bas

en: Press right control key to grab pointer
tr: İşaretçiyi yakalamak için sağ kontrol düğmesine bas

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
tr: KDE Wayland Bileşikleştiricisi %1

en: - Output disabled
tr: - Çıktı devre dışı

en: - Output dimmed
tr: - Çıktı karartıldı

en: Press right control to ungrab input
tr: Girdiyi bırakmak için sağ kontrol düğmesine bas

en: Press right control key to grab input
tr: Girdiyi yakalamak için sağ kontrol düğmesine bas

en: KDE Wayland Compositor
tr: KDE Wayland Bileşikleştiricisi

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
tr: Grafik sıfırlaması nedeniyle masaüstü efektleri yeniden başlatıldı

en: Suspend Compositing
tr: Bileşikliği Askıya Al

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
tr: <b>OpenGL bileşikleştirmesi (öntanımlı), daha önce KWin’in çökmesine neden oldu.</b><br>Bu, büyük olasılıkla bir sürücü hatasından kaynaklanıyordu.<p>Bu olaydan bu yana, daha kararlı bir sürücüye yükseltme yaptığınızı düşünüyorsanız<br>bu korumayı sıfırlayabilirsiniz; ancak <b>bir hata durumunda KWin’in anında çökeceğini not edin!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
tr: Gereken X genişletmeleri (XComposite ve XDamage) kullanılabilir değil.

en: GLX/OpenGL is not available.
tr: GLX/OpenGL, kullanılabilir değil.

en: Timestamp
tr: Zaman Damgası

en: Timestamp (µsec)
tr: Zaman Damgası (µsn)

[ctx: A mouse button]
en: Left
tr: Sol

[ctx: A mouse button]
en: Right
tr: Sağ

[ctx: A mouse button]
en: Middle
tr: Orta

[ctx: A mouse button]
en: Back
tr: Geri

[ctx: A mouse button]
en: Forward
tr: İleri

[ctx: A mouse button]
en: Task
tr: Görev

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
tr: Ek Düğme 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
tr: Ek Düğme 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
tr: Ek Düğme 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
tr: Ek Düğme 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
tr: Ek Düğme 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
tr: Ek Düğme 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
tr: Ek Düğme 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
tr: Ek Düğme 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
tr: Ek Düğme 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
tr: Ek Düğme 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
tr: Ek Düğme 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
tr: Ek Düğme 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
tr: Ek Düğme 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
tr: Ek Düğme 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
tr: Ek Düğme 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
tr: Ek Düğme 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
tr: Ek Düğme 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
tr: Ek Düğme 1

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
tr: Ek Düğme 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
tr: Ek Düğme 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
tr: Ek Düğme 24

en: Input Device
tr: Giriş Aygıtı

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
tr: İşaretçi Hareketi

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
tr: Fark

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
tr: Fark (ivmelendirilmemiş)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
tr: Global Konum

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
tr: İşaretçi Düğme Basımı

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
tr: Düğme

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
tr: Yerel Düğme Kodu

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
tr: Basılı Düğmeler

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
tr: İşaretçi Düğmesi Bırakma

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
tr: İşaretçi Ekseni

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
tr: Yönlendirme

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
tr: Yatay

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
tr: Dikey

[ctx: A key press event]
en: Key Press
tr: Düğme Basımı

[ctx: A key release event]
en: Key Release
tr: Düğme Bırakma

[ctx: A keyboard modifier]
en: Shift
tr: Üst Karakter

[ctx: A keyboard modifier]
en: Control
tr: Kontrol

[ctx: A keyboard modifier]
en: Alt
tr: Seçenek

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
tr: Düğme Takımı

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
tr: Grup Anahtarı

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
tr: Yinele

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
tr: Anahtar kodu

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
tr: Qt::Key kodu

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
tr: Xkb sembolü

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
tr: Niteleyiciler

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
tr: Dokunma teması

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
tr: Nokta tanımlayıcı

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
tr: Global konum

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
tr: Dokunma Hareketi

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
tr: Dokunma kaldırma

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
tr: Kıstırma başlangıcı

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
tr: Parmak sayısı

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
tr: Kıstırma güncellemesi

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
tr: Ölçek

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
tr: Açı farkı

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
tr: Fark x

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
tr: Fark y

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
tr: Kıstırma sonu

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
tr: Kıstırma iptal edildi

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
tr: Kaydırma başlangıcı

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
tr: Parmak sayısı

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
tr: Kaydırma güncellemesi

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
tr: Fark x

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
tr: Fark y

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
tr: Kaydırma sonu

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
tr: Kaydırma iptal edildi

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
tr: Değiştirilene geç

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
tr: Dizüstü kapağı

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
tr: Tablet kipi

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
tr: Geç

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
tr: Kapalı

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
tr: Açık

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
tr: Durum

en: Tablet Tool
tr: Tablet Aracı

en: EventType
tr: Olay Türü

en: Position
tr: Konum

en: Tilt
tr: Eğim

en: Rotation
tr: Döndürme

en: Pressure
tr: Basınç

en: Buttons
tr: Düğmeler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
tr: Niteleyiciler

en: Tablet Tool Button
tr: Tablet Aracı Düğmesi

en: Button
tr: Düğme

en: Pressed
tr: Basılı

en: Tablet Pad Button
tr: Tablet Pedi Düğmesi

en: Tablet Pad Strip
tr: Tablet Pedi Şeridi

en: Number
tr: Sayı

en: isFinger
tr: buParmaktır

en: Tablet Pad Ring
tr: Tablet Pedi Halkası

[ctx: @label]
en: Effects
tr: Efektler

en: No Mouse Buttons
tr: Fare Düğmeleri Yok

[ctx: Mouse Button]
en: left
tr: sol

[ctx: Mouse Button]
en: right
tr: sağ

[ctx: Mouse Button]
en: middle
tr: orta

[ctx: Mouse Button]
en: back
tr: geri

[ctx: Mouse Button]
en: forward
tr: ileri

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
tr: ek 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
tr: ek 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
tr: ek 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
tr: ek 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
tr: ek 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
tr: ek 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
tr: ek 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
tr: ek 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
tr: ek 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
tr: ek 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
tr: ek 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
tr: ek 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
tr: ek 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
tr: ek 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
tr: ek 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
tr: ek 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
tr: ek 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
tr: ek 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
tr: ek 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
tr: ek 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
tr: ek 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
tr: ek 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
tr: ek 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
tr: ek 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
tr: görev

en: X11 Windows
tr: X11 Pencereleri

en: X11 Unmanaged Windows
tr: X11 Yönetilmeyen Pencereler

en: Wayland Windows
tr: Wayland Pencereleri

en: Internal Windows
tr: İçsel Pencereler

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
tr: Yüklemeyi Boşalt

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
tr: Yükle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
tr: Hata Ayıklama Konsolundan Çık

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
tr: Pencereler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
tr: Giriş Olayları

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
tr: Giriş Aygıtları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
tr: Bir OpenGL bileşikleştiricisi çalışmıyor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
tr: OpenGL (es) sürücü bilgisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
tr: Satıcı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
tr: Sunucu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
tr: Sürüm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
tr: Gölgeleme dili sürümü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
tr: Sürücü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
tr: GPU sınıfı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
tr: OpenGL sürümü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
tr: GLSL sürümü:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
tr: Platform Uzantıları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
tr: OpenGL (ES) Uzantıları

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
tr: Klavye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
tr: Düğme Eşlem Yerleşimleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
tr: Geçerli yerleşim:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
tr: Etkin Niteleyiciler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
tr: LED’ler

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
tr: Etkin LED’ler

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
tr: Pano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
tr: Birincil Seçim

en: Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi

en: PID of the application to terminate
tr: Sonlandırılacak uygulamanın süreç numarası

en: Hostname on which the application is running
tr: Uygulamanın çalıştığı makinenin adı

en: hostname
tr: makine adı

en: Caption of the window to be terminated
tr: Sonlandırılacak pencerenin başlığı

en: caption
tr: başlık

en: Name of the application to be terminated
tr: Sonlandırılacak uygulamanın adı

en: name
tr: ad

en: ID of resource belonging to the application
tr: Uygulamanın ait olduğu kaynağın kimliği

en: id
tr: kimlik

en: Time of user action causing termination
tr: Sonlandırma için kullanıcı davranışı süresi

en: time
tr: zaman

en: KWin helper utility
tr: KWin yardımcı izlencesi

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
tr: Bu izlence, doğrudan çağrılmayı desteklemiyor.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
tr: <para><application>%1</application> yanıt vermiyor. Bu uygulamayı sonlandırmak istiyor musunuz?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
tr: <para><application>%2</application> uygulamasının “%1” penceresi yanıt vermiyor. Bu uygulamayı sonlandırmak istiyor musunuz?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
tr: <para><emphasis strong='true'>Bu uygulamanın sonlandırılması tüm pencerelerin kapanmasına neden olacaktır. Kaydedilmemiş tüm veri kaybolur.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
tr: &Sonlandır: %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
tr: Biraz Daha &Bekle

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
tr: Yanıt Vermiyor

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
tr: Süreç kimliği: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
tr: Makine adı: %1

en: Touchpad
tr: Dokunmatik Yüzey

en: Keyboard Layout Switcher
tr: Klavye Yerleşimi Değiştiricisi

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tık veya Giriş düğmesi ile pencereyi kapatmak için pencereyi seçin.
    İptal etmek için Vazgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

en: KDE window manager
tr: KDE pencere yöneticisi

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
tr: © 1999–2019, KDE Geliştiricileri

en: Disable configuration options
tr: Yapılandırma seçeneklerini iptal et

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
tr: KWin uygulamasının kaç kez çöktüğünü göster

en: Start a rootless Xwayland server.
tr: Köksüz bir Xwayland sunucusu başlat.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
tr: Dinlenecek Wayland yuvasının adı. Ayarlanmazsa “wayland-0” kullanılır.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
tr: X11 platformunda pencereli kipte kullanılacak X11 Ekranı.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
tr: Wayland platformunda pencereli kipte kullanılacak Wayland Ekranı.

en: Render to a virtual framebuffer.
tr: Sanal bir çerçeve arabelleğine sun.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
tr: Pencereli kipin genişliği. Öntanımlı genişlik 1024’tür.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
tr: Pencereli kipin yüksekliği. Öntanımlı yükseklik 768’tir.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
tr: Pencerelenmiş kipin ölçeği. Öntanımlı değer 1’dir.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
tr: Pencere kipinde çıkış olarak açılacak pencere sayısı. Öntanımlı değer 1’dir

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
tr: Gelen bağlantılar için kullanılacak Wayland yuvası; yuvayı adlandırmak için --socket ile birlikte kullanılabilir

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
tr: XWayland’in gelen bağlantıları için kullanılacak XWayland yuvası; bu, birden çok kez ayarlanabilir

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
tr: Önceden ayarlanan XWayland görüntüsü

en: Name of the xauthority file
tr: xauthority dosyasının adı

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
tr: Bu örnekten çıkar; böylece kwin_wayland_wrapper tarafından yeniden başlatılabilir.

en: Render through drm node.
tr: Drm düğümü ile sunun.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
tr: Yerel ayar bilgisini kullanıcı yapılandırması yerine locale1’den çıkar

en: Input method that KWin starts.
tr: KWin’in başlattığı giriş yöntemi.

en: Starts the session in locked mode.
tr: Oturumu kilitli kipte başlatır.

en: Starts the session without lock screen support.
tr: Oturumu, kilit ekranı desteği olmadan başlatır.

en: Starts the session without global shortcuts support.
tr: Oturumu, global kısayollar desteği olmadan başlatır.

en: Disable KActivities integration.
tr: KActivities tümleşmesini devre dışı bırak.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
tr: KWin tarafından başlatılan oturum uygulaması kapatıldıktan sonra çıkın.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
tr: Wayland ve Xwayland sunucuları başlatıldıktan sonra başlatılacak uygulamalar

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
tr: KWin kararlı değil.
    Kısa bir sürede birkaç kez çökmüş gibi görünüyor.
    Çalıştırmak için başka bir pencere yöneticisi seçebilirsiniz:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
tr: kwin: yönetici seçimi yapılamıyor, başka bir py(wm) çalışıyor olabilir? (--replace komutunu deneyin)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
tr: kwin: farklı bir pencere yöneticisi çalışıyor (--replace deneyin)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
tr: Çalışmakta olan ICCCM2.0 uyumlu pencere yöneticisini değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
tr: Bulanıklık sertliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
tr: Açık

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
tr: Güçlü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
tr: Gürültü sertliği:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tık veya Giriş düğmesi ile renk seçimi için bir konum seçin.
    İptal etmek için Vazgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
tr: Sertlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
tr: Karart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
tr: Rıhtımlar ve paneller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
tr: Masaüstü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
tr: Pencerelerin üzerinde tut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
tr: Pencere grubuna göre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
tr: Tam ekran pencereler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
tr: Süre:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
tr: Öntanımlı

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
tr:  milisaniye

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
tr: Pencere Açma Canlandırması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
tr: Döndürme kenarı:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
tr: Üst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
tr: Sağ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
tr: Alt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
tr: Sol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
tr: Döndürme açısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
tr: Uzaklık:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
tr: Pencere Kapatma Canlandırması

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
tr: Asla

en: %1 second | %1 seconds
tr[0]: %1 saniye
tr[1]: %1 saniye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
tr: Hareket yoksa imleci gizle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
tr: Yazarken imleci gizle

en: Toggle Invert Effect
tr: Tersine Çevir Efektini Aç/Kapat

en: Toggle Invert Effect on Window
tr: Pencere Üzerinde Tersine Çevir Efektini Aç/Kapat

en: Invert Screen Colors
tr: Ekran Renklerini Tersine Çevir

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
tr: Ufak

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
tr: Büyük

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
tr: Çok Büyük

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
tr: Kocaman

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
tr: En Büyük

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
tr: Devasa

en: Button size:
tr: Düğme boyutu:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
tr: Yapılandırma İletişim Kutusu

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
tr: Başlık &Hizalaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
tr: Merkez

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
tr: Pencere kenarlığının başlık çubuğu renginde boyanması gerekiyorsa bu seçeneği işaretleyin. Aksi takdirde, arka plan renginde boyanacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
tr: Renklendirilmiş pencere kenarlığı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
tr: Fare işaretçisi üzerilerine geldiğinde düğmelerin ortaya çıkmasını ve ayrılınca solmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
tr: Düğmeleri canlandır

en: The Caps Lock key has been activated
tr: Büyük Harf düğmesi etkinleştirildi

en: The Caps Lock key is now inactive
tr: Büyük Harf düğmesi artık etkin değil

en: The Num Lock key has been activated
tr: Sayı Kilidi düğmesi etkinleştirildi

en: The Num Lock key is now inactive
tr: Sayı Kilidi düğmesi artık etkin değil

en: The Scroll Lock key has been activated
tr: Sarma Kilidi düğmesi etkinleştirildi

en: The Scroll Lock key is now inactive
tr: Sarma Kilidi düğmesi artık etkin değil

en: The Shift key is now active.
tr: Üst Karakter düğmesi şimdi etkin

en: The Shift key is now inactive.
tr: Üst Karakter düğmesi artık etkin değil

en: The Control key is now active.
tr: Kontrol düğmesi şimdi etkin

en: The Control key is now inactive.
tr: Kontrol düğmesi artık etkin değil

en: The Alt key is now active.
tr: Seçenek düğmesi şimdi etkin

en: The Alt key is now inactive.
tr: Seçenek düğmesi artık etkin değil

en: The Meta key is now active.
tr: Meta düğmesi şimdi etkin

en: The Meta key is now inactive.
tr: Meta düğmesi artık etkin değil

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
tr: etkinleştir

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
tr: kapat

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: min
tr: küçült

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
tr: simge durumuna küçült

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
tr: en büyük

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
tr: ekranı kapla

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
tr: tam ekran

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
tr: panjuru kapat

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
tr: üzerinde tut

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
tr: altında tut

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
tr: pencere

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
tr: ad

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
tr: uygulama

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
tr: masaüstü

en: Switch to desktop %1
tr: %1. masaüstüne geç

en: Close running window on %1
tr: %1 üzerinde çalışan pencereyi kapat

en: (Un)minimize running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencereleri kapla/simge durumuna küçült

en: Maximize/restore running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencereleri kapla/eski haline döndür

en: Toggle fullscreen for running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencereler için tam ekranı aç/kapat

en: (Un)shade running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencerelerin panjurunu aç/kapat

en: Toggle keep above for running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencereler için üzerinde tutmayı aç/kapat

en: Toggle keep below running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencereler üzerinde tutmayı aç/kapat

en: Activate running window on %1
tr: %1 üzerindeki pencereyi etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
tr: Görüntüyü karart (yalnızca tam ekran açılış ekranları)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
tr: Canlandırma süresi:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
tr: Öntanımlı

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
tr: Boyut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
tr: &Genişlik:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
tr:  pks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
tr: &Yükseklik:

en: Toggle Mouse Click Animation
tr: Fare Tıklama Canlandırmasını Aç/Kapat

[ctx: Left mouse button]
en: Left
tr: Sol

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
tr: Orta

[ctx: Right mouse button]
en: Right
tr: Sağ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
tr: Temel Ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
tr: Sol fare düğmesi rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
tr: Orta fare düğmesi rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
tr: Sağ fare düğmesi rengi:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
tr: Halkalar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
tr: Çizgi genişliği:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
tr:  piksel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
tr:  msan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
tr: Halka süresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
tr: Halka yarıçapı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
tr: Halka sayısı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
tr: Metin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
tr: Yazıtipi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
tr: Metni göster:

en: Clear All Mouse Marks
tr: Tüm Fare İmlerini Temizle

en: Clear Last Mouse Mark
tr: Son Fare İmini Temizle

en: Clear Mouse Marks
tr: Fare İmlerini Temizle

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
tr[0]:  piksel
tr[1]:  piksel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
tr: Görünüş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
tr: &Genişlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
tr: &Renk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
tr: Niteleyici düğmeleri basılı tutarak ve fareyi hareket ettirerek çizin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
tr: Serbest çizim niteleyici düğmeleri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawalt) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawalt) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Alt)
en: Alt
tr: Seçenek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawcontrol) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Control)
en: Ctrl
tr: Kontrol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
tr: Üst Karakter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
tr: Ok çizimi niteleyici düğmeleri:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
tr: Gece Işığı Askıya Alındı

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
tr: Gece Işığı Sürdürüldü

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
tr: Gece Işığını Sürdür/Askıya Al

en: Color Temperature Preview
tr: Renk Sıcaklığı Önizlemesi

[ctx: @label]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
tr: Genel Görünüm/Izgara Görünümü Arasında Geçiş Yap

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
tr: Izgara Görünümü/Genel Görünüm Arasında Geçiş Yap

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
tr: Genel Görünümü Aç/Kapat

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
tr: Izgara Görünümünü Aç/Kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
tr: Simge durumuna küçültülen pencereleri yok say:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
tr: Izgara görünümünde pencereleri organize et:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
tr: Arama sonuçları süzülmüş pencereleri içerir:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
tr: Genel Görünüm/Izgara Görünümü Arasında Geçiş Yap

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
tr: Genel Görünümü Aç/Kapat

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
tr: Izgara Görünümünü Aç/Kapat

en: Delete Virtual Desktop
tr: Sanal Masaüstünü Sil

en: Add Virtual Desktop
tr: Sanal Masaüstü Ekle

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
tr: Gösterilecek başka sanal masaüstü yok

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
tr: Sanal Masaüstü Ekle

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
tr: Sanal Masaüstlerini Yapılandır…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
tr: Eşleşen pencere yok

en: Drag Down To Close
tr: Kapatmak için Aşağı Sürükle

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
tr: Pencereyi kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
tr: Pencere açma ölçeği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
tr: Pencere kapatma ölçeği:

en: Failed to start main PipeWire loop
tr: Ana PipeWire döngüsü başlatılamadı

en: Failed to create PipeWire context
tr: PipeWire bağlamı oluşturulamadı

en: Failed to connect PipeWire context
tr: PipeWire bağlamı bağlanamadı

en: Could not find window id %1
tr: %1 pencere kimliği bulunamadı

en: Could not find output
tr: Çıktı bulunamadı

en: Invalid region
tr: Geçersiz bölge

en: OpenGL compositing is required for screencasting
tr: Ekran yayını için OpenGL bileşikleştirmesi gerekir

en: Failed to create PipeWire stream
tr: PipeWire akışı oluşturulamadı

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tık veya Giriş düğmesi ile ekran görüntüsü alınacak pencereyi seçin.
    İptal etmek için Vazgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
tr: Sol tık veya Giriş düğmesi ile ekran görüntüsü oluşturun.
    İptal etmek için Vazgeç düğmesine basın veya sağ tıklayın.

[ctx: @label]
en: Compositing
tr: Bileşikleştirme

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
tr: Bu efekt bir sınama değildir

[ctx: @label]
en: Paint Duration
tr: Boyama Süresi

[ctx: @label]
en: Paint Amount
tr: Boya Miktarı

[ctx: @label]
en: Current FPS
tr: Geçerli FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
tr: En Çok FPS

en: Toggle Show Paint
tr: Boyayı Göstermeyi Aç/Kapat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
tr: Masaüstleri arasındaki boşluk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
tr: Yatay:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
tr: Dikey:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
tr: Masaüstü arka planını kaydır

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Üst Karakter düğmesi kilitlendi ve izleyen tüm düğme basımları için artık etkin

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Kontrol düğmesi kilitlendi ve izleyen tüm düğme basımları için artık etkin

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Seçenek düğmesi kilitlendi ve izleyen tüm düğme basımları için artık etkin

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Meta düğmesi kilitlendi ve izleyen tüm düğme basımları için artık etkin

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
tr: Üst Seçenek düğmesi kilitlendi ve izleyen tüm düğme basımları için artık etkin

en: Toggle Thumbnail for Current Window
tr: Geçerli Pencere için Küçük Görseli Aç/Kapat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
tr: En çok &genişlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
tr: &Boşluklandırma:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
tr:  piksel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
tr: &Matlık:

en: Toggle Tiles Editor
tr: Döşeme Düzenleyicisini Aç/Kapat

en: Padding:
tr: Dolgu:

en: Load Layout…
tr: Yerleşim Yükle…

en: Close
tr: Kapat

en: Split Left/Right
tr: Sağ/Sol Böl

en: Split Top/Bottom
tr: Alt/Üst Böl

en: Add Floating Tile
tr: Yüzen Döşeme Ekle

en: Delete
tr: Sil

en: Track mouse
tr: Fareyi izle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
tr: Efekti şununla tetikle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
tr: Klavye kısayolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
tr: Niteleyici düğmeler:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
tr: Yarısaydamlık

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
tr: Genel Yarısaydamlık Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
tr: Çoklu açılır kutular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
tr: Mat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
tr: İletişim kutuları:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
tr: Saydam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
tr: Menüler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
tr: Pencereyi taşıma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
tr: Etkin olmayan pencereler:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
tr: Menü yarısaydamlığını ayrı olarak ayarla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
tr: Liste menüler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
tr: Açılır menüler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
tr: Ayrık menüler:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
tr: Video Duvarı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
tr: Şunlara uygula

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
tr: Pencere sınflarının virgülle ayrılmış listesi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
tr: Tümü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
tr: Yok Say

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
tr: Yok

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
tr: Pencereleri Sunmayı Aç/Kapat (Geçerli masaüstü)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
tr: Pencereleri Sunmayı Aç/Kapat (Tüm masaüstleri)

en: Toggle Present Windows (Window class)
tr: Pencereleri Sunmayı Aç/Kapat (Pencere sınıfı)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
tr: Pencereleri Sunmayı Aç/Kapat (Geçerli masaüstündeki pencere sınıfı)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
tr: &Simge durumuna küçültülen pencereleri yok say

en: No Matches
tr: Eşleşme Yok

en: No Windows
tr: Pencere Yok

en: Filter windows…
tr: Pencereleri süz…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
tr: Gelişmiş

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
tr: &Sertlik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
tr: &Direnç:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
tr: &Taşıma çarpanı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
tr: &Taşırken oynaştır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
tr: &Yeniden boyutlarken oynaştır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
tr: &Gelişmiş kipe gir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
tr: &Oynaşıklık

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
tr: Daha Az

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
tr: Daha Çok

en: Move Zoomed Area to Left
tr: Yakınlaştırılan Alanı Sola Taşı

en: Move Zoomed Area to Right
tr: Yakınlaştırılan Alanı Sağa Taşı

en: Move Zoomed Area Upwards
tr: Yakınlaştırılan Alanı Yukarı Taşı

en: Move Zoomed Area Downwards
tr: Yakınlaştırılan Alanı Aşağı Taşı

en: Move Mouse to Focus
tr: Odaklamak için Fareyi Taşı

en: Move Mouse to Center
tr: Fareyi Merkeze Taşı

en: Move Left
tr: Sola Taşı

en: Move Right
tr: Sağa Taşı

en: Move Up
tr: Yukarı Taşı

en: Move Down
tr: Aşağı Taşı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
tr: Yakınlaştırmada ve uzaklaştırmada miktarı tanımlı çarpana göre değiştirin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
tr: Yakınlaştırma çarpanı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
tr: Odaklanan konumun izlenmesini etkinleştirin. Bu, QAccessible’ın her uygulama için etkinleştirilmesini gerektirir (“export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1”).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
tr: Odak İzlemeyi Etkinleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
tr: Metin imlecinin izlenmesini etkinleştirin. Bu, QAccessible’ın her uygulama için etkinleştirilmesini gerektirir (“export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1”).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
tr: Metin İmleci İzlemeyi Etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
tr: Fare işaretçisi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
tr: Fare işaretçisinin görünürlüğü.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
tr: Ölçekle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
tr: Tut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
tr: Gizle

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
tr: Farenin hareketlerini izleyin.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
tr: Oransal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
tr: Ortalanmış

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
tr: İt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
tr: Devre Dışı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
tr: Fare izleme:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
tr: Toplam kural sayısı (eski)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
tr: Kurallar gruplarının sıralı listesi

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
tr: Kural açıklaması

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
tr: Kural açıklaması (eski)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
tr: Bu kuralı sil (içe aktarmalarda kullanmak için)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
tr: Pencere sınıfı (uygulama)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
tr: Pencere sınıfı dizi eşleşmesi türü

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
tr: Tüm pencere sınıfı ile eşleş

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
tr: Pencere rolü

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
tr: Pencere sınıfı dizisi eşleşmesi türü

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
tr: Pencere başlığı

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
tr: Pencere başlık dizisi eşleşmesi türü

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
tr: Makine (makine adı)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
tr: Makine dizisi eşleşme türü

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
tr: Eşleşen pencere türleri

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
tr: Başlangıç yerleşimi

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
tr: Başlangıç yerleşimi kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
tr: Pencere Konumu

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
tr: Pencere konumu kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
tr: Pencere boyutu

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
tr: Pencere boyutu kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
tr: Pencerenin en küçük boyutu

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
tr: Pencerenin en küçük boyutu kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
tr: Pencere en büyük boyutu

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
tr: Pencerenin en büyük boyutu kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
tr: Etkin matlık

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
tr: Etkin matlık kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
tr: Etkin olmayan matlık

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
tr: Etkin olmayan matlık kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
tr: İstenen geometriyi yok say

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
tr: İstenen geometri kuralı türünü yok say

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
tr: Masaüstü Kimliklerinin Listesi

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
tr: Masaüstü Kimlikleri kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
tr: Ekran numarası

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
tr: Ekran numarası kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
tr: Etkinlik

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
tr: Etkinlik kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
tr: Ekranı dikey kaplamış

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
tr: Ekranı dikey kaplamış kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
tr: Yatay ekranı kaplamış

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
tr: Ekranı yatay kaplamış kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
tr: Simge burumuna küçültülmüş

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
tr: Simge durumuna küçültme kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
tr: Panjuru Kapatılmış

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
tr: Panjur kapatılmış kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
tr: Görev çubuğunu atla

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
tr: Görev çubuğunu atla kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
tr: Sayfalayıcıyı atla

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
tr: Sayfalayıcı kuralı türünü atla

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
tr: Değiştiriciyi geç

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
tr: Değiştiriciyi atla kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
tr: Üzerinde tut

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
tr: Üzerinde tut kural türü

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
tr: Altında tut

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
tr: Kural türünün altında tut

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
tr: Tam Ekran kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
tr: Başlık çubuğu ve çerçeve yok

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
tr: Başlık çubuğu yok kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
tr: Başlık çubuğu rengi ve şeması

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
tr: Başlık çubuğu rengi kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
tr: Bileşikliği Engelle

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
tr: Bileşikleştirme kural türünü engelle

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
tr: Odak çalmayı önleme

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
tr: Odak çalmayı önleme kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
tr: Odak koruma

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
tr: Odak koruma kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
tr: Odağı Kabul Et

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
tr: Odağı Kabul Et kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
tr: Kapatılabilir

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
tr: Kapatılabilir kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
tr: Eşdeğeriyle otomatik grupla

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
tr: Eşdeğeriyle otomatik grupla kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
tr: Ön planda otomatik grupla

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
tr: Ön planda otomatik grupla kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
tr: Kimliğe göre otomatik grupla

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
tr: Kimliğe göre otomatik grupla kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
tr: Geometri sınırlamalarına uy

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
tr: Geometri sınırlamalarına uy kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
tr: Kısayol

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
tr: Kısayol kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
tr: Global kısayolları yok say

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
tr: Global kısayolları yok say kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
tr: Masaüstü dosya adı

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
tr: Masaüstü dosya adı kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
tr: Katman

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
tr: Katman kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
tr: Uyarlanır Eşzamanlama

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
tr: Uyarlanır Eşzamanlama kuralı türü

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
tr: Yırtılmaya izin ver

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
tr: Yırtılma kuralı türü

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
tr: İletişim Kutuları

en: The following applications did not close:
    %1
tr: Aşağıdaki uygulamalar kapatılamadı:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
tr: Oturumu Kapatmayı İptal Et

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
tr: Oturumu Kapatmayı Sürdür

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
tr: Masaüstünü Göster

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
tr: Açık pencere yok

en: Walk Through Windows
tr: Pencereler Arasında Gezin

en: Walk Through Windows (Reverse)
tr: Pencereler Arasında Geriye Git

en: Walk Through Windows Alternative
tr: Alternatif Pencereler Arasında Gezin

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
tr: Alternatif Pencereler Arasında Gezin (Geriye Doğru)

en: Walk Through Windows of Current Application
tr: Geçerli Uygulama Pencereleri Arasında Gezin

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
tr: Geçerli Uygulama Pencereleri Arasında Gezin (Geriye Doğru)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
tr: Geçerli Uygulama Alternatif Pencereleri Arasında Gezin

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
tr: Geçerli Uygulama Alternatif Pencereleri Arasında Gezin (Geriye Doğru)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
tr: Pencere Değiştirici kurulumu bozuk, kaynaklar eksik.
    Bununla ilgili dağıtımınızla iletişime geçin.

en: Move the tablet to the next output
tr: Tableti, sonraki çıktıya taşı

en: Tablet moved to %1
tr: Tablet şuraya taşındı: %1

en: Tablets switched outputs
tr: Tabletler çıktılarını değiştirdiler

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
tr: Bir pencereyi kenarlıkları olmadan göstermeyi seçtiniz.
    Kenarlıklar olmadığında fare kullanarak kenarlıkları etkinleştiremezsiniz: Bunun yerine pencere eylemleri menüsünü kullanın, %1 kısayolunu kullanarak pencere eylemleri menüsünü etkinleştirin.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
tr: Bir pencereyi tam ekran göstermeyi seçtiniz.
    Eğer uygulamanın kendi içerisinde tam ekran kipinden çıkmak için bir seçenek yoksa fareyi kullanarak tam ekran kipinden çıkamazsınız: Bunun yerine pencere eylemleri menüsünü kullanın, %1 kısayolunu kullanarak pencere eylemleri menüsünü etkinleştirin.

en: &Move
tr: &Taşı

en: &Resize
tr: Yeniden Boyu&tlandır

en: Keep &Above Others
tr: &Diğerlerinin Üzerinde Tut

en: Keep &Below Others
tr: Diğ&erlerinin Altında Tut

en: &Fullscreen
tr: Tam &Ekran

en: &Shade
tr: &Panjuru Kapat

en: &No Titlebar and Frame
tr: Başlık Çubuğu ve Çerçeve &Yok

en: Set Window Short&cut…
tr: Pencere &Kısayolunu Ayarla…

en: Configure Special &Window Settings…
tr: Özel &Pencere Ayarlarını Yapılandır…

en: Configure S&pecial Application Settings…
tr: Özel Uygulama Ayarlarını &Yapılandır…

en: Ma&ximize
tr: Ekranı &Kapla

en: Mi&nimize
tr: Simge Durumu&na Küçült

en: &More Actions
tr: &Daha Fazla Eylem

en: &Close
tr: &Kapat

en: &Extensions
tr: &Uzantılar

en: &Desktops
tr: M&asaüstleri

en: Move to &Desktop
tr: &Masaüstüne Taşı

en: Move to &Screen
tr: &Ekrana Taşı

en: Show in &Activities
tr: &Etkinliklerde Göster

en: Move &To Current Desktop
tr: &Geçerli Masaüstüne Taşı

en: &All Desktops
tr: Tüm M&asaüstlerine

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
tr: &Yeni Masaüstü

en: Move to %1
tr: %1 Konumuna Taşı

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
tr: Yeni Ma&saüstüne Ekle

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
tr: &Yeni Masaüstüne Taşı

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
tr: Ekran &%1 (%2)

en: &All Activities
tr: Tüm &Etkinlikler

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
tr: <b>%1</b> kullanımda

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
tr: <b>%1</b> %3 içerisinde %2 tarafından kullanılıyor

en: Window Operations Menu
tr: Pencere İşlemleri Menüsü

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Maximize Window
tr: Pencere Ekranı Kaplasın

en: Maximize Window Vertically
tr: Pencere Ekranı Dikey Kaplasın

en: Maximize Window Horizontally
tr: Pencere Ekranı Yatay Kaplasın

en: Minimize Window
tr: Pencereyi Simge Durumuna Küçült

en: Shade Window
tr: Pencere Panjurunu Kapat

en: Move Window
tr: Pencereyi Taşı

en: Resize Window
tr: Pencereyi Yeniden Boyutlandır

en: Raise Window
tr: Pencereyi Alçalt

en: Lower Window
tr: Pencereyi İndir

en: Toggle Window Raise/Lower
tr: Pencereyi Büyüt/Küçült

en: Make Window Fullscreen
tr: Pencereyi Tam Ekran Yap

en: Toggle Window Titlebar and Frame
tr: Başlık Çubuğunu ve Çerçeveyi Aç/Kapat

en: Keep Window Above Others
tr: Pencereyi Diğerlerinin Üzerinde Tut

en: Keep Window Below Others
tr: Pencereyi Diğerlerinin Altında Tut

en: Activate Window Demanding Attention
tr: Pencere Etkinleştirme Denemesi

en: Setup Window Shortcut
tr: Pencere Kısayolunu Ayarla

en: Move Window to the Center
tr: Pencereyi Merkeze Taşı

en: Move Window Right
tr: Pencereyi Sağa Taşı

en: Move Window Left
tr: Pencereyi Sola Taşı

en: Move Window Up
tr: Pencereyi Yukarıya Taşı

en: Move Window Down
tr: Pencereyi Aşağıya Taşı

en: Expand Window Horizontally
tr: Pencereyi Yatay Genişlet

en: Expand Window Vertically
tr: Pencereyi Dikey Genişlet

en: Shrink Window Horizontally
tr: Pencereyi Yatay Küçült

en: Shrink Window Vertically
tr: Pencereyi Dikey Küçült

en: Quick Tile Window to the Left
tr: Tez Pencereyi Sola Döşe

en: Quick Tile Window to the Right
tr: Tez Pencereyi Sağa Döşe

en: Quick Tile Window to the Top
tr: Tez Pencereyi Üste Döşe

en: Quick Tile Window to the Bottom
tr: Tez Pencereyi Alta Döşe

en: Quick Tile Window to the Top Left
tr: Tez Pencereyi Üst Sola Döşe

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
tr: Tez Pencereyi Alt Sola Döşe

en: Quick Tile Window to the Top Right
tr: Tez Pencereyi Üst Sağa Döşe

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
tr: Tez Pencereyi Alt Sağa Döşe

en: Switch to Window Above
tr: Yukarıdaki Masaüstüne Geç

en: Switch to Window Below
tr: Aşağıdaki Masaüstüne Geç

en: Switch to Window to the Right
tr: Sağdaki Pencereye Geç

en: Switch to Window to the Left
tr: Soldaki Pencereye Geç

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
tr: Etkin Pencerenin Matlığını %​5 Artır

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
tr: Etkin Pencerenin Matlığını %​5 Azalt

en: Keep Window on All Desktops
tr: Pencere’yi Tüm Masaüstlerinde Bulundur

en: Window to Desktop %1
tr: Pencere %1. Masaüstüne

en: Window to Next Desktop
tr: Pencere Sonraki Masaüstüne

en: Window to Previous Desktop
tr: Pencere Önceki Masaüstüne

en: Window One Desktop to the Right
tr: Pencere Bir Sağ Masaüstüne

en: Window One Desktop to the Left
tr: Pencere Bir Sol Masaüstüne

en: Window One Desktop Up
tr: Pencere Bir Üst Masaüstüne

en: Window One Desktop Down
tr: Pencere Bir Alt Masaüstüne

en: Move Window to Screen %1
tr: Pencereyi %1. Ekrana Taşı

en: Move Window to Next Screen
tr: Pencereyi Sonraki Ekrana Taşı

en: Move Window to Previous Screen
tr: Pencereyi Önceki Ekrana Taşı

en: Move Window One Screen to the Right
tr: Pencereyi Bir Sağ Ekrana Taşı

en: Move Window One Screen to the Left
tr: Pencereyi Bir Sol Ekrana Taşı

en: Move Window One Screen Up
tr: Pencereyi Bir Ekran Yukarı Taşı

en: Move Window One Screen Down
tr: Pencereyi Bir Ekran Aşağı Taşı

en: Switch to Screen %1
tr: %1. Ekrana Geç

en: Switch to Next Screen
tr: Sonraki Ekrana Geç

en: Switch to Previous Screen
tr: Önceki Ekrana Geç

en: Switch to Screen to the Right
tr: Sağdaki Ekrana Geç

en: Switch to Screen to the Left
tr: Soldaki Ekrana Geç

en: Switch to Screen Above
tr: Yukarıdaki Ekrana Geç

en: Switch to Screen Below
tr: Aşağıdaki Ekrana Geç

en: Peek at Desktop
tr: Masaüstüne Bak

en: Kill Window
tr: Pencereyi Öldür

en: Activate Window (%1)
tr: Pencereyi Etkinleştir (%1)

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: Desktop %1
tr: Masaüstü %1

en: Switch to Next Desktop
tr: Sonraki Masaüstüne Geç

en: Switch to Previous Desktop
tr: Önceki Masaüstüne Geç

en: Switch One Desktop to the Right
tr: Bir Sağ Masaüstüne Geç

en: Switch One Desktop to the Left
tr: Bir Sol Masaüstüne Geç

en: Switch One Desktop Up
tr: Bir Üst Masaüstüne Geç

en: Switch One Desktop Down
tr: Bir Alt Masaüstüne Geç

en: Switch to Desktop %1
tr: %1. Masaüstüne Geç

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
tr: (Yanıt Vermiyor)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
tr: KWin destek bilgisi:
    Aşağıdaki bilgi; örneğin, http://discuss.kde.org veya benzer kanallardan
    destek alırken kullanılmalıdır. Şu anda çalışan örnek, hangi seçeneklerin
    kullanıldığı, hangi OpenGL sürücüsü ve hangi efektlerin çalıştığı hakkında
    bilgi sağlar. Lütfen bu tanıtım metninin altında verilen bilgileri destek
    konularına yapıştırmak yerine https://paste.kde.org gibi bir yapıştırma
    kutusu hizmetine gönderin.

en: Xwayland has crashed
tr: Xwayland çöktü
