kwin - en to sr translation catalogue (316 entries)

en: Suspend Compositing
sr: Суспендуј слагање

en: Timestamp
sr: временска ознака

en: Timestamp (µsec)
sr: временска ознака (µs)

[ctx: A mouse button]
en: Left
sr: лево

[ctx: A mouse button]
en: Right
sr: десно

[ctx: A mouse button]
en: Middle
sr: средње

[ctx: A mouse button]
en: Back
sr: назад

[ctx: A mouse button]
en: Forward
sr: напред

[ctx: A mouse button]
en: Task
sr: задатак

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
sr: додатно дугме 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
sr: додатно дугме 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
sr: додатно дугме 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
sr: додатно дугме 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
sr: додатно дугме 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
sr: додатно дугме 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
sr: додатно дугме 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
sr: додатно дугме 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
sr: додатно дугме 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
sr: додатно дугме 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
sr: додатно дугме 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
sr: додатно дугме 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
sr: додатно дугме 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
sr: додатно дугме 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
sr: додатно дугме 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
sr: додатно дугме 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
sr: додатно дугме 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
sr: додатно дугме 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
sr: додатно дугме 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
sr: додатно дугме 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
sr: додатно дугме 24

en: Input Device
sr: Улазни уређај

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
sr: непознат

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
sr: покрет показивача

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
sr: промена

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
sr: промена (без убрзања)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
sr: глобални положај

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
sr: притисак дугмета показивача

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
sr: дугме

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
sr: самосвојни кôд дугмета

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
sr: притиснута дугмад

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
sr: пуштено дугме показивача

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
sr: оса показивача

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
sr: усмерење

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
sr: водоравно

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
sr: усправно

[ctx: A key press event]
en: Key Press
sr: притисак тастера

[ctx: A key release event]
en: Key Release
sr: пуштање тастера

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
sr: нумеричка

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
sr: промена групе

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
sr: понављање

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
sr: ИксКБ‑ов симбол

[ctx: The translated code interpreted as text]
en: Utf8
sr: УТФ‑8

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
sr: модификатори

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
sr: додир

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
sr: идентификатор тачке

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
sr: глобални положај

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
sr: покрет додира

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
sr: додир уклоњен

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
sr: уштип започет

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
sr: број прстију

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
sr: уштип ажуриран

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
sr: размера

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
sr: промена угла

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
sr: промена по x

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
sr: промена по y

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
sr: уштип завршен

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
sr: уштип отказан

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
sr: замах започет

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
sr: број прстију

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
sr: замах ажуриран

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
sr: промена по x

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
sr: промена по y

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
sr: замах завршен

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
sr: замах отказан

en: No Mouse Buttons
sr: нема дугмади миша

[ctx: Mouse Button]
en: left
sr: лево

[ctx: Mouse Button]
en: right
sr: десно

[ctx: Mouse Button]
en: middle
sr: средње

[ctx: Mouse Button]
en: back
sr: назад

[ctx: Mouse Button]
en: forward
sr: напред

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
sr: додатно 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
sr: додатно 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
sr: додатно 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
sr: додатно 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
sr: додатно 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
sr: додатно 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
sr: додатно 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
sr: додатно 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
sr: додатно 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
sr: додатно 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
sr: додатно 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
sr: додатно 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
sr: додатно 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
sr: додатно 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
sr: додатно 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
sr: додатно 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
sr: додатно 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
sr: додатно 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
sr: додатно 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
sr: додатно 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
sr: додатно 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
sr: додатно 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
sr: додатно 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
sr: додатно 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
sr: задатак

en: X11 Unmanaged Windows
sr: неуправљани икс11 прозори

en: Wayland Windows
sr: вејланд прозори

en: Internal Windows
sr: унутрашњи прозори

en: Window Manager
sr: Менаџер прозора

en: PID of the application to terminate
sr: ПИД програма који треба обуставити

en: pid
sr: ПИД

en: Hostname on which the application is running
sr: Име домаћина на коме програм ради

en: hostname
sr: име домаћина

en: Caption of the window to be terminated
sr: Наслов прозора који треба обуставити

en: caption
sr: наслов

en: Name of the application to be terminated
sr: Име програма који треба обуставити

en: name
sr: име

en: ID of resource belonging to the application
sr: ИД ресурса који припада програму

en: id
sr: ИД

en: Time of user action causing termination
sr: Време радње која је довела до обустављања

en: time
sr: време

en: KWin helper utility
sr: К‑винова помоћна алатка

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
sr: Ова помоћна алатка није намењена директном позивању.

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
sr: Изаберите прозор за принудно затварање левим кликом или Enter‑ом.
    Escape или десни клик да одустанете.

en: KWin
sr: К‑вин

en: KDE window manager
sr: КДЕ‑ов менаџер прозора

en: Matthias Ettrich
sr: Матијас Етрих

en: Cristian Tibirna
sr: Кристијан Тибирна

en: Daniel M. Duley
sr: Денијел М. Дјули

en: Luboš Luňák
sr: Лубош Луњак

en: Disable configuration options
sr: Искључи опције поставе

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
sr: Упозори да се К‑вин недавно срушио n пута

en: Start a rootless Xwayland server.
sr: Покрени бескорени икс‑вејланд сервер.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
sr: Име вејланд сокета на коме се слуша. Ако се не зада, користи се „wayland-0“.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
sr: Икс11 приказ за прозорски режим на платформи Икс11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
sr: Вејланд приказ за прозорски режим на платформи вејланд.

en: Render to a virtual framebuffer.
sr: Рендеруј у виртуелни кадробафер.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
sr: Ширина прозорског режима. Подразумевана је 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
sr: Висина прозорског режима. Подразумевана је 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
sr: Размера прозорског режима. Подразумевана је 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
sr: Број прозора који се отварају као излази у прозорском режиму. Подразумевано је 1.

en: Render through drm node.
sr: Рендеруј кроз ДРМ чвор.

en: Input method that KWin starts.
sr: Метод уноса који К‑вин покреће.

en: Starts the session in locked mode.
sr: Покреће сесију у закључаном режиму.

en: Disable KActivities integration.
sr: Искључи уклапање са активностима.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
sr: Излазак пошто се програм сесије, који покрене К‑вин, затвори.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
sr: Програми које треба покренути по покретању вејланда и сервера Икс‑вејланда.

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
sr: К‑вин се понаша нестабилно.
    Изгледа да је дошло до рушења неколико пута за редом.
    Можете изабрати неки други менаџер прозора:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
sr: kwin: на могу да потврдим избор менаџера, да није већ покренут неки други? (покушајте са --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
sr: kwin: у погону је други менаџер прозора (покушајте са --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
sr: Замени већ покренути ИЦЦЦМ‑у 2.0 сагласни менаџер прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
sr: јак

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
sr:  милисекунди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
sr: горе

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
sr: доле

en: Toggle Invert Effect
sr: Ефекат извртања

en: Toggle Invert Effect on Window
sr: Ефекат извртања на прозору

en: Invert Screen Colors
sr: Изврни боје екрана

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
sr: сићушна

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
sr: нормална

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
sr: велика

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
sr: врло велика

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
sr: огромна

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
sr: врло огромна

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
sr: Дијалог за подешавање

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
sr: &Поравнање наслова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
sr: средина

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
sr: Укључите за ивицу прозора у боји насловне траке. Иначе ће бити у боји позадине.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
sr: Укључите да би се дугмад претапала како показивач миша пролази преко њих.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
sr: Анимирана дугмад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
sr: Утапање до црног (само уводни екрани преко целог екрана)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
sr: Трајање анимације:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
sr: подразумевано

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
sr: Величина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
sr: &Ширина:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
sr: Основне поставке

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
sr: Напредне поставке

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
sr: Прстенови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
sr: Дебљина линије:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
sr:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
sr: Трајање прстена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
sr: Полупречник прстена:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
sr: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
sr: Фонт:

en: Clear All Mouse Marks
sr: Очисти све трагове миша

en: Clear Last Mouse Mark
sr: Очисти последњи траг миша

en: Clear Mouse Marks
sr: Очисти трагове миша

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
sr: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
sr: &Ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
sr: &Боја:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
sr: Сличица за текући прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
sr: Највећа &ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
sr: &Размак:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
sr:  пиксела

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
sr: &Непрозирност:

en: Track mouse
sr: Прати миш

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
sr: Провидност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
sr: Опште поставке прозирности

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
sr: Искачући спискови:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
sr: непрозирно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
sr: Дијалози:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
sr: прозирно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
sr: Менији:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
sr: Засебна непрозирност за меније

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
sr: Падајући менији:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
sr: Искачући менији:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
sr: Отцепљени менији:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
sr: Видео зид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
sr: Примени на

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
sr: Запетама раздвојен списак класа прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
sr: Игнориши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
sr: ништа

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
sr: Присутни прозори (текућа површ)

en: Toggle Present Windows (Window class)
sr: Присутни прозори (класа прозора)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
sr: Напредно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
sr: &Крутост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
sr: &Отпор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
sr: Лелујање при &померању

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
sr: Лелујање при промени &величине

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
sr: &Напредни режим

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
sr: &Лелујавост

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
sr: мања

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
sr: већа

en: Move Zoomed Area Upwards
sr: Помери зону увеличања нагоре

en: Move Zoomed Area Downwards
sr: Помери зону увеличања надоле

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
sr: За увеличање и умањење користи се овде задат фактор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
sr: Фактор увеличања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
sr: Праћење фокуса активно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
sr: Показивач миша:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
sr: Видљивост показивача миша.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
sr: задржи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
sr: сакриј

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
sr: Прати се померање миша.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
sr: центрирано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
sr: гурано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
sr: искључено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
sr: Праћење миша:

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
sr: Прикажи површ

en: Walk Through Windows
sr: Мењај прозоре

en: Walk Through Windows (Reverse)
sr: Мењај прозоре (обратно)

en: Walk Through Windows Alternative
sr: Мењај прозоре алтернативно

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
sr: Мењај прозоре алтернативно (обратно)

en: Walk Through Windows of Current Application
sr: Мењај прозоре текућег програма

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
sr: Мењај прозоре текућег програма (обратно)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
sr: Мењај прозоре текућег програма алтернативно

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
sr: Мењај прозоре текућег програма алтернативно (обратно)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
sr: Инсталација мењача површи није исправна, недостају неки ресурси.
    Обратите се својој дистрибуцији.

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sr: Изабрали сте да прозор нема ивице.
    Без ивице, нећете моћи поново да укључите ивицу мишем. Уместо тога употребите мени радњи са прозором, који се активира пречицом %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
sr: Изабрали да прозор буде преко целог екрана.
    Ако сâм програм нема опцију да се режим преко целог екрана искључи, нећете моћи да га искључите мишем. Уместо тога употребите мени радњи са прозором, који се активира пречицом %1.

en: &Move
sr: По&мери

en: &Resize
sr: &Промени величину

en: Keep &Above Others
sr: Држи из&над осталих

en: Keep &Below Others
sr: Држи ис&под осталих

en: &Fullscreen
sr: Преко &целог екрана

en: &Shade
sr: &Намотај

en: Ma&ximize
sr: М&аксимизуј

en: Mi&nimize
sr: М&инимизуј

en: &More Actions
sr: &Више радњи

en: &Close
sr: &Затвори

en: &Extensions
sr: &Проширења

en: &All Desktops
sr: &Све површи

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
sr: екран &%1 (%2)

en: &All Activities
sr: С&ве активности

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
sr: <b>%1</b> се већ користи

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
sr: <b>%1</b> се већ користи за „%2“ у %3|/|<b>%1</b> се већ користи за „%2“ у $[лок %3]

en: Window Operations Menu
sr: Мени са операцијама над прозорима

en: Close Window
sr: Затвори прозор

en: Maximize Window
sr: Максимизуј прозор

en: Maximize Window Vertically
sr: Усправно максимизуј прозор

en: Maximize Window Horizontally
sr: Водоравно максимизуј прозор

en: Minimize Window
sr: Минимизуј прозор

en: Shade Window
sr: Намотај прозор

en: Move Window
sr: Помери прозор

en: Resize Window
sr: Промени величину прозора

en: Raise Window
sr: Подигни прозор

en: Lower Window
sr: Спусти прозор

en: Toggle Window Raise/Lower
sr: Подигни/спусти прозор

en: Make Window Fullscreen
sr: Прозор преко целог екрана

en: Keep Window Above Others
sr: Држи прозор изнад осталих

en: Keep Window Below Others
sr: Држи прозор испод осталих

en: Activate Window Demanding Attention
sr: Активирај прозор који захтева пажњу

en: Setup Window Shortcut
sr: Постави пречицу прозора

en: Quick Tile Window to the Left
sr: Брзо поплочај прозор лево

en: Quick Tile Window to the Right
sr: Брзо поплочај прозор десно

en: Quick Tile Window to the Top
sr: Брзо поплочај прозор горе

en: Quick Tile Window to the Bottom
sr: Брзо поплочај прозор доле

en: Quick Tile Window to the Top Left
sr: Брзо поплочај прозор горе лево

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
sr: Брзо поплочај прозор доле лево

en: Quick Tile Window to the Top Right
sr: Брзо поплочај прозор горе десно

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
sr: Брзо поплочај прозор доле десно

en: Switch to Window Above
sr: На прозор изнад

en: Switch to Window Below
sr: На прозор испод

en: Switch to Window to the Right
sr: На прозор прозор десно

en: Switch to Window to the Left
sr: На прозор лево

en: Keep Window on All Desktops
sr: Држи прозор на свим површима

en: Window to Desktop %1
sr: Прозор на површ %1

en: Window to Next Desktop
sr: Прозор на наредну површ

en: Window to Previous Desktop
sr: Прозор на претходну површ

en: Window One Desktop to the Right
sr: Прозор једну површ удесно

en: Window One Desktop to the Left
sr: Прозор једну површ улево

en: Window One Desktop Up
sr: Прозор једну површ нагоре

en: Window One Desktop Down
sr: Прозор једну површ надоле

en: Switch to Screen %1
sr: На екран %1

en: Switch to Next Screen
sr: На наредни екран

en: Switch to Previous Screen
sr: На претходни екран

en: Kill Window
sr: Убиј прозор

en: Activate Window (%1)
sr: Активирај прозор (%1)

en: Desktop %1
sr: Површ %1

en: Switch to Next Desktop
sr: На наредну површ

en: Switch to Previous Desktop
sr: На претходну површ

en: Switch One Desktop to the Right
sr: На прву површ десно

en: Switch One Desktop to the Left
sr: На прву површ лево

en: Switch One Desktop Up
sr: На прву површ изнад

en: Switch One Desktop Down
sr: На прву површ испод

en: Switch to Desktop %1
sr: На површ %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
sr: (не одазива се)
