kwin - en to hne translation catalogue (111 entries)

en: Suspend Compositing
hne: कम्पोजिटिंग सस्पेंड करव

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
hne: जरूरी X विस्तार (एक्सकम्पोजिट अउ एक्सडैमेज) नइ मिलत हे.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
hne: विंडोज

en: PID of the application to terminate
hne: जऊन अनुपरयोग ल बन्द करना हे ओखर पीआईडी

en: Hostname on which the application is running
hne: होस्टनाम जहाँ अनुपरयोग चलत हे

en: Caption of the window to be terminated
hne: जऊन अनुपरयोग ल बन्द करना चाहथो ओखर सीर्सक

en: Name of the application to be terminated
hne: जऊन अनुपरयोग ल बन्द करना चाहथो ओखर नाम

en: ID of resource belonging to the application
hne: अनुपरयोग से संबंधित साधन के आईडी

en: Time of user action causing termination
hne: कमइया काम के समय जऊन ह बन्द करे के कारन बने हे

en: KWin helper utility
hne: के-विन मदद यूटिलिटी

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
hne: ये मदद यूटिलिटी सीधे बलाय नइ जा सके.

en: KWin
hne: के-विन

en: KDE window manager
hne: केडीई विंडो प्रबंधक

en: Matthias Ettrich
hne: मेथियास एट्रिच

en: Cristian Tibirna
hne: क्रिस्चियन टिबरिना

en: Daniel M. Duley
hne: डेनियल एम. डुले

en: Luboš Luňák
hne: लुबोस लुनाक

en: Disable configuration options
hne: कान्फिगरेसन विकल्प अक्छम करव

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
hne: इंगित करथे  कि के-विन हाल ही मं बहुत बार क्रैस होय हे

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
hne: के-विन अनस्टेबल हे.
    लगथे  कि ए बहुत बार लगातार क्रैस हो गे हे.
    आप दूसरा विंडो प्रबंधक चुन सकथो:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
hne: के-विनः प्रबंधक सत्र क्लेम करे मं अक्छम, अउ विंडो प्रबंधक चलत हे? (आजमाव --replace के उपयोग करके)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
hne: पहिली से ही चलत ICCCM2.0  कम्पलाएंट विंडो प्रबंधक ल बदलव.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
hne: ऊपर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
hne: नीचे

en: Toggle Invert Effect
hne: इनवर्ट प्रभाव टागल करव

en: Toggle Invert Effect on Window
hne: विंडो मं इनवर्ट प्रभाव टागल करव

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
hne: कान्फिग गोठ

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
hne: सीर्सक जमावट (&A)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
hne: बीच में

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
hne: ये विकल्प चुनव यदि विंडो किनारा ल सीर्सक पट्टी रंग मं रंगना हो. नइ तहां ले ए पिछोत अंगना रंग मं रंगे जाही.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
hne: ये विकल्प ल चुनव यदि आप मन चाहथो कि जब मुसुवा पाइंटर बटन मन मं मंडराही तहां ओ मन फीका हो जाही अउ जब वो बाहिर हो जाही तहां फिर से अपन स्थिति मं वापस आ जाही.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
hne: एनीमेसन अवधि:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
hne: आकार

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
hne: चौड़ाईः (&W)

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
hne: मि.से.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
hne: पाठ

en: Clear All Mouse Marks
hne: सब्बो मुसुवा-चिनहा-साफ-करव

en: Clear Last Mouse Mark
hne: पिछला मुसुवा-चिनहा-साफ-करव

en: Clear Mouse Marks
hne: मुसुवा-चिनहा-साफ-करव

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
hne: रूप

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
hne: रंग: (&C)

en: Toggle Thumbnail for Current Window
hne: अभी हाल के विंडो बर छोटेफोटू टागल करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
hne: सबसे अधिक चौड़ाई (&W):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
hne: जगह: (&S)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
hne: अल्पपारदर्सिता

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
hne: सामान्य अल्पपारदर्सिता सेटिंग

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
hne: काम्बोबाक्स पापअप:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
hne: अपारदर्सी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
hne: गोठ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
hne: अल्पपारदर्सिता

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
hne: मेन्यू अल्पपारदर्सिता अलग से सेट करव

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
hne: ड्रापडाउन मेन्यूः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
hne: पापअप मेन्यू:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
hne: टार्न-आफ मेन्यू:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
hne: कुछ नइ

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
hne: अभी हाल के के विंडोज ल टागल करव (अभी वाले डेस्कटाप)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
hne: अभी हाल के के विंडोज ल टागल करव (सब्बो डेस्कटाप)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
hne: कड़कपन: (&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
hne: खींचव: (&g)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
hne: जब खिसकाय जाए, डगमगाव (&b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
hne: जब नवा आकार बनाय जाए, डगमगाव (&r)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
hne: विस्तृत मोड सक्छम करव (&a)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
hne: डगमग-पन (&W)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
hne: कम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
hne: अधिक

en: Walk Through Windows
hne: विंडोज के आरपार चलव

en: Walk Through Windows (Reverse)
hne: विंडोज के आरपार चलव (उलटे)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hne: आप मन बिना किनारा विंडो देखाय बर चुने हव.
    बिना किनारा, आप मन फिर से मुसुवा के मदद से बार्डर नइ बना पाहू. एखर बदला मा विंडो संचालन मेन्यू उपयोग करव, जऊन %1 कुंजी सार्टकट से सक्रिय होथे.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
hne: आप मन विंडो ल फुलस्क्रीन मोड मं देखाय बर चुने हव .
    यदि अनुपरयोग के खुद के तिर फुलस्क्रीन मोड ल बन्द करे के विकल्प नइ होही तहां आप मन मुसुवा के मदद से एला फिर से अक्छम करे मं असमर्थ रहिहू. एखर बदला मा विंडो संचालन मेन्यू उपयोग करव, जऊन %1 कुंजी सार्टकट से सक्रिय होथे.

en: &Move
hne: खिसकाव (&M)

en: Keep &Above Others
hne: दूसर के ऊपर रखव (&A)

en: Keep &Below Others
hne: दूसर के नीचे रखव (&B)

en: &Fullscreen
hne: पूरा स्क्रीन (&F)

en: Ma&ximize
hne: सबसे बड़े करव (&x)

en: Mi&nimize
hne: सबसे छोटे करव (&n)

en: &Close
hne: बंद करव (&C)

en: &All Desktops
hne: सब्बो डेस्कटाप (&A)

en: Window Operations Menu
hne: विंडोज संचालन मेन्यू

en: Close Window
hne: विंडो बंद करव

en: Maximize Window
hne: विंडो सबसे अधिक करव

en: Maximize Window Vertically
hne: विंडो खड़े मं सबसे बड़े करव

en: Maximize Window Horizontally
hne: विंडो आड़े मं सबसे बड़े करव

en: Minimize Window
hne: विंडो सबसे छोटे करव

en: Shade Window
hne: विंडो मं छइंहा भरव

en: Move Window
hne: विंडो खिसकाव

en: Resize Window
hne: विंडो मं नवा-आकार देव

en: Raise Window
hne: विंडो उठाव

en: Lower Window
hne: विंडो गिराव

en: Toggle Window Raise/Lower
hne: विंडो उठाना/गिराना टागल करव

en: Make Window Fullscreen
hne: विंडो फुल-स्क्रीन करव

en: Keep Window Above Others
hne: विंडो दूसर के ऊपर रखव

en: Keep Window Below Others
hne: विंडो दूसर के नीचे रखव

en: Activate Window Demanding Attention
hne: विंडो जऊन ध्यान चाहथे, ओ मन ल सक्रिय करव

en: Setup Window Shortcut
hne: विंडो सार्टकट सेटअप करव

en: Keep Window on All Desktops
hne: विंडो सब्बो डेस्कटाप मं रखव

en: Window to Next Desktop
hne: विंडो अगले डेस्कटाप मं

en: Window to Previous Desktop
hne: विंडो पिछले डेस्कटाप मं

en: Window One Desktop to the Right
hne: विंडो एक डेस्कटाप जेवनी मं

en: Window One Desktop to the Left
hne: विंडो एक डेस्कटाप डेरी मं

en: Window One Desktop Up
hne: विंडो एक डेस्कटाप ऊपर

en: Window One Desktop Down
hne: विंडो एक डेस्कटाप नीचे

en: Switch to Next Screen
hne: अगले स्क्रीन मं स्विच करव

en: Kill Window
hne: विंडो खतम करव

en: Activate Window (%1)
hne: विंडो सक्रिय करव (%1)

en: Desktop %1
hne: डेस्कटाप %1

en: Switch to Next Desktop
hne: अगले डेस्कटाप मं स्विच करव

en: Switch to Previous Desktop
hne: पिछले डेस्कटाप मं स्विच करव

en: Switch One Desktop to the Right
hne: एक डेस्कटाप जेवनी मं स्विच करव

en: Switch One Desktop to the Left
hne: एक डेस्कटाप डेरी मं स्विच करव

en: Switch One Desktop Up
hne: एक डेस्कटाप ऊपर स्विच करव

en: Switch One Desktop Down
hne: एक डेस्कटाप नीचे स्विच करव
