kwin - en to gl translation catalogue (694 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
gl: Prema o control dereito para soltar o punteiro

en: Press right control key to grab pointer
gl: Prema a tecla de control dereita para agarrar o punteiro

[ctx: Title of nested KWin Wayland with Wayland socket identifier as argument]
en: KDE Wayland Compositor %1
gl: Compositor de Wayland de KDE %1

en: - Output disabled
gl: - Desactivouse a saída

en: - Output dimmed
gl: - Escureceuse a saída

en: Press right control to ungrab input
gl: Prema o control dereito para soltar a entrada

en: Press right control key to grab input
gl: Prema a tecla de control dereita para agarrar a entrada

en: KDE Wayland Compositor
gl: Compositor de Wayland de KDE

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
gl: Os efectos do escritorio reiniciáronse debido a un reinicio gráfico

en: Suspend Compositing
gl: Suspender a composición

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
gl: <b>A composición de OpenGL (a predeterminada) quebrou KWin no pasado.</b><br>Posibelmente se debese a un fallo no controlador.<p>Se cre que mentres tanto anovou o controlador a unha versión estábel, pode<br> quitar esta protección pero <b>saiba que isto pode causar unha quebra inmediata</b>.</p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
gl: As extensións de X necesarias (XComposite e XDamage) non están dispoñíbeis.

en: GLX/OpenGL is not available.
gl: GLX e OpenGL non están dispoñíbeis.

en: Timestamp
gl: Selo de tempo

en: Timestamp (µsec)
gl: Marca de tempo (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: A mouse button]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: A mouse button]
en: Middle
gl: Medio

[ctx: A mouse button]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: A mouse button]
en: Forward
gl: Adiante

[ctx: A mouse button]
en: Task
gl: Tarefa

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
gl: Botón adicional 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
gl: Botón adicional 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
gl: Botón adicional 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
gl: Botón adicional 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
gl: Botón adicional 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
gl: Botón adicional 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
gl: Botón adicional 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
gl: Botón adicional 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
gl: Botón adicional 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
gl: Botón adicional 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
gl: Botón adicional 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
gl: Botón adicional 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
gl: Botón adicional 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
gl: Botón adicional 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
gl: Botón adicional 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
gl: Botón adicional 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
gl: Botón adicional 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
gl: Botón adicional 1

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
gl: Botón adicional 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
gl: Botón adicional 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
gl: Botón adicional 24

en: Input Device
gl: Dispositivo de entrada

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
gl: Movemento do punteiro

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
gl: Delta (sen aceleración)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
gl: Posición global

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
gl: Presión de botón do punteiro

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
gl: Botón

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
gl: Código nativo do botón

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
gl: Botóns premidos

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
gl: Liberación de botón do punteiro

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
gl: Eixo de punteiro

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
gl: Orientación

[ctx: A key press event]
en: Key Press
gl: Presión de tecla

[ctx: A key release event]
en: Key Release
gl: Liberación de tecla

[ctx: A keyboard modifier]
en: Shift
gl: Maiús

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
gl: Teclado numérico

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
gl: Conmutador de grupo

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
gl: Repetir

[ctx: The code reported by the kernel]
en: Keycode
gl: Código de tecla

[ctx: Key according to Qt]
en: Qt::Key code
gl: Código de Qt::Key

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
gl: Símbolo XKB

[ctx: The translated code interpreted as text]
en: Utf8
gl: UTF-8

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
gl: Modificadores

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
gl: Presión táctil

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
gl: Identificador de punto

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
gl: Posición global

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
gl: Movemento táctil

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
gl: Liberación táctil

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
gl: Inicio de belisco

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
gl: Número de dedos

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
gl: Actualización de belisco

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
gl: Escala

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
gl: Delta de ángulo

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta x
gl: Delta de x

[ctx: Current delta in pinch gesture]
en: Delta y
gl: Delta de y

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
gl: Fin de belisco

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
gl: Belisco cancelado

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
gl: Inicio de paso

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
gl: Número de dedos

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
gl: Actualización de paso

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta x
gl: Delta de x

[ctx: Current delta in swipe gesture]
en: Delta y
gl: Delta de y

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
gl: Fin de paso

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
gl: Paso cancelado

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
gl: Paso conmutado

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
gl: Tapa do portátil

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
gl: Modo de tableta

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
gl: Cambiar

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
gl: Apagado

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
gl: Acendido

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
gl: Estado

en: Tablet Tool
gl: Ferramenta de tableta

en: EventType
gl: Tipo de evento

en: Position
gl: Posición

en: Tilt
gl: Inclinación

en: Rotation
gl: Rotación

en: Pressure
gl: Presión

en: Buttons
gl: Botóns

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
gl: Modificadores

en: Tablet Tool Button
gl: Botón de ferramenta de tableta

en: Button
gl: Botón

en: Pressed
gl: Premido

en: Tablet
gl: Tableta

en: Tablet Pad Button
gl: Botón de panel de tableta

en: Tablet Pad Strip
gl: Banda de panel de tableta

en: Number
gl: Número

en: isFinger
gl: éUnDedo

en: Tablet Pad Ring
gl: Anel de panel de tableta

[ctx: @label]
en: Effects
gl: Efectos

en: No Mouse Buttons
gl: Ningún botón do rato

[ctx: Mouse Button]
en: left
gl: esquerda

[ctx: Mouse Button]
en: right
gl: dereita

[ctx: Mouse Button]
en: middle
gl: medio

[ctx: Mouse Button]
en: back
gl: atrás

[ctx: Mouse Button]
en: forward
gl: avanza

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
gl: adicional 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
gl: adicional 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
gl: adicional 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
gl: adicional 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
gl: adicional 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
gl: adicional 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
gl: adicional 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
gl: adicional 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
gl: adicional 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
gl: adicional 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
gl: adicional 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
gl: adicional 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
gl: adicional 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
gl: adicional 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
gl: adicional 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
gl: adicional 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
gl: adicional 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
gl: adicional 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
gl: adicional 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
gl: adicional 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
gl: adicional 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
gl: adicional 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
gl: adicional 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
gl: adicional 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
gl: tarefa

en: X11 Windows
gl: Xanelas de X11

en: X11 Unmanaged Windows
gl: Xanelas non xestionadas de X11

en: Wayland Windows
gl: Xanelas de Wayland

en: Internal Windows
gl: Xanelas internas

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
gl: Descargar

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
gl: Cargar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
gl: Saír da consola de depuración

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
gl: Xanelas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
gl: Eventos de entrada

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
gl: Dispositivos de entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
gl: Non hai ningún compositor de OpenGL en execución

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
gl: Información do controlador de OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
gl: Fabricante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
gl: Renderizador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
gl: Versión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
gl: Versión da linguaxe de shading:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
gl: Controlador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
gl: Clase de GPU:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
gl: Versión de OpenGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
gl: Versión de GLSL:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
gl: Extensións de plataforma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
gl: Extensións de OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
gl: Teclado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
gl: Disposicións de teclado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
gl: Disposición actual:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
gl: Modificadores activos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
gl: LEDs activos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
gl: Portapapeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
gl: Selección principal

en: Window Manager
gl: Xestor de xanelas

en: PID of the application to terminate
gl: Identificador do proceso da aplicación para terminar

en: Hostname on which the application is running
gl: Nome do servidor onde se está a executar a aplicación

en: hostname
gl: servidor

en: Caption of the window to be terminated
gl: Título da xanela cuxa execución se vai terminar.

en: caption
gl: título

en: Name of the application to be terminated
gl: Nome da aplicación para terminar

en: name
gl: nome

en: ID of resource belonging to the application
gl: Identificador do recurso que pertence á aplicación.

en: Time of user action causing termination
gl: Hora da acción do usuario que provoca a finalización da execución do programa.

en: time
gl: duración

en: KWin helper utility
gl: Utilidade auxiliar de KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
gl: Esta utilidade auxiliar non está concibida para ser chamada directamente.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
gl: <para><application>%1</application> non responde. Quere terminar a aplicación?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
gl: <para>«%1» de <application>%2</application> non responde. Quere terminar a aplicación?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
gl: <para><emphasis strong='true'>Terminar a aplicación ha pechar todas as súas xanelas. Ha perder calquera dato sen gardar.</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
gl: &Terminar %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
gl: &Seguir agardando

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
gl: Non responde

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
gl: Identificador do proceso: %1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
gl: Servidor: %1

en: Touchpad
gl: Área táctil

en: Keyboard Layout Switcher
gl: Selector de disposición de teclado

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para seleccionar a xanela que pechar forzosamente.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

en: KWin
gl: Kwin

en: KDE window manager
gl: O xestor de xanelas de KDE

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
gl: © 1999-2019 Equipo desenvolvedor de KDE

en: Disable configuration options
gl: Desactivar as opcións de configuración

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
gl: Indica que KWin quebrou n veces

en: Start a rootless Xwayland server.
gl: Iniciar un servidor Xwayland como usuario normal.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
gl: Nome da toma de Wayland na que escoitar. Úsase «wayland-0» de maneira predeterminada.

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
gl: A pantalla de X11 para usar no modo de xanela na plataforma X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
gl: A pantalla de Wayland para usar no modo de xanela na plataforma Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
gl: Renderizar nun búfer de fotogramas virtual.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
gl: A anchura para o modo de xanela. O valor predeterminado é 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
gl: A altura para o modo de xanela. O valor predeterminado é 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
gl: A escala para o modo de xanela. O valor predeterminado é 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
gl: O número de xanelas para abrir como saídas no modo de xanela. O valor predeterminado é 1.

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
gl: Toma de Wayland para conexións entrantes. Pode combinarse con «--socket» para nomear a toma.

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
gl: Toma de XWayland para as conexións entrantes de XWayland. Pode definirse varias veces.

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
gl: Nome da pantalla de XWayland preparada previamente.

en: Name of the xauthority file
gl: Nome do ficheiro de XAuthority

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
gl: Sae desta instancia para que kwin_wayland_wrapper poida reiniciala.

en: Render through drm node.
gl: Renderizar a través dun nodo de DRM.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
gl: Extraer a información de configuración rexional de «locale1» en vez de da configuración da persoa usuaria.

en: Input method that KWin starts.
gl: Método de entrada que KWin inicia.

en: Starts the session in locked mode.
gl: Inicia a sesión no modo bloqueado.

en: Starts the session without lock screen support.
gl: Iniciar a sesión sen funcionalidade de bloqueo de pantalla.

en: Starts the session without global shortcuts support.
gl: Iniciar a sesión sen funcionalidade de atallos globais.

en: Disable KActivities integration.
gl: Desactivar a integración con KActivities.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
gl: Saír cando peche a aplicación de sesións que KWin inicia.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
gl: Aplicacións que iniciar despois dos servidores de Wayland e Xwayland

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
gl: KWin é inestábel.
    Parece que quebrou varias veces seguidas.
    Pode escoller executar outro xestor de xanelas:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
gl: kwin: non foi posíbel afirmar a selección do xestor, haberá outro xestor aberto? (intente usando --replace)

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
gl: kwin: hai outro xestor de xanelas en execución (intente usando --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
gl: Substituír o xestor de xanelas compatíbel con ICCCM2.0 en execución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
gl: Forza do desenfoque:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
gl: Lixeira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
gl: Forte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
gl: Forza do ruído:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para seleccionar unha posición para a selección de cor.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
gl: Forza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
gl: Brillo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
gl: Docas e paneis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
gl: Escritorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
gl: Manter sobre as xanelas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
gl: Grupo por xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
gl: Xanelas a pantalla completa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
gl: Duración:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
gl: Predeterminada

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
gl:  milisegundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
gl: Animación de apertura de xanela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
gl: Beira de rotación:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
gl: Cume

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
gl: Dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
gl: Fondo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
gl: Ángulo de rotación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
gl: Distancia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
gl: Animación de peche de xanela

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
gl: Nunca

en: %1 second | %1 seconds
gl[0]: %1 segundo
gl[1]: %1 segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
gl: Agochar o cursor en caso de inactividade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
gl: Agochar o cursor ao escribir.

en: Toggle Invert Effect
gl: Conmutar o efecto de inversión

en: Toggle Invert Effect on Window
gl: Conmutar o efecto de inversión na xanela

en: Invert Screen Colors
gl: Inverter as cores da pantalla

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
gl: Pequerrecho

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
gl: Grande

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
gl: Moi grande

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
gl: Enorme

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
gl: Descomunal

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
gl: Sobredimensionado

en: Button size:
gl: Tamaño dos botóns:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
gl: Diálogo de configuración

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
gl: &Aliñamento do título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
gl: Centro

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
gl: Marque esta opción se desexa que a moldura da xanela se pinte da cor da Barra de título. En caso contrario pintarase na cor do fondo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
gl: Moldura de xanela coloreada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
gl: Marque esta opción se quere que os botóns resalten cando o rato pase por riba e se volvan normais cando o rato se aparte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
gl: Animar os botóns.

en: The Caps Lock key has been activated
gl: A tecla Bloq Maiús activouse.

en: The Caps Lock key is now inactive
gl: A tecla Bloq Maiús está inactiva.

en: The Num Lock key has been activated
gl: Activouse a tecla Bloq Num.

en: The Num Lock key is now inactive
gl: A tecla Bloq Num está inactiva.

en: The Scroll Lock key has been activated
gl: A tecla Bloq Despr activouse.

en: The Scroll Lock key is now inactive
gl: A tecla Bloq Despr está inactiva.

en: The Shift key is now active.
gl: A tecla Maiúsculas está activa.

en: The Shift key is now inactive.
gl: A tecla Maiúsculas está inactiva.

en: The Control key is now active.
gl: A tecla Ctrl está activa.

en: The Control key is now inactive.
gl: A tecla Ctrl está inactiva.

en: The Alt key is now active.
gl: A tecla Alt está activa.

en: The Alt key is now inactive.
gl: A tecla Alt está inactiva.

en: The Meta key is now active.
gl: A tecla Meta está activa.

en: The Meta key is now inactive.
gl: A tecla Meta está inactiva.

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: activate
gl: activar

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: close
gl: pechar

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: min
gl: mín

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: minimize
gl: minimizar

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: max
gl: máx

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: maximize
gl: maximizar

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: fullscreen
gl: pantalla completa

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: shade
gl: sombra

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep above
gl: manter enriba

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: keep below
gl: manter debaixo

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: window
gl: xanela

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: name
gl: nome

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: appname
gl: nome de aplicación

[ctx: Note this is a KRunner keyword]
en: desktop
gl: escritorio

en: Switch to desktop %1
gl: Ir ao escritorio %1

en: Close running window on %1
gl: Pechar a xanela en execución en %1

en: (Un)minimize running window on %1
gl: (Des)minimizar a xanela en execución en %1

en: Maximize/restore running window on %1
gl: Maximizar/restaurar a xanela en execución en %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
gl: Conmutar o modo a pantalla completa para a xanela a executarse en %1

en: (Un)shade running window on %1
gl: Repregar/Despregar a xanela en execución en %1

en: Toggle keep above for running window on %1
gl: Conmutar o manter en riba para a xanela en execución en %1

en: Toggle keep below running window on %1
gl: Conmutar o manter en baixo na xanela en execución en %1

en: Activate running window on %1
gl: Activar a xanela en execución en %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
gl: Esvaer a negro (só pantallas de inicio a pantalla completa).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
gl: Duración da animación:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
gl: Predeterminada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
gl: Tamaño

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
gl: &Anchura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
gl: &Altura:

en: Toggle Mouse Click Animation
gl: Conmutar a animación do clic co rato

[ctx: Left mouse button]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
gl: Medio

[ctx: Right mouse button]
en: Right
gl: Dereita

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
gl: Configuración básica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
gl: Cor do botón esquerdo do rato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
gl: Cor do botón central do rato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
gl: Cor do botón dereito do rato:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
gl: Configuración avanzada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
gl: Aneis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
gl: Anchura da liña:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
gl:  píxel

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
gl:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
gl: Duración do anel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
gl: Raio do anel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
gl: Cantidade de aneis:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
gl: Texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
gl: Fonte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
gl: Amosar o texto:

en: Clear All Mouse Marks
gl: Limpar todas as marcas do rato

en: Clear Last Mouse Mark
gl: Limpar a última marca do rato

en: Clear Mouse Marks
gl: Limpar as marcas do rato

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
gl[0]:  píxel
gl[1]:  píxeles

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
gl: Aparencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
gl: &Anchura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
gl: &Cor:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
gl: Debuxa co rato mantendo premidas as teclas modificadoras e movendo o rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
gl: Teclas modificadoras de debuxo a man alzada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawshift) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Shift)
en: Shift
gl: Maiús

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
gl: Teclas modificadoras de debuxo con frechas:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
gl: Suspendeuse a luz nocturna

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
gl: Retomouse a luz nocturna

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
gl: Suspender ou retomar a luz nocturna

en: Color Temperature Preview
gl: Vista previa da temperatura da cor

[ctx: @label]
en: Unknown
gl: Descoñecida

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
gl: Intercalar a vista xeral e a vista de grade

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
gl: Intercalar a vista de grade e a vista xeral

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
gl: Conmutar a vista xeral

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
gl: Conmutar a vista de grade

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
gl: Ignorar as xanelas minimizadas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
gl: Organizar as xanelas na vista de grade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
gl: Os resultados da busca inclúen as xanelas filtradas:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
gl: Intercalar a vista xeral e a vista de grade

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
gl: Conmutar a vista xeral

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
gl: Conmutar a vista de grade

en: Delete Virtual Desktop
gl: Eliminar o escritorio virtual

en: Add Virtual Desktop
gl: Engadir un escritorio virtual

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
gl: Non hai máis escritorios virtuais para amosar

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
gl: Engadir un escritorio virtual

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
gl: Configurar os escritorios virtuais…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
gl: Ningunha xanela coincide

en: Drag Down To Close
gl: Arrastrar abaixo para pechar

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
gl: Pechar a xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
gl: Escala de apertura de xanela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
gl: Escala de peche de xanela:

en: Failed to start main PipeWire loop
gl: Non se puido iniciar o bucle principal de PipeWire

en: Failed to create PipeWire context
gl: Non se puido crear o contexto de PipeWire

en: Failed to connect PipeWire context
gl: Non foi posíbel conectar o contexto de PipeWire

en: Could not find window id %1
gl: Non foi posíbel atopar o identificador de xanela %1

en: Could not find output
gl: Non foi posíbel atopar a saída

en: Invalid region
gl: Rexión non válida

en: OpenGL compositing is required for screencasting
gl: A emisión de pantalla require composición de OpenGL.

en: Failed to create PipeWire stream
gl: Non se puido crear o fluxo de PipeWire

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para seleccionar a xanela para capturar.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
gl: Clic esquerdo ou Intro para crear unha captura de pantalla.
    Esc ou clic secundario para cancelar.

[ctx: @label]
en: Compositing
gl: Composición

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
gl: Este efecto non é un banco de probas.

[ctx: @label]
en: Paint Duration
gl: Duración da pintura

[ctx: @label]
en: Paint Amount
gl: Cantidade de pintura

[ctx: @label]
en: Current FPS
gl: FPS actuais

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
gl: FPS máximos

en: Toggle Show Paint
gl: Conmutar amosar o pintado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
gl: Separación entre escritorios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
gl: Deslizar o fondo de escritorio.

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Maiúsculas está bloqueada e activa para todas as seguintes pulsacións das teclas.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Ctrl bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Alt bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla Meta bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
gl: A tecla AltGr bloqueouse e está activa para todas as seguintes pulsacións.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
gl: Conmutar a miniatura da xanela actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
gl: &Anchura máxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
gl: E&spazamento:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
gl:  píxeles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
gl: &Opacidade:

en: Toggle Tiles Editor
gl: Conmutar o editor de teselas

en: Padding:
gl: Recheo:

en: Load Layout…
gl: Cargar unha disposición…

en: Close
gl: Pechar

en: Split Left/Right
gl: Dividir en esquerda e dereita

en: Split Top/Bottom
gl: Dividir en superior e inferior

en: Add Floating Tile
gl: Engadir unha tesela flotante

en: Delete
gl: Eliminar

en: Track mouse
gl: Seguir o rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
gl: Disparar o efecto con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
gl: Atallo de teclado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
gl: Teclas modificadoras:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
gl: Translucidez

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
gl: Configuración xeral da translucidez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
gl: Xanelas emerxentes de listas despregábeis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
gl: Opaco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
gl: Diálogos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
gl: Transparente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
gl: Menús:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
gl: Xanelas en movemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
gl: Xanelas inactivas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
gl: Definir a translucidez do menú de maneira independente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
gl: Menús despregábeis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
gl: Menús emerxentes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
gl: Menús separados:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
gl: Parede de vídeo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
gl: Aplicar a

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
gl: Lista de clases de xanela separadas por comas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
gl: Todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
gl: Ignorar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
gl: Nada

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
gl: Conmutar o presentar as xanelas (só o escritorio actual)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
gl: Conmutar o presentar as xanelas (todos os escritorios)

en: Toggle Present Windows (Window class)
gl: Conmutar o presentar as xanelas (clase da xanela)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
gl: Conmutar presentar as xanelas (clase de xanela no escritorio actual)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
gl: Ignorar as xanelas &minimizadas.

en: No Matches
gl: Non hai coincidencias

en: No Windows
gl: Non hai xanelas

en: Filter windows…
gl: Filtrar as xanelas…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
gl: Avanzado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
gl: &Rixidez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
gl: A&rrastre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
gl: Factor de &movemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
gl: Tremer ao &mover.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
gl: Tremer ao cambiar o &tamaño.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
gl: Activar o modo a&vanzado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
gl: &Balanceo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
gl: Menos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
gl: Máis

en: Move Zoomed Area to Left
gl: Mover á esquerda a área ampliada

en: Move Zoomed Area to Right
gl: Mover á dereita a área ampliada

en: Move Zoomed Area Upwards
gl: Subir a área ampliada

en: Move Zoomed Area Downwards
gl: Baixar a área ampliada

en: Move Mouse to Focus
gl: Mover o rato ao foco

en: Move Mouse to Center
gl: Mover o rato ao centro

en: Move Left
gl: Mover á esquerda

en: Move Right
gl: Mover á dereita

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
gl: Ao aumentar ou reducir cambiar a ampliación segundo este factor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
gl: Factor de aumento:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
gl: Activa o seguimento do lugar focalizado. Para isto fai falla que QAccessible estea activado por aplicación ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
gl: Activar o seguimento do foco.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
gl: Activa o seguimento do cursor de texto. Para isto fai falla que QAccessible estea activado por aplicación ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
gl: Activar o seguimento do cursor de texto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
gl: Punteiro do rato:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
gl: A visibilidade do punteiro do rato.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
gl: Escalar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
gl: Manter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
gl: Agochar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
gl: Seguir o movemento do rato.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
gl: Proporcional

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
gl: Centrado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
gl: Puxar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
gl: Desactivado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
gl: Seguimento do rato:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
gl: Número total de regras (obsoleto)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
gl: Lista ordenada de grupos de regras

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
gl: Descrición da regra

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
gl: Descrición da regra (obsoleto)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
gl: Eliminar a regra (para usar en importacións)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
gl: Clase da xanela (aplicación)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
gl: Tipo de coincidencia da cadea da clase de xanela

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
gl: Concordar a clase completa da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
gl: Rol da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
gl: Tipo de coincidencia da cadea do rol de xanela

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
gl: Título da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
gl: Tipo de coincidencia da cadea do título de xanela

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
gl: Máquina (nome do servidor)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
gl: Tipo de coincidencia da cadea da máquina

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
gl: Tipos de xanela que coinciden

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
gl: Colocación inicial

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
gl: Tipo de regra de colocación inicial

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
gl: Posición da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
gl: Tipo de regra de posición da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
gl: Tamaño da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
gl: Tipo de regra de tamaño da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
gl: Tamaño mínimo de xanela

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
gl: Tipo de regra de tamaño mínimo da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
gl: Tamaño máximo de xanela

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
gl: Tipo de regra de tamaño máximo da xanela

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
gl: Activar a opacidade

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
gl: Tipo de regra de activar a opacidade

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
gl: Desactivar a opacidade

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
gl: Tipo de regra de desactivar a opacidade

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
gl: Ignorar a xeometría solicitada

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
gl: Tipo de regra de ignorar a xeometría solicitada

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
gl: Lista de identificadores de escritorio

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
gl: Tipo de regra de identificadores de escritorio

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
gl: Número de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
gl: Tipo de regra de número de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
gl: Actividade

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
gl: Tipo de regra de actividade

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
gl: Maximizar verticalmente

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
gl: Tipo de regra de maximizar verticalmente

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
gl: Maximizar horizontalmente

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
gl: Tipo de regra de maximizar horizontalmente

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
gl: Minimizada

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
gl: Tipo de regra de minimizada

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
gl: Ensombrecida

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
gl: Tipo de regra de ensombrecida

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
gl: Saltar a barra de tarefas

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
gl: Tipo de regra de saltar a barra de tarefas

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
gl: Saltar o paxinador

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
gl: Tipo de regra de saltar o paxinador

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
gl: Saltar o selector

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
gl: Tipo de regra de saltar o selector

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
gl: Manter enriba

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
gl: Tipo de regra de manter enriba

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
gl: Manter debaixo

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
gl: Tipo de regra de manter debaixo

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
gl: Tipo de regra de pantalla completa

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
gl: Falta de barra de título e marco

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
gl: Tipo de regra de falta de barra de título e marco

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
gl: Cor e esquema da barra de título

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
gl: Tipo de regra de cor da barra de título

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
gl: Bloquear a composición

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
gl: Tipo de regra de bloquear a composición

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
gl: Evitar o roubo do foco

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
gl: Tipo de regra de evitar o roubo do foco

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
gl: Protección do foco

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
gl: Tipo de regra de protección do foco

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
gl: Aceptar o foco

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
gl: Tipo de regra de aceptar o foco

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
gl: Pechábel

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
gl: Tipo de regra de pechábel

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
gl: Agrupar automaticamente coas idénticas

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
gl: Tipo de regra de agrupar automaticamente coas idénticas

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
gl: Agrupar automaticamente coa do primeiro plano

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
gl: Tipo de regra de agrupar automaticamente coa do primeiro plano

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
gl: Agrupar automaticamente por identificador

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
gl: Tipo de regra de agrupar automaticamente por identificador

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
gl: Obedecer as restricións xeométricas

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
gl: Tipo de regra de obedecer as restricións xeométricas

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
gl: Atallo

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
gl: Tipo de regra de atallo

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
gl: Ignorar os atallos globais

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
gl: Tipo de regra de ignorar os atallos globais

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
gl: Nome do ficheiro de escritorio

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
gl: Tipo de regra de nome do ficheiro de escritorio

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
gl: Capa

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
gl: Tipo de regra de capa

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesync), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync
gl: Sincronización adaptativa

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
gl: Tipo de regra de sincronización adaptativa

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
gl: Permitir rachado

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
gl: Tipo de regra de rachado

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, clearButton)
en: ...
gl: …

en: The following applications did not close:
    %1
gl: Estas aplicacións non pecharon:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
gl: Cancelar a saída

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
gl: Saír aínda así

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
gl: Amosar o escritorio

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
gl: Non hai xanelas abertas

en: Walk Through Windows
gl: Percorrer as xanelas

en: Walk Through Windows (Reverse)
gl: Percorrer as xanelas (Inverso)

en: Walk Through Windows Alternative
gl: Percorrer as xanelas alternativo

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
gl: Percorrer as xanelas alternativo (Inverso)

en: Walk Through Windows of Current Application
gl: Percorrer as xanelas da aplicación actual

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
gl: Percorrer as xanelas da aplicación actual (Inverso)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
gl: Percorrer as xanelas da aplicación actual, alternativo

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
gl: Percorrer as xanelas da aplicación actual, alternativo (Inverso)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
gl: A instalación do Selector de xanelas está estragada, faltan recursos.
    Contacte co distribuidor.

en: Move the tablet to the next output
gl: Mover a tableta á seguinte saída

en: Tablet moved to %1
gl: A tableta moveuse a %1

en: Tablets switched outputs
gl: As tabletas cambiaron de saída

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
gl: Escolleu amosar unha xanela sen a moldura.
    Sen esta, non será quen de activala de novo mediante o rato. Use o menú de operacións da xanela no seu lugar, activándoo mediante o atallo de teclado %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
gl: Escolleu amosar unha xanela en modo pantalla completa.
    Se a aplicación en si non ten unha opción para desactivar este modo, non será quen de desactivalo mediante o rato. Use o menú de operacións da xanela, mediante o atallo de teclado %1.

en: &Move
gl: &Mover

en: &Resize
gl: Cambia&r o tamaño

en: Keep &Above Others
gl: Manter por &riba das outras

en: Keep &Below Others
gl: Manter &baixo as outras

en: &Fullscreen
gl: Pantalla &completa

en: &Shade
gl: &Sombra

en: &No Titlebar and Frame
gl: Falta de barra de título e marco

en: Set Window Short&cut…
gl: Definir o &atallo de xanela…

en: Configure Special &Window Settings…
gl: Configurar as opcións especiais da &xanela…

en: Configure S&pecial Application Settings…
gl: Configurar as opcións especiais da &aplicación…

en: Ma&ximize
gl: Ma&ximizar

en: Mi&nimize
gl: Mi&nimizar

en: &More Actions
gl: &Máis accións

en: &Close
gl: &Pechar

en: &Extensions
gl: &Extensións

en: &Desktops
gl: &Escritorios

en: Move to &Desktop
gl: Mover ao &escritorio

en: Move to &Screen
gl: Mover á &pantalla

en: Show in &Activities
gl: Amosar nas &actividades

en: Move &To Current Desktop
gl: Mover ao escritorio &actual

en: &All Desktops
gl: &Todos os escritorios

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
gl: &Novo escritorio

en: Move to %1
gl: Mover a %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
gl: Engadir a un &novo escritorio

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
gl: Mover a un novo escritorio

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
gl: Pantalla &%1 (%2)

en: &All Activities
gl: &Todas as actividades

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
gl: <b>%1</b> xa está a ser usado

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
gl: <b>%1</b> é usado por %2 en %3

en: Window Operations Menu
gl: Menú de operacións da xanela

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Maximize Window
gl: Maximizar a xanela

en: Maximize Window Vertically
gl: Maximizar verticalmente a xanela

en: Maximize Window Horizontally
gl: Maximizar horizontalmente a xanela

en: Minimize Window
gl: Minimizar a xanela

en: Shade Window
gl: Pregar a xanela

en: Move Window
gl: Mover a xanela

en: Resize Window
gl: Cambiar o tamaño da xanela

en: Raise Window
gl: Achegar a xanela

en: Lower Window
gl: Afastar a xanela

en: Toggle Window Raise/Lower
gl: Conmutar o achegar/afastar a xanela

en: Make Window Fullscreen
gl: Pór a xanela a pantalla completa

en: Toggle Window Titlebar and Frame
gl: Conmutar a barra de título e o marco da xanela

en: Keep Window Above Others
gl: Manter a xanela sobre as outras

en: Keep Window Below Others
gl: Manter a xanela baixo as outras

en: Activate Window Demanding Attention
gl: Activar a xanela demandante de atención

en: Setup Window Shortcut
gl: Configurar os atallos da xanela

en: Move Window to the Center
gl: Mover a xanela ao centro

en: Move Window Right
gl: Mover a xanela á dereita

en: Move Window Left
gl: Mover a xanela á esquerda

en: Move Window Up
gl: Subir a xanela

en: Move Window Down
gl: Baixar a xanela

en: Expand Window Horizontally
gl: Expandir a xanela horizontalmente

en: Expand Window Vertically
gl: Expandir a xanela verticalmente

en: Shrink Window Horizontally
gl: Recoller a xanela horizontalmente

en: Shrink Window Vertically
gl: Recoller a xanela verticalmente

en: Quick Tile Window to the Left
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara á esquerda

en: Quick Tile Window to the Right
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara á dereita

en: Quick Tile Window to the Top
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara arriba

en: Quick Tile Window to the Bottom
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara abaixo

en: Quick Tile Window to the Top Left
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara arriba á esquerda

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara o fondo á esquerda

en: Quick Tile Window to the Top Right
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara arriba á dereita

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
gl: Dispor rapidamente a xanela en mosaico cara o fondo á dereita

en: Switch to Window Above
gl: Ir á xanela de riba

en: Switch to Window Below
gl: Ir á xanela en baixo

en: Switch to Window to the Right
gl: Ir á xanela da dereita

en: Switch to Window to the Left
gl: Ir á xanela da esquerda

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
gl: Aumentar a opacidade da xanela activa un 5%

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
gl: Diminuír a opacidade da xanela activa un 5%

en: Keep Window on All Desktops
gl: Manter a xanela en todos os escritorios

en: Window to Desktop %1
gl: Xanela ao escritorio %1

en: Window to Next Desktop
gl: Xanela ao seguinte escritorio

en: Window to Previous Desktop
gl: Xanela ao anterior escritorio

en: Window One Desktop to the Right
gl: Xanela un escritorio á dereita

en: Window One Desktop to the Left
gl: Xanela un escritorio á esquerda

en: Window One Desktop Up
gl: Xanela un escritorio cara riba

en: Window One Desktop Down
gl: Xanela un escritorio cara baixo

en: Move Window to Screen %1
gl: Mover a xanela á pantalla %1

en: Move Window to Next Screen
gl: Mover a xanela á seguinte pantalla

en: Move Window to Previous Screen
gl: Mover a xanela á pantalla anterior

en: Move Window One Screen to the Right
gl: Mover a xanela unha pantalla á dereita

en: Move Window One Screen to the Left
gl: Mover a xanela unha pantalla á esquerda

en: Move Window One Screen Up
gl: Subir a xanela unha pantalla

en: Move Window One Screen Down
gl: Baixar a xanela unha pantalla

en: Switch to Screen %1
gl: Ir á pantalla %1

en: Switch to Next Screen
gl: Ir á seguinte pantalla

en: Switch to Previous Screen
gl: Ir á anterior pantalla

en: Switch to Screen to the Right
gl: Ir á pantalla da dereita

en: Switch to Screen to the Left
gl: Ir á pantalla da esquerda

en: Switch to Screen Above
gl: Ir á pantalla superior

en: Switch to Screen Below
gl: Ir á pantalla inferior

en: Peek at Desktop
gl: Ollar o escritorio

en: Kill Window
gl: Matar a xanela

en: Activate Window (%1)
gl: Activar a xanela (%1)

en: unknown
gl: descoñecido

en: Desktop %1
gl: Escritorio %1

en: Switch to Next Desktop
gl: Ir ao seguinte escritorio

en: Switch to Previous Desktop
gl: Ir ao anterior escritorio

en: Switch One Desktop to the Right
gl: Ir un escritorio á dereita

en: Switch One Desktop to the Left
gl: Ir un escritorio á esquerda

en: Switch One Desktop Up
gl: Ir un escritorio cara riba

en: Switch One Desktop Down
gl: Ir un escritorio cara baixo

en: Switch to Desktop %1
gl: Ir ao escritorio %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
gl: (non responde)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
gl: Información de asistencia técnica de KWin:
    Debería usar esta información cando solicite asistencia técnica por exemplo en https://discuss.kde.org.
    Forneza información sobre a instancia en execución, as opcións usadas, o controlador de OpenGL e os efectos en uso.
    Envíe a información que aparece debaixo deste texto introdutorio a un servizo de almacenamento de texto
    como https://paste.kde.org no canto de pegala no fío de asistencia técnica.

en: Xwayland has crashed
gl: Xwayland quebrou.
