kwin - en to ga translation catalogue (126 entries)

en: Suspend Compositing
ga: Cuir Comhshuí Ar Fionraí

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
ga: Níl na heisínteachtaí riachtanacha X ar fáil (XComposite agus XDamage).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
ga: Fuinneoga

en: PID of the application to terminate
ga: PID an fheidhmchláir le marú

en: Hostname on which the application is running
ga: Óstainm a bhfuil an feidhmchlár ag rith air

en: Caption of the window to be terminated
ga: Fotheideal na fuinneoige le marú

en: Name of the application to be terminated
ga: Ainm an fheidhmchláir le marú

en: ID of resource belonging to the application
ga: Aitheantas na hacmhainne atá ag an bhfeidhmchlár

en: Time of user action causing termination
ga: Am an ghnímh úsáideora a rinne an marú

en: KWin helper utility
ga: Uirlis chúnta KWin

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
ga: Ní ceart an uirlis chúntach seo a ghlao go díreach.

en: KDE window manager
ga: Bainisteoir fuinneog KDE

en: Disable configuration options
ga: Díchumasaigh roghanna cumraíochta

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
ga: Cuir in iúl go bhfuil KWin tar éis tuairteála n uair

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
ga: Is neamhchobhsaí é KWin.
    Dealraíonn sé gur thuairteáil sé níos mó ná aon uair amháin.
    Is féidir leat bainisteoir fuinneog eile a roghnú:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
ga: kwin: ní féidir roghnú bainisteora a éileamh; an bhfuil bainisteoir fuinneoga eile ag rith? (Bain triail as --replace).

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
ga: Ionadaigh an bainisteoir fuinneog atá géilliúil don chaighdeán ICCCM2.0 agus ag rith anois

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
ga: Trom

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
ga:  milleasoicindí

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ga: Barr

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ga: Bun

en: Toggle Invert Effect
ga: Scoránaigh an Mhaisíocht Inbhéartaithe

en: Toggle Invert Effect on Window
ga: Scoránaigh an Mhaisíocht Inbhéartaithe ar Fhuinneog

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
ga: Mór

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
ga: &Ailíniú Teidil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
ga: Láraigh

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
ga: Ticeáil an rogha seo más mian leat dath an bharra teidil a úsáid ar imlínte na fuinneoige. Gan an rogha seo, péinteálfar iad le dath an chúlra.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
ga: Ticeáil an rogha seo más mian leat na cnaipí a chéimniú isteach nuair a ainlíonn an luch os a gcionn, agus a chéimniú amach nuair a imíonn sí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
ga: Aga na beochana:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ga: Réamhshocrú

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
ga: Méid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
ga: &Leithead:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Width) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Height)
en:  px
ga:  pct

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
ga: Bunsocruithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
ga: Leithead na Líne:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ga:  ms

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
ga: Téacs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
ga: Cló:

en: Clear All Mouse Marks
ga: Glan Gach Marc Luiche

en: Clear Last Mouse Mark
ga: Glan an Marc Luiche Is Déanaí

en: Clear Mouse Marks
ga: Glan Marcanna Luiche

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ga: Cuma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
ga: &Dath:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
ga: Scoránaigh Mionsamhail na Fuinneoige Reatha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
ga: &Leithead uasta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
ga: &Spásáil:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
ga:  picteilíní

en: Track mouse
ga: Lorg an luch

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
ga: Tréshoilseacht

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
ga: Socruithe Ginearálta Tréshoilseachta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
ga: Boscaí teaglama aníos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ga: Teimhneach

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
ga: Trédhearcach

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
ga: Socraigh tréshoilseacht roghchlár go neamhspleách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
ga: Roghchláir anuas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
ga: Roghchláir aníos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
ga: Roghchlár stróicthe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
ga: Neamhní

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
ga: Scoránaigh na Fuinneoga atá ann (Deasc reatha)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
ga: Scoránaigh na Fuinneoga atá ann (Gach deasc)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
ga: &Righneas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
ga: &Cúltarraingt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
ga: &Déan longadán le linn bogtha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
ga: Déan longadán agus an &méid á athrú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
ga: Cumasaigh an &mód casta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
ga: &Longadánacht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ga: Níos Lú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ga: Tuilleadh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
ga: Fachtóir Súmála:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
ga: Scála

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
ga: Coimeád

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
ga: Folaigh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
ga: Brúigh

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
ga: Aicearra

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
ga: Taispeáin an Deasc

en: Walk Through Windows
ga: Céimnigh trí na Fuinneoga

en: Walk Through Windows (Reverse)
ga: Céimnigh trí na Fuinneoga (ag cúlú)

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ga: Shocraigh tú fuinneog a thaispeáint in éagmais a himlíne.
    Agus an imlíne ar iarraidh, ní féidir leat é a chur ar ais leis an luch: ní mór duit an roghchlár oibrithe fuinneoige a úsáid, roghchlár is féidir a ghníomhachtú leis an aicearra %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ga: Shocraigh tú fuinneog a thaispeáint sa mhód lánscáileáin.
    Mura bhfuil rogha san fheidhmchlár féin éirí as an mód lánscáileáin, ní féidir é a dhíchumasú leis an luch: ní mór duit an roghchlár oibrithe fuinneoige a úsáid, roghchlár is féidir a ghníomhachtú leis an aicearra %1.

en: &Move
ga: &Bog

en: Keep &Above Others
ga: Coimeád &Os Cionn

en: Keep &Below Others
ga: Coimeád &Faoi Chinn Eile

en: &Fullscreen
ga: &Lánscáileán

en: Ma&ximize
ga: &Uasmhéadaigh

en: Mi&nimize
ga: Íos&laghdaigh

en: &Close
ga: &Dún

en: &All Desktops
ga: G&ach Deasc

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
ga: Tá <b>%1</b> in úsáid cheana

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
ga: Tá <b>%1</b> in úsáid ag %2 i %3

en: Window Operations Menu
ga: Roghchlár Oibríochtaí na bhFuinneog

en: Close Window
ga: Dún Fuinneog

en: Maximize Window
ga: Uasmhéadaigh Fuinneog

en: Maximize Window Vertically
ga: Uasmhéadaigh Fuinneog go hIngearach

en: Maximize Window Horizontally
ga: Uasmhéadaigh Fuinneog go Cothrománach

en: Minimize Window
ga: Íoslaghdaigh Fuinneog

en: Shade Window
ga: Scáthaigh Fuinneog

en: Move Window
ga: Bog Fuinneog

en: Resize Window
ga: Athraigh Méid na Fuinneoige

en: Raise Window
ga: Ardaigh Fuinneog

en: Lower Window
ga: Ísligh Fuinneog

en: Toggle Window Raise/Lower
ga: Scoránaigh Ardú/Ísliú Fuinneog

en: Make Window Fullscreen
ga: Fuinneog ar an Scáileán Iomlán

en: Keep Window Above Others
ga: Coimeád Fuinneog Os Cionn Cinn Eile

en: Keep Window Below Others
ga: Coimeád Fuinneog Faoi Chinn Eile

en: Activate Window Demanding Attention
ga: Gníomhachtaigh Fuinneog ag Éileamh Airde

en: Setup Window Shortcut
ga: Socraigh Aicearra Fuinneoige

en: Keep Window on All Desktops
ga: Coimeád Fuinneog ar Gach Deasc

en: Window to Desktop %1
ga: Fuinneog go Deasc %1

en: Window to Next Desktop
ga: Fuinneog go dtí an Chéad Deasc Eile

en: Window to Previous Desktop
ga: Fuinneog go dtí an Deasc Roimhe Seo

en: Window One Desktop to the Right
ga: Fuinneog go dtí an Deasc Ar Dheis

en: Window One Desktop to the Left
ga: Fuinneog go dtí an Deasc Ar Chlé

en: Window One Desktop Up
ga: Fuinneog go dtí an Deasc Thuas

en: Window One Desktop Down
ga: Fuinneog go dtí an Deasc Thíos

en: Switch to Screen %1
ga: Téigh go Scáileán %1

en: Switch to Next Screen
ga: Téigh go dtí an Chéad Scáileán Eile

en: Kill Window
ga: Maraigh Fuinneog

en: Activate Window (%1)
ga: Gníomhachtaigh Fuinneog (%1)

en: Desktop %1
ga: Deasc %1

en: Switch to Next Desktop
ga: Téigh go dtí an Chéad Deasc Eile

en: Switch to Previous Desktop
ga: Téigh go dtí an Deasc roimhe seo

en: Switch One Desktop to the Right
ga: Téigh go dtí an Deasc ar dheis

en: Switch One Desktop to the Left
ga: Téigh go dtí an Deasc ar chlé

en: Switch One Desktop Up
ga: Téigh Suas Deasc Amháin

en: Switch One Desktop Down
ga: Téigh Síos Deasc Amháin

en: Switch to Desktop %1
ga: Téigh go Deasc %1
