katepart4 - en to fy translation catalogue (422 entries)

en: Argument-hints
fy: Argumint-hints

en: Best matches
fy: Bêste oerienkomsten

en: Auto Word Completion
fy: Automatyske wurd oanfolling

en: Shell Completion
fy: Konsole oanfolling

en: Reuse Word Above
fy: Wurd hjirboppe op'e nij brûke

en: Reuse Word Below
fy: Wurd hjirûnder op'e nij brûke

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fy: &Triem

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fy: Be&wurkje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fy: Byl&d

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
fy: Rânen

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
fy: &Code-ynfâlding

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fy: H&elpmiddels

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
fy: Wurdoanfolling

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fy: Haadbalke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIconBorder)
en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
fy: <p>As jo dizze opsje selektearje sil eltse nije werjefte in byldkaike oan de lofterkant sjen litte.</p><p>It byldkaikerâne lit bygelyks blêdwizertekens sjen.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
fy: As jo dizze opsje selektearje sil eltse nije werjefte oan de lofterside in rigelnûmering sjen litte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
fy: Rige&lnûmering sjen litte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
fy: <p>As jo dizze opsje selektearje sil eltse nije werjefte markearrings sjen litte op de fertikale skúfbalken.</p><p>Dizze markeatrings litt bygelyks de blêdwizers sjen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
fy: Altyd oan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
fy: Eltse blêdwizer sil oan de ûnderkant taheake wurde, ûnacht wêr sy yn it dokumint pleatst wurdt.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
fy: De blêdwijers sille oardere wurde neffens de rigelnûmers wêrop se pleatst binne.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
fy: Algemien

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
fy: As de opsje "Rigel ôfbrekke" ynskeakele is, dan beskied dizze de lingte (yn tekens) dy't in rigel berikke meie foardat dizze automatysk ôfbrutsen wurdt en de bewurker op in nije rigel fierdergiet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
fy: &Triemtype:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
fy: <p>Selektearje it triemtype dy't jo wizigje wolle:</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
fy: Meitsje in nij triemtype oan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
fy: &Nij

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
fy: De hjoeddeiske triemtype wiskje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
fy: &Wiskje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
fy: Eigenskippen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
fy: &Namme:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
fy: De namme fan de triemtype dy't as tekst foar de oerienkommende menuopsje brûkt sil wurde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
fy: &Seksje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
fy: De seksjenamme wurdt brûkt om de triemtypen yn menu's te oarderjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
fy: &Fariabelen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (VariableLineEdit, edtVariables)
en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
fy: <p>Mei dizze tekst kinne jo Kate's ynstellings foar de triemmen dy't selektearre binne troch dit mimetype mei help fan Kate-fariabelen oanpasse. Jo kinne hast eltse konfiguraasjeopsje, lykas markearje, ynspringmetoade, kodearring, enzfh. ynstelle.</p><p>Sjoch yn it hânboek foar de folsleine list mei bekende fariabelen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHl)
en: &Highlighting:
fy: Markea&rring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
fy: Triem tahea&ksels:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtFileExtensions)
en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
fy: Troch it gebrûk fan jokertekenmaskers kinne jo triemmen oan de hân fan har namme selektearje. In faak brûkte masker is in asterisk mei de triemtaheaksel, lykas bygelyks <code>*.txt; *.text</code>. Hjirby wurde de ferskillende maskers mei puntkomma's fan elkoar skieden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
fy: MIME-&triemtypen:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeTypes)
en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
fy: Mei it mimetype-masker kinne jo triemmen op har mimetype selektearje. De tekst is in trochpuntkomma's skieden list mimetypes. Bygelyks <code>text/plain; text/english</code>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
fy: Iepent in assistint dy't jo helpt by it selektearje fan mimetypes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
fy: Prio&riteit:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbPriority)
en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
fy: Set in prioriteit foar dizze triemtype. As meardere triemtypen deselde triem selektearje, dan wurdt dyjinge mei de heechste prioriteit brûkt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMode)
en: Default indentation mode:
fy: Standert ynspringmetoade:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbMode)
en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
fy: Dit is in list mei beskikbere ynspringmodes. De oantsjutte ynspringmodus sil brûkt wurde foar alle nije dokuminten. Tink derom dat it ek mooglik is om de ynspringmodus mei dokumint fariabelen, modus of in kateconfig triem yn te stellen.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbIndentWidth)
en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
fy: De ynspringbreedte is it tal spaasjes dat brûkt wurdt om in rigel yn te springen. As de opsje <b>Spaasjes ynstee fan tabs ynfoegje</b> yn de seksje <b>Bewurkje</b> útskeakele is, in <b>Tab</b> karakter sil ynfoege wurde as it ynspringen is te dielen troch de tabbreedte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTabWidth)
en: Tab wi&dth:
fy: Tabbree&dte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Indentation Properties
fy: Ynspring eigenskippen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
fy: As dizze opsje útskeakele is sil it wizigjen fan it ynspringnivo, in rigel rjochtsje oan in mearfâldige fan de breedte dy oantsjutte is yn <b>Ynspringbreedte</b>."

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
fy: As dizze opsje selektearre is, sil de koade dy't plakt wurdt fan it klamboerd, ynspringe. De aktivearring fan de <b>ûngedien</b>-aksje smyt de ynspringing fuort.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeys)
en: Indentation Actions
fy: Ynspringmetoade

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
fy: As dizze opsje selektearre is, sil de <b>Backspace</b> toets it ynspringnivo ferlytsje as it rinnerke him befynt yn de earste wytromte fan in rigel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
fy: As dizze opsje selektearre is, sil de <b>Tab</b> toets altyd de aktive rigel ynspringe mei it tal fan karaktersposysjes oantsjutte yn <b>ynspringbreedte</b>.

en: Indentation
fy: Ynspringmetoade

en: Auto Completion
fy: Auto oanfolling

en: Editing
fy: Bewurking

en: Editing Options
fy: Tekstynfier-opsjes

en: Off
fy: Ut

en: Follow Line Numbers
fy: Rigelnûmering folgje

en: Appearance
fy: Uterlik

en: Advanced
fy: Avansearre

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
fy: Jo hawwe gjin foar- of efterheaksel foar de reservekopy oanlevere. De standert efterheaksel '~' zil brûkt wurde.

en: No Backup Suffix or Prefix
fy: Gjin  reservekopy efter- of foarheaksel

en: Open/Save
fy: Iepenje/bewarje

en: File Opening & Saving
fy: Triem iepenje en bewarje

en: Lets you select a location and save the file again.
fy: Jo kinne in lokaasje selektearje en de triem opnij bewarje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
fy: Ne&gearje

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
fy: It Diff kommando is mislearre. Meitsje jo der wis fan dat diff(1) ynstalearre is en yn jo paad sit.

en: Error Creating Diff
fy: Flater by't meitsjen fan Diff

en: Diff Output
fy: Diff-útfier

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
fy: Teksrinnerkebeweging

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
fy: Dizze opsje soarget derfoar dat wannear jo op de toets home drukke, it rinnerke wytromte oerslacht en nei it begjin fan de tekstrigel giet. Itselde giet op foar de ein toets.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: Smart ho&me and smart end
fy: Tû&ke begjin- en einposysje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
fy: Beskiedt oft de toetsen PageUp en PageDown de fertikale posysje fan it rinnerke wizigje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
fy: &PageUp/PageDown beweegd it rinnerke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
fy: Beskiedt it tal rigels dat sichtber bliuwe sil boppe en ûnder it rinnerke, wannear't mooglik is.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
fy: Utskeakele

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
fy: Ferskate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
fy: As dizze opsje ynskeakele is, sil der reservekopyen foar lokale triemmen makke wurde ûnder it bewarjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: &Local files
fy: &Lokale triemmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
fy: As dizze opsje ynskeakele is, sil der reservekopyen foar eksterne triemmen makke wurde ûnder it bewarjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
fy: Ekste&rne triemmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupPrefix)
en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
fy: Fier it foarheaksel om foaroan ta te heakjen oan de namme fan de reservekopy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupSuffix)
en: Enter the suffix to append to the backup file names.
fy: Fier it efterheaksel yn om efteroan ta te  heakjen oan de namme fan de reservekopy.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
fy: Triemformaat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
fy: Kod&earring:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
fy: Ei&nrigelteken:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
fy: Skeakel dizze opsje yn as jo wolle dat de bewurker automatysk de type fan rigelein ûntdekt. De earste type rigelein dy't fûn wurdt sil foar it hiele triem brûkt wurde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: A&utomatic end of line detection
fy: A&utomatysk rigelein ûntdekke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
fy: Altyd

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
fy: De bewurker sil in symboal sjen litte om de oanwêzigens fan in tab yn de tekst oan te jaan.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDynamicWordWrapIndicator)
en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
fy: Kies wannear de dynamyske rigelôfbrekking-oantsjutters te sjen wêze sille.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
fy: <p>Hjirmei kinne dynamysk ôfbrutsen rigels rjochte wurde mei de oarspronklike ynspringdjipte fan de rigel. Boarnekoade en bgl. HTML-opmaak wurdt op dizze wize better te lêzen.</p><p>Ek kinne jo ynstelle hoe breed (yn prosinten) de ynspringdjipte wêze mei tsjinoer fan de werjeftedjipte, om ôfbrutsen rigels te rjochtsjen. As jo bygelyks 50% ynstelle wurde rigels mei in ynspringdjipte fan 50% of mear fan de werjeftebreedte net mear rjochte.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: % of View Width
fy: % fan werjeftebreedte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
fy: Bywannear't oansetten is sil de bewurker fertikale linen sjen litte om it identifisearjen fan ynsprongen rigels makliker te meitsjen.

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
fy: Wolle jo dizze net bewurke triem bewarje> Hjirtroch oerskriuwe jo de wizige data yn de triem op de skiif.

en: Trying to Save Unmodified File
fy: Besiket in net wizige triem te bewarjen

en: Save Nevertheless
fy: Dochs bewarje

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
fy: Wolle jo dizze triem bewarje? Sawol de iepensteande ferzje as de ferzje op skiif binne wizige. Hjirtroch kin der data ferlern gean.

en: Possible Data Loss
fy: Mooglik dataferlies

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
fy: Foar triem %1 koe foar it bewarjen út gjin reservekopy makke wurde. As der in flater bard ûnder it bewarjen, jo kinne alle gegevens kwyt reitsje. In reden kin wêze dat de media wêrnei jo skriuwe fol is of de triemtafel of triem stiet foar jo op allinne-lêzen.

en: Failed to create backup copy.
fy: It meitsjen fan in reservekopy mislearre.

en: Try to Save Nevertheless
fy: Dochs bewarje

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
fy: Wolle jo fierdergean mei it sluten fan dizze triem? Hjirtroch kin der data ferlern gean.

en: Close Nevertheless
fy: Dochs slute

en: Untitled
fy: Nammeleas

en: Save File
fy: Triem bewarje

en: Save failed
fy: Bewarjen mislearre

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
fy: It dokumint koe net bewarre wurde. It wie namlik net mooglik om te skriuwen nei %1.
    
    Kontrolearje of jo skriuwtagong ha ta dizze triem en of der genôch skiifromte oanwêzich is.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
fy: It dokumint "%1" is oanpast.
    Wolle jo de feroarings bewarje of negearje?

en: Close Document
fy: Dokumint slúte

en: <Unchanged>
fy: <Net feroare>

en: Use Default
fy: Standert brûke

en: Properties of %1
fy: Eigenskippen fan %1

en: New Filetype
fy: Nij triemtype

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
fy: Selektear de Mime-triemtypen dy jo brûke wolle foar dit triemtype.
    Taljochting: dit sil ek automatysk de assosjearre triemtaheaksel bewurkje.

en: Select Mime Types
fy: Mime Typen Selektearje

en: Te&xt Settings
fy: Te&kstynstellings

en: Print line &numbers
fy: Rige&lnûmering printsje

en: Print &legend
fy: Leginda printsje

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
fy: <p>As dizze opsje selektearre is sil de rigelnûmering fan it dokumint oan de lofterkant fan de side(n) printe wurde.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
fy: <p>Printsje in fak mei de typografyske konfinsjes foar it documinttype. Dit is oanjûn yn de brûkte syntaksismarkearring. </p>

en: Hea&der && Footer
fy: Ko&ptekst && foettekst

en: Pr&int header
fy: Kopte&kst printsje

en: Pri&nt footer
fy: Voettekst prints&je

en: Header/footer font:
fy: Lettertype fan kop-/foettekst:

en: Header Properties
fy: Kopteksteigenskippen

en: &Format:
fy: O&pmaak:

en: Colors:
fy: Kleuren:

en: Foreground:
fy: Foargrûn:

en: Bac&kground
fy: E&ftergrûn

en: Footer Properties
fy: Foetteksteigenskippen

en: For&mat:
fy: Op&maak:

en: &Background
fy: &Eftergrûn

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
fy: <p>Opmaak fan de sidekop. De neikommende merken wurde stipe:</p>

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
fy: <p>Opmaak fan de sidefoet. De neikommende merken wurde stipe:</p>

en: L&ayout
fy: Opm&aak

en: Draw bac&kground color
fy: Eftergrûn&kleur tekenje

en: Draw &boxes
fy: &Râne tekenje

en: Box Properties
fy: Randeigenskippen

en: W&idth:
fy: Br&eedte:

en: &Margin:
fy: &Marzje:

en: Co&lor:
fy: K&leur:

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
fy: <p>As dizze opsje selektearre is sil in râne om de ynhâld fan eltse side tekene wurde. Hjirûnder kinne jo ynstelle hoe jo de râne derút sjen litte wolle. De kop- en foettekst sille mei in line skieden wurde fan de ynhâld.</p>

en: The width of the box outline
fy: Breedte fan de râne

en: The margin inside boxes, in pixels
fy: De marzjes fan de fakken, yn piksels

en: The line color to use for boxes
fy: De linekleur om te brûken foar de rânen.

en: (Selection of)
fy: (Seleksje fan)

en: Typographical Conventions for %1
fy: Typografyske konfinsjes foar %1

en: text
fy: tekst

en: Could not access view
fy: Gjin tagong ta de werjefte

en: Error loading script %1
fy: Flater ûnder laden skript %1

en: Command not found: %1
fy: Kommando net fûn: %1

en: Add...
fy: Taheakje

en: Reached bottom, continued from top
fy: It ein berik, giet fierder fanôf it begjin

en: Not found
fy: Net fûn

en: Beginning of line
fy: Begjin fan 'e rigel

en: End of line
fy: Ein fan rigel

en: One or more occurrences
fy: Ien of mear oerienkomsten

en: Zero or more occurrences
fy: Gjint of mear oerienkomsten

en: Zero or one occurrences
fy: Gjint of ien oerienkomst

en: <a> through <b> occurrences
fy: <a> troch <b> oerienkomsten

en: Group, capturing
fy: Groep, fêstlizze

en: Or
fy: Of

en: Set of characters
fy: Tekenset

en: Negative set of characters
fy: Negative tekenset

en: Whole match reference
fy: Folslein oerienkommende referinsje

en: Reference
fy: Referinsje

en: Line break
fy: Einrigelteken

en: Word boundary
fy: Wurdgrins

en: Not word boundary
fy: Net wurdgrins

en: Digit
fy: Sifer

en: Non-digit
fy: Gjin sifer

en: Non-word character
fy: Net wurdteken

en: Group, non-capturing
fy: Groep, net fêstlizze

en: Negative lookahead
fy: Negative foarútsjoch

en: Begin uppercase conversion
fy: Begjin omsette nei haadletter

en: End case conversion
fy: Ein omsetting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
fy: S&ykje:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pattern)
en: Text to search for
fy: Tekst om nei te sykjen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findNext) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, next)
en: Jump to next match
fy: Gean nei folgjend oerienkomst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, prev)
en: Jump to previous match
fy: Gean nei foarige oerienkomst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rep&lace:
fy: Fer&fange:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, searchMode)
en: Search mode
fy: Sykmodus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Plain text
fy: ienfâldige tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Whole words
fy: Hiele wurden

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Escape sequences
fy: Escape Sequences

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Regular expression
fy: Algemiene ekspresje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceNext)
en: Replace next match
fy: Folgjende oerienkomst ferfange

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
fy: Fe&rfange:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace all matches
fy: Alle oerienkomsten ferfange

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
fy: &Alles ferfange

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
fy: Tekst om mij te ferfangen

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
fy: Hifket de stavering fanôf it rinnerke en fierder

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
fy: Kontekst

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
fy: Normaal

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
fy: Seleksje

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
fy: Eftergrûn

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
fy: Efergûn selektearre

en: Use Default Style
fy: Standertstyl brûke

en: &Bold
fy: &Fet

en: &Italic
fy: Skeanpr&inte

en: &Underline
fy: &Understreekje

en: S&trikeout
fy: Trochs&treekje

en: Unset Background Color
fy: Efergrûnkleur wiskje

en: Unset Selected Background Color
fy: Selektearre eftergrûn wiskje

en: Use &Default Style
fy: Stan&dertstyl brûke

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
fy: "Standertstyl brûke" sil automatysk útset wurde as jo in styleigenskip wizigje.

en: Kate Styles
fy: Kate Stylen

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
fy: Normaal

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
fy: Trefwurd

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
fy: Funksje

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
fy: Teken

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
fy: Tekenreeks

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
fy: Gegevenstype

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
fy: Desimaal/Wearde

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
fy: Driuwende komma (Floating point)

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
fy: Taljochting

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
fy: Markearring fan gebiet

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
fy: Warskôging

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
fy: Oaren

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
fy: Flater

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
fy: <p>Stelt de eftergrûnkleur yn fan it tekstynfiergebiet</p>

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
fy: <p>Stelt de eftergrûnkleur yn foar de no aktive rigel, dit is de rigel wêr jo rinnerke har op it stuit befynt.</p>

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
fy: <p>Stelt de kleur yn fan de markearrings foar de rigelôfbrekking:</p><dl><dt> Statyske rigelôfbrekking</dt><dd>In fertikale line by de kolom wêr de rigel sil ôfbrutsen wurde</dd><dt>Dynamyske rigelôfbrekking</dt><dd> Der wurdt in pylk werjûn oan de lofterside fan de fisueel ôfbrutsen rigels</dd></dl>

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
fy: <p>Stelt de kleur yn fan de tabulatormarkearrings:</p>

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
fy: <p> Stelt de kleur yn fan it byhearrende heakje. Dit jout oan dat as jo it rinnerke bygelyks by heakje <b>(</b> sette, dan sil it heakje <b>)</b> markearre wurde mei dizze kleur.</p>

en: Bookmark
fy: Blêdwizer

en: Active Breakpoint
fy: Aktyf brekpunt

en: Reached Breakpoint
fy: Berikt brekpunt

en: Disabled Breakpoint
fy: Utskeakele brekpunt

en: Execution
fy: Utfiere

en: Warning
fy: Warskôging

en: Error
fy: Flater

en: H&ighlight:
fy: Markear&je:

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
fy: <p>Dizze list lit de ferbânnen sjen fan de aktive markearringsmetoaden en jout de mooglikheid se te bewurkjen. De ferbânnamme spegelt de aktive stylynstellings.</p><p>Om mei help fan it toetseboerd te bewurkjen, druk op de  <strong>&lt;spaasjebalke&gt;</strong> en kies in eigenskip yn it ferbânmenu. </p><p>Om de kleuren te bewurkjen, klik op de kleurde fjouwerkantsjes of selektearje de kleur yn it ferbânmenu. </p><p>Wannear't nedich is kinne jo mei help fan it ferbânmenu de kleuren foar de eftergrûn en selektearre eftergrûn wiskje.</p>

en: Colors
fy: Kleuren

en: Highlighting Text Styles
fy: Markearje tekst stylen

[ctx: Autoindent mode]
en: None
fy: Gjint

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
fy: Normaal

en: Set &Bookmark
fy: &Blêdwizer ynstelle

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
fy: Foegje in blêdwizer ta as de rigel der gjint befettet, of smyt it oars mar fuort.

en: Clear &All Bookmarks
fy: &Alle blêdwizers fuortsmite

en: Remove all bookmarks of the current document.
fy: Alle blêdwizers fan it aktive dokumint fuortsmite.

en: Next Bookmark
fy: Blêdwizer fierder

en: Go to the next bookmark.
fy: Gean neid e folgjende blêdwizer.

en: Previous Bookmark
fy: Foarige blêdwizer

en: Go to the previous bookmark.
fy: Gean neide foarige blêdwizer

en: &Bookmarks
fy: &Blêdwizers

en: &Next: %1 - "%2"
fy: Fier&der: %1 - "%2"

en: &Previous: %1 - "%2"
fy: &Foarige: %1 - "%2"

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
fy: Untbrekkend argumint. Brûk: %1 <waarde>

en: No such highlighting '%1'
fy: Dizze markearring bestiet net: '%1'

en: No such mode '%1'
fy: Dizze modus bestiet net: '%1'

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
fy: Argumint '%1' koe net omset wurde nei hiel getal.

en: Width must be at least 1.
fy: Breedte moat yn elts gefal 1 wêze.

en: Column must be at least 1.
fy: Kolom moat yn elts gefal 1 wêze.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
fy: Brûk: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
fy: Unjust argemint '%1'. Brûk: %2 on|off|1|0|true|false

en: Unknown command '%1'
fy: Unbekend kommando '%1'

en: Embeddable editor component
fy: Ynsletten tekstynfierkomponint

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Core Developer
fy: Kern-untwikkelder

en: Developer
fy: Untwikkelder

en: The cool buffersystem
fy: De koele buffersysteem

en: The Editing Commands
fy: De te bewurkjen kommando's

en: Former Core Developer
fy: Eardere Kern Untwikkelder

en: KWrite port to KParts
fy: KWrite bring nei KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
fy: KWrite Ungedien Skiednis, Kspell yntegraasje

en: KWrite XML Syntax highlighting support
fy: KWrite XML Syntaks markearring stipe

en: Patches and more
fy: Bywurkings en mear

en: Various bugfixes
fy: Ferskate brekreparaasjes

en: Selection, KColorScheme integration
fy: Seleksje, KColorScheme yntergraasje

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
fy: Markearring foar RPM Spec-triemmen, Perl, Diff en mear

en: Highlighting for VHDL
fy: Markearring foar VHDL

en: Highlighting for SQL
fy: Markearring foar SQL

en: Highlighting for Ferite
fy: Markearring foar Ferite

en: Highlighting for ILERPG
fy: Markearring foar ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
fy: Markearring foar LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
fy: Markearring foar Makefiles, Phyton

en: Highlighting for Python
fy: Markearring foar Phyton

en: Highlighting for Scheme
fy: Markearring foar Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
fy: PHP Kaaiwurd.datatype list

en: Very nice help
fy: Tige freonlike help

en: Highlighting for Lua
fy: Markearring foar Lua

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
fy: Alle minsken dy bydroegen ha en dy't ik fergetten bin

en: Configure
fy: Konfigurearje

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
fy[0]: 1 ferfanging dien op %2
fy[1]: %1 ferfanging dien op %2

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
fy[0]: 1 rigel
fy[1]: %1 rigels

en: Variables
fy: Fariabelen

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
fy: Hjir kinne jo kieze hokker modus sil brûkt wurde foar it aktive dokumint. Dit sil bygelyks de brûkte markearring en ynfâldzjen beynfloedzje.

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
fy: Knip de selektearre tekst en set dizze op it klamboerd

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
fy: Plak de ynhâld fan it klamboerd op de posysje fan it rinnerke

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
fy: Brûk dit kommando om de selektearre tekst nei it klamboerd te kopiearen.

en: Save the current document
fy: It aktive dokumint bewarje

en: Revert the most recent editing actions
fy: Meitsje de meast resinte tekstbewurkinghannelings ûngedien

en: Revert the most recent undo operation
fy: Fier de meast resinte ûngedien makke hanneling op'e nij út

en: &Clean Indentation
fy: Ynspring ops&kjinje

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
fy: Brûk dit om de ynspring fan in selektearre tekstblok ûngedien te meitsjen (allinne tabs/allinne spaasjes). <br /><br />Jo kinne sels beskiede of er brûk makke wurdt fan tabs, of dat dizzen ferfongen wurde troch spaasjes. Dit kinne jo dwaan yn it konfiguraasjedialoochfinster.

en: C&omment
fy: K&ommentaar

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
fy: Dit kommando soarget derfoar dat de aktive rigel, of selektearre tekstblok útkommentarisearre wurdt.<br /><br />De tekens foar inkelfâldige/meardere rigelkommentaren binne opjûn yn de markearringsmetoade foar de taal.

en: Unco&mment
fy: Ko&mmentaar fuortsmite

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
fy: Dit kommando hellet de kommentaren út de aktive rigel, of in selektearre tekstblok.<br /><br />De tekens foar inkelfâldige/mearder rigelkommentaren binne opjûn yn de markearringsmetoade fan de taal.

en: &Read Only Mode
fy: Allinnich-lê&ze

en: Lock/unlock the document for writing
fy: Dokumint beskoattelje/ûntskoattelje foar skriuwen

en: Uppercase
fy: Omsette nei haadletters

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
fy: De seleksje wurdt oersetten nei haadletters, of allinne it teken rjochts fan it rinnerke as der gjin tekst selektearre is.

en: Lowercase
fy: Omsette nei lytse letters

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
fy: De seleksje wurdt oersetten nei lytse letters, of allinne it teken rjochts fan it rinnerke as der gjin tekst selektearre is.

en: Capitalize
fy: Alle wurden mei in haadletter begjinne

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
fy: Bewurkje de seleksje sa dat alle wurden mei in haadletter begjinne, of as it wurd ûnder it rinnerke as der gjin tekst selektearre is.

en: Join Lines
fy: Rigels gearfette

en: Invoke Code Completion
fy: Koade-oanfolling oanroppe

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
fy: Sels kommando-oanfoljen oanroppe, meastal troch it brûken fan in fluchtoets dy mei dizze aksje ferbûn is.

en: Print the current document.
fy: It aktive dokumint printsje.

en: Reloa&d
fy: &Ferfarskje

en: Reload the current document from disk.
fy: It aktive dokumint fanôf de skiif ferfarskje.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
fy: It no foarsteande dokumint op skiif bewarje, mei de troch jo keazen namme.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
fy: Dit kommando iepenet in dialoochfinter wêryn jo in rigel ynjaan kinne wêr it rinnerke nei ta pleatst sil wurde.

en: Configure various aspects of this editor.
fy: Ferskate aspekten fan de bewurker ynstelle.

en: &Mode
fy: &Modus

en: &Highlighting
fy: Markea&rring

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
fy: Hjir kinne jo beskiede hoe it aktive dokumint markearre sil wurde.

en: &Indentation
fy: &Ynspring

en: Select the entire text of the current document.
fy: Selektearje alle tekst yn it aktive dokumint.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
fy: As jo wat selektearre hawwe yn it aktive dokumint, dan wurdt dizze seleksje ûngedien makke.

en: Enlarge Font
fy: Tekens fergrutsje

en: This increases the display font size.
fy: Dit fergruttet de werjefte fan de tekst.

en: Shrink Font
fy: Tekens ferlytsje

en: This decreases the display font size.
fy: Dit ferlytset de werjefte fan de tekst.

en: Bl&ock Selection Mode
fy: Blokseleksjem&odus

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
fy: Mei dit kommando kinne jo skeakelje tusken de normale (op rigel basearre) seleksje, en de blokseleksje.

en: Overwr&ite Mode
fy: Oersk&riuwmodus

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
fy: Beskiedt of jo wolle dat de tekst dy't jo yntype yn de tekst tafoege wurdt, of dat dizze oerskreaun wurdt.

en: &Dynamic Word Wrap
fy: &Dynayiske rigelôfbrekking

en: Dynamic Word Wrap Indicators
fy: Dynamyske-rigelîfbrekking-oantsjutter

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
fy: Kies of de dynamyske rigelôfbrekking-oantsjutters te sjen sille wêze

en: &Off
fy: &Ut

en: Follow &Line Numbers
fy: Rigelnûmering fo&lgje

en: &Always On
fy: &Altyd oan

en: Static Word Wrap
fy: Statyske rigelôfbrekking

en: Show Static &Word Wrap Marker
fy: Statyske rigelô&fbrekkingmarkearring sjen litte

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
fy: Lit sjen of ferstoppet de markearring foar de rigelôfbrekking. Der wurdt in fertikale line tekene lâns de kolom wêr de rigel ôfbrutsen wurdt. De posysje fan d erigelôfbrekking kinne jo ynstelle by de tekstynfieropsjes.

en: Show Folding &Markers
fy: Fâld&markearings sjen litte

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
fy: Jo kinne beskiede of de koade-ynfâld-markearrings sichtber moatte wêze of net, as it ynfâldzjen fan koade fan tapassing is.

en: Show &Icon Border
fy: Byldka&ikerâne sjen litte

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
fy: De byldkaikerâne sjen litte of ferstopje. <br /><br />De byldkaikerâne lit bgl. blêdwizersymboalen sjen.

en: Show &Line Numbers
fy: Rige&lnûmering sjen litte

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
fy: De rigelnûmering oan de lofterkant fan de werjefte sjen litte of ferstopje.

en: Show Scroll&bar Marks
fy: Skow&balkemarkearrings sjen litte

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
fy: Lit sjen of ferstoppet de markearrings yn de fertikale skowbalke.<br /><br />Dizze markearings litte bgl. de blêdwizers sjen.

en: Switch to Command Line
fy: Oerskeakelje nei kommandopront

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
fy: Lit sjen of ferstoppet de kommandopront oan de ûnderkant fan de werjefte.

en: &End of Line
fy: &Einrigelteken

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
fy: Beskied hokker type fan rigelein der brûkt sil wurde as jo de triem bewarje.

en: E&ncoding
fy: Kod&earring

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
fy: Sykje om de earste oerienkomst fan in tekstdiel of reguliere útdrukking.

en: Find Selected
fy: Sykje it selektearre

en: Find Selected Backwards
fy: Efterút it selektearre sykje

en: Finds previous occurrence of selected text.
fy: Sykje om de eardere oerienkomst fan selektearre tekst.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
fy: Sykje om de neikommende oerienkomst mei de sykterm.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
fy: Sykje om de eardere oerienkomst mei de sykterm.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
fy: Sykje om in tekstdiel of reguliere útdrukking en ferfang it resultaat mei de ynfierde tekst.

en: Copy as &HTML
fy: As &HTML kopiearje

en: Use this command to copy the currently selected text as HTML to the system clipboard.
fy: Brûk dit kommando om de selektearre tekst as HTML nei it klamboerd te kopiearjen.

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
fy: Mei dit kommando kinne jo it aktive dokumint mei alle markearrings-ynformaasje nei in HTML-dokumint eksportearje.

en: Move Word Left
fy: Wurd nei lofts

en: Select Character Left
fy: Teken lofts selektearje

en: Select Word Left
fy: Wurd lofts selektearje

en: Move Word Right
fy: Wurd nei rjochts

en: Select Character Right
fy: Teken rjochts selektearje

en: Select Word Right
fy: Wurd rjochts selektearje

en: Move to Beginning of Line
fy: Gean nei begjin fan rigel

en: Move to Beginning of Document
fy: Gean nei begjin fan dokumint

en: Select to Beginning of Line
fy: Oan it begjin fan de rigel ta  selektearje

en: Select to Beginning of Document
fy: Oan it begjin fan it dokumint ta selektearje

en: Move to End of Line
fy: Gean nei de ein fan de rigel

en: Move to End of Document
fy: Gean nei it ein fan it dokumint

en: Select to End of Line
fy: Oan ein fan de rigel ta selektearje

en: Select to End of Document
fy: Oan ein fan dokumint ta selektearje

en: Select to Previous Line
fy: Oan foarige rigel ta selektearje

en: Scroll Line Up
fy: Ien rigel nei boppe

en: Move to Next Line
fy: In rigel fierder gean

en: Move to Previous Line
fy: In rigel werom gean

en: Select to Next Line
fy: Oan neikommende rigel ta selektearje

en: Scroll Line Down
fy: In rigel nei ûnder

en: Scroll Page Up
fy: In side omheech

en: Select Page Up
fy: In side omheech selektearje

en: Move to Top of View
fy: Gean nei boppekant fan de werjefte

en: Select to Top of View
fy: Selektearje oan de boppekant fan de werjefte ta

en: Scroll Page Down
fy: In side omleech

en: Select Page Down
fy: In side omleech selektearje

en: Move to Bottom of View
fy: Gean nei ûnderkant fan de werjefte

en: Select to Bottom of View
fy: Gean nei ûnderkant fan de werjefte

en: Select to Matching Bracket
fy: Selektearje oan byhearrend heakje ta

en: Transpose Characters
fy: Lettertekens ferpleatse

en: Delete Line
fy: Rigel wiskje

en: Delete Word Left
fy: Wurd lofts wiskje

en: Delete Word Right
fy: Wurd rjochts wiskje

en: Delete Next Character
fy: Folgjende teken wiskje

en: Backspace
fy: Wiskknop

en: &Indent
fy: &Ynspringe

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
fy: Brûk dit op in selektearre tekstblok ynspringe te litten. <br /><br />Jo kinne sels beskiede of it ynspringen mei tabs dien wurdt, of mei spaasjes. Dizze ynstelling kinne jo wizigje yn it konfiguraasjedialoochfinter.

en: &Unindent
fy: &Ynsprong wiskje

en: Use this to unindent a selected block of text.
fy: Brûk dit om de ynspring fan in selektearre tekstblok fuort te smiten.

en: Export File as HTML
fy: Triem eksportearje as HTML

en: Available Commands
fy: Beskibere kommando's

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
fy: <p>Foar help oer in yndividueel kommando, doch <code>'help &lt;commando&gt;'</code></p>

en: No help for '%1'
fy: Gjin help beskikber foar '%1'

en: No such command <b>%1</b>
fy: Dit kommando bestiet net: <b>%1</b>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
fy: <p>Dit is de <b>kommandorigel</b> fan Katepart. <br />Syntaksis: <code><b>kommando [ arguminten ]</b></code> <br />Foar in list mei beskikbere kommando's typ <code><b>help list</b></code> <br />Foar help oer yndividuele kommando's, typ <code><b>help &lt;commando&gt;</b></code></p>

en: No such command: "%1"
fy: Dit kommando bestiet net: "%1"

en: Success:
fy: Sukses:

en: Command "%1" failed.
fy: Kommando "%1" is mislearre.

en: Mark Type %1
fy: Type %1 markearje

en: Set Default Mark Type
fy: Standert markearstyl ynstelle

en: No mapping found for "%1"
fy: Foar "%1" kin gjin tawizing fûn wurde

en: "%1" is mapped to "%2"
fy: %1 is al tawiist oan %2

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
fy: Untbrekkend argumint. Brûk: %1 <fan> [<oan>]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
fy: Kommando
