kscreen - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
da: Præsentationstilstand er aktiveret

en: Configure Display Settings…
da: Indstil skærmindstillinger…

en: Enable Presentation Mode
da: Aktivér præsentationstilstand

en: User enabled presentation mode
da: Brugeren aktiverede præsentationstilstand

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
da: Det forhindrer at computeren og skærmen slukker automatisk.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
da[0]: %2 og %1 andet program gennemtvinger præsentationstilstand.
da[1]: %2 og %1 andre programmer gennemtvinger præsentationstilstand.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
da: %1 gennemtvinger præsentationstilstand.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
da: %1 gennemtvinger præsentationstilstand: %2

en: Screen Layout
da: Skærmlayout

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
da: Du kan kun anvende et andet skærmlayout, når der er mere end én skærmenhed tilsluttet.
