koko - en to eo translation catalogue (117 entries)

en: Open Containing Folder
eo: Malfermi Enhavan Dosierujon

en: &Copy
eo: &Kopii

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
eo: Kopii Lokon

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2013-2020 KDE Contributors
eo: (c) 2013-2020 KDE-Kontribuantoj

[ctx: @info:credit]
en: Vishesh Handa
eo: Viŝeŝ Handa

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eo: Ellaboranto

[ctx: @info:credit]
en: Atul Sharma
eo: Atul Ŝarma

en: Reset the database
eo: Restarigi la datumbazon

en: path of image you want to open
eo: vojo de bildo kiun vi volas malfermi

en: Sharing failed
eo: Kunhavigo malsukcesis

en: Shared url for image is <a href='%1'>%1</a>
eo: Komuna URL por bildo estas <a href='%1'>%1</a>

en: 1 Image | %1 Images
eo[0]: 1 Bildo
eo[1]: %1 Bildoj

en: Remove Bookmark
eo: Forigi legosignon

[ctx: @action:button Bookmarks the current folder]
en: Bookmark Folder
eo: Legomarko Dosierujo

en: Go Up
eo: Iri supren

en: Home
eo: Hejmo

en: Root
eo: Radiko

en: Delete Selection
eo: Forigi Elekton

en: Move selected items to trash
eo: Movi elektitajn erojn al rubujo

en: Restore Selection
eo: Restarigi Elekton

en: Restore selected items from trash
eo: Restarigi elektitajn erojn el rubujo

en: Configure…
eo: Agordi…

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Selects all the media in the current view
eo: Elektas ĉiujn amaskomunikilarojn en la nuna vido

en: Deselect All
eo: Malelekti Ĉion

en: De-selects all the selected media
eo: Malelektas ĉiujn elektitajn amaskomunikilarojn

en: No Media Found
eo: Neniu Amaskomunikilaro Trovita

en: Pictures
eo: Bildoj

en: Videos
eo: Videoj

en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

en: Places
eo: Lokoj

en: Discard changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

en: Are you sure you want to discard all changes?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forĵeti ĉiujn ŝanĝojn?

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Yes
eo: Jes

en: Edit
eo: Redakti

[ctx: @action:button Save image modification]
en: Save
eo: Konservi

en: Unable to save file. Check if you have the correct permission to edit this file.
eo: Ne eblas konservi dosieron. Kontrolu ĉu vi havas la ĝustan permeson redakti ĉi tiun dosieron.

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: @action:button]
en: Cancel
eo: Nuligi

[ctx: @action:button Crop an image]
en: Crop
eo: Rikolto

[ctx: @action:button Resize an image]
en: Resize
eo: Regrandigi

[ctx: @action:button Rotate an image to the left]
en: Rotate left
eo: Rotacii maldekstren

[ctx: @action:button Rotate an image to the right]
en: Rotate right
eo: Rotacii dekstren

[ctx: @action:button Mirror an image horizontally]
en: Mirror
eo: Spegulo

[ctx: @title:group for crop area size spinboxes]
en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: @title:group for crop area position spinboxes]
en: Position:
eo: Pozicio:

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: You are now editing a new file.
eo: Vi nun redaktas novan dosieron.

en: Seek slider
eo: Serĉi glitilon

en: Skip backward 1 second | Skip backward %1 seconds
eo[0]: Salti malantaŭen 1 sekundon
eo[1]: Salti malantaŭen %1 sekundojn

en: Pause playback
eo: Paŭzi la reproduktadon

en: Continue playback
eo: Daŭrigi reproduktadon

en: Unmute audio
eo: Malsilentigi aŭdio

en: Mute audio
eo: Silentigi aŭdio

en: Volume slider
eo: Laŭtec-glitilo

en: Repeat current video
eo: Ripeti nunan videon

en: Don't repeat current video
eo: Ne ripeti nunan videon

en: See information about video
eo: Vidi informojn pri video

en: See information about image
eo: Vidi informojn pri bildo

en: Remove
eo: Forigi

en: Favorite
eo: Ŝatata

en: Remove from favorites
eo: Forigi el plej ŝatataj

en: Add to favorites
eo: Aldoni al plej ŝatataj

[ctx: verb, edit an image]
en: Edit
eo: Redakti

en: Share Video
eo: Kunhavigi Videon

en: Share Image
eo: Kunhavigi Bildon

[ctx: verb, share an image/video]
en: Share
eo: Kunhavigi

en: Start Slideshow
eo: Komenci Bildprezenton

en: Slideshow
eo: Bildprezento

en: Thumbnail Bar
eo: Bildeto-breto

en: Hide Thumbnail Bar
eo: Kaŝi Bildetbreton

en: Show Thumbnail Bar
eo: Montri Bildetobreton

en: Toggle Thumbnail Bar
eo: Baskuligi Bildetbreton

en: Fullscreen
eo: Plenekrane

en: Exit Fullscreen
eo: Eliri Plenekranon

en: Enter Fullscreen
eo: Eniri Plenekranon

en: Previous image
eo: Antaŭa bildo

en: Next image
eo: Sekva bildo

en: More
eo: Pli

[ctx: @label:spinbox Slideshow image changing interval]
en: Slideshow interval:
eo: Intervalo de bildoprezento:

[ctx: Slideshow image changing interval]
en: 1 second | %1 seconds
eo[0]: 1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

[ctx: @option:check]
en: Loop
eo: Buklo

[ctx: @option:check]
en: Randomize
eo: Randomigi

en: Stop Slideshow
eo: Halti Bildprezenton

en: Show All Controls
eo: Montri Ĉiujn Regilojn

en: Metadata
eo: Metadatenoj

en: Current rating %1
eo: Nuna takso %1

en: Set rating to %1
eo: Agordi takson al %1

en: Image description…
eo: Bilda priskribo…

en: Add Tag
eo: Aldoni Etikedon

en: Configure
eo: Agordi

en: Images
eo: Bildoj

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Network
eo: Reto

en: Trash
eo: Rubujo

en: Pinned Folders
eo: Alpinglitaj Dosierujoj

en: Locations
eo: Lokoj

en: Countries
eo: Landoj

en: States
eo: Ŝtatoj

en: Cities
eo: Urboj

en: Time
eo: Tempo

en: Years
eo: Jaroj

en: Months
eo: Monatoj

en: Weeks
eo: Semajnoj

en: Days
eo: Tagoj

en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: @title:window]
en: Settings
eo: Agordoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Thumbnails size:
eo: Grandeco de bildetoj:

[ctx: @title:group]
en: Slideshow settings:
eo: Agordoj de bildoprezento:

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Share the selected media
eo: Kunhavigi la elektitan amaskomunikilaron

en: Filter by
eo: Filtri per

[ctx: Remote network locations]
en: Remote
eo: Malproksima

en: Settings
eo: Agordoj

en: Add new tag…
eo: Aldoni novan etikedon…
