kirigami-addons - en to sl translation catalogue (104 entries)

en: Close
sl: Zapri

en: Zoom in
sl: Približaj

en: Zoom out
sl: Oddalji

en: Rotate left
sl: Zasukaj levo

en: Rotate right
sl: Zasukaj desno

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
sl: Prikaži napis pod sliko

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
sl: Skrij napis pod sliko

en: Save as
sl: Shrani kot

en: Previous image
sl: Prejšnja slika

en: Next image
sl: Naslednja slika

[ctx: @action:button]
en: Close
sl: Zapri

en: Download
sl: Prenesi

[ctx: @title:dialog]
en: Success
sl: Uspeh

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
sl: Opozorilo

[ctx: @title:dialog]
en: Error
sl: Napaka

[ctx: @title:dialog]
en: Information
sl: Informacije

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
sl: Ne prikaži več

[ctx: @action:button]
en: Volume
sl: Glasnost

[ctx: @action:button]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: @action:button]
en: Select
sl: Izberi

en: Day
sl: Dan

en: Month
sl: Mesec

en: Year
sl: Leto

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
sl: Pojdi na prejšnji

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
sl: Pojdi na današnji

[ctx: @action:button]
en: Go Next
sl: Pojdi na naslednji

en: Hours
sl: Ur

en: Minutes
sl: Minut

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
sl: Podčrtovanje platforme.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
sl: Ogrodje za razvoj aplikacij na več platformah.

en: Using %1 and built against %2
sl: Uporabljeno %1 in zgrajeno proti %2

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
sl: Zbirka knjižnic, ki jih je ustvarila skupnost KDE za razširitev Qt.

en: About KDE
sl: O KDE

en: Be Free!
sl: Bodite svobodni!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
sl: KDE je svetovna skupnost programskih inženirjev, umetnikov, piscev, prevajalcev in ustvarjalcev, ki so zavezani prostemu razvoju programske opreme. KDE proizvaja namizno okolje Plasma, na stotine aplikacij in številne programske knjižnice, ki jih podpirajo.
    
    KDE je zadružno kooperativno podjetje: nobena enota ne nadzoruje njegove usmeritve ali izdelkov. Namesto tega delamo skupaj, da bi dosegli skupni cilj izgradnje najboljše proste programske opreme na svetu. Vsi so dobrodošli, vključno z vami, da se pridružite in prispevate k KDE.

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Report bugs
sl: Poročaj o napaki

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
sl: Programsko opremo je mogoče vedno izboljšati in ekipa KDE je na to pripravljena. Vendar pa nam morate vi - uporabnik - povedati, ko nekaj ne deluje po pričakovanjih ali bi bilo mogoče narediti bolje.
    
    KDE ima sistem za sledenje napakam. Uporabite spodnji gumb, da prijavite napako, ali pa uporabite stran O programu, da prijavite napako, specifično za to aplikacijo.
    
    Če imate predlog za izboljšavo, lahko uporabite sistem za sledenje napakam, da registrirate svojo željo. Prepričajte se, da uporabite resnost, imenovano "Seznam želja - Wishlist".

en: Report a bug
sl: Poročaj o napaki

en: Join us
sl: Pridružite se nam

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
sl: Ni potrebno, da ste razvijalec programske opreme, da bi bili član ekipe KDE. Pridružite se lahko jezikovnim ekipam, ki prevajajo programske vmesnike. Lahko zagotavljate grafiko, teme, zvoke in izboljšano dokumentacijo. Vi odločate!

en: Get Involved
sl: Bodite vpleteni

en: Developer Documentation
sl: Razvojna dokumentacija

en: Support us
sl: Podprite nas

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
sl: Programska oprema KDE je in bo vedno na voljo brezplačno, vendar njeno ustvarjanje ni brezplačno.
    
    Za podporo razvoju je skupnost KDE ustanovila KDE e.V., neprofitno organizacijo, ki je bila zakonito ustanovljena v Nemčiji. KDE e.V. predstavlja skupnost KDE v pravnih in finančnih zadevah.
    
    KDE ima koristi od številnih vrst prispevkov, vključno s finančnimi. S sredstvi članom in drugim povrnemo stroške, ki jih imajo s svojimi  prispevki. Nadaljnja sredstva se uporabljajo za pravno podporo ter organizacijo konferenc in srečanj.
    
    Radi bi vas spodbudili, da podprete naša prizadevanja s finančno donacijo.
    
    Že vnaprej se vam najlepše zahvaljujemo za vašo podporo.

en: Donate
sl: Donirajte

en: About %1
sl: O %1

en: Description
sl: Opis

en: License | Licenses
sl[0]: Licenca
sl[1]: Licenci
sl[2]: Licence
sl[3]: Licence

en: Report a Bug
sl: Poročaj o napaki

en: Libraries in use
sl: Knjižnice v rabi

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
sl: Kopiraj na odložišče

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
sl: Sistemske informacije prekopirane na odložišče.

en: Authors
sl: Avtorji

en: Credits
sl: Zasluge

en: Translators
sl: Prevajalci

en: Visit %1's KDE Store page
sl: Obiščite %1 stran skladišča KDE

en: Send an email to %1
sl: Pošljite e-pošto %1

[ctx: @action:button]
en: Color
sl: Barva

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
sl: Trenutna barva "%1"

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
sl: Danes

[ctx: Date is not set]
en: Not set
sl: Ni nastavljeno

[ctx: @title:window]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
sl: Nastavitve — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
sl: Pojdi nazaj

[ctx: @title]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @title:group]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
sl: Omogoči samodejno preverjanje črkovanja

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
sl: Prezri besede z velikimi črkami

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
sl: Prezri besede z vezaji

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
sl: Samodejno zaznaj jezik

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
sl: Izberi privzeti jezik:

[ctx: No selected language]
en: None
sl: Noben

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
sl: Dodatni jeziki za preverjanje črkovanja

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
sl: %1 bo zagotovil preverjanje črkovanja in predloge za tukaj navedene jezike, ko je omogočeno samodejno zaznavanje.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
sl: Odpri osebni slovar

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
sl: Jeziki za preverjanje črkovanja

en: Default Language
sl: Privzeti jezik

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
sl: Slovar za preverjanje črkovanja

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
sl: Dodaj novo besedo v svoj osebni slovar…

[ctx: @action:button]
en: Add Word
sl: Dodaj besedo

[ctx: @action:button]
en: Delete word
sl: Zbriši besedo

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
sl: Preverjanje črkovanja

en: Open Command Bar
sl: Odpri ukazno vrstico

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
sl: Rezervirana bližnjica

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
sl: Tipka F12 je rezervirana za Windowse, tako da ne more biti uporabljena za globalno bližnjico.
    Izberite kakšno drugo.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
sl: Globalno senčenje bližnjic

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
sl: Kombinacija tipk '%1' je osenčena z naslednjimi globalnimi dejenji:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
sl: Dejavnost '%1' v kontekstu '%2'

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
sl: Kombinacija tipk '%1' senči naslednja globalna dejanja:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
sl: Konflikt s standardno bližnjico aplikacije

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
sl: Kombinacija tipk '%1' se uporablja tudi za standardno dejanje "%2", ki ga uporabljajo nekatere aplikacije.
    Ali ga res želite uporabiti tudi kot globalno bližnjico?

[ctx: No shortcut defined]
en: None
sl: Noben

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
sl: Kliknite na gumb in nato vnesite bližnjico, kot bi to storili v programu.
    Primer za Ctrl+A: držite tipko Ctrl in pritisnite A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
sl: Počisti zaporedje tipk

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
sl: Prekliči snemanje zaporedja tipk

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
sl: Ni zadetkov

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
sl: Bližnjica: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
sl: Bližnjica:

[ctx: @label]
en: Alternative:
sl: Alternativa:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
sl: Ni najdenih bližnjic

[ctx: @title:window]
en: About %1
sl: O %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
sl: O KDE
