kirigami-addons - en to ia translation catalogue (101 entries)

en: Close
ia: Claude

en: Zoom in
ia: Zoom in (aggrandi)

en: Zoom out
ia: Zoom out (diminue)

en: Rotate left
ia: Rota a sinistra

en: Rotate right
ia: Rota a dextera

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
ia: Monstra subtitulo

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
ia: Cela subitulo

en: Save as
ia: Salveguarda como

en: Previous image
ia: Previe imagine

en: Next image
ia: Proxime imagine

[ctx: @action:button]
en: Close
ia: Claude

en: Download
ia: Discarga

[ctx: @title:dialog]
en: Success
ia: Successo

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
ia: Aviso

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
ia: Non monstra de nove

[ctx: @action:button]
en: Volume
ia: Volumine

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ia: Non Cancella

[ctx: @action:button]
en: Select
ia: Selige

en: Day
ia: Die

en: Month
ia: Mense

en: Year
ia: Anno

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
ia: Vade a previe

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
ia: Salta a hodie

[ctx: @action:button]
en: Go Next
ia: Vade a proxime

en: Hours
ia: Horas

en: Minutes
ia: Minutas

[ctx: @info]
en: Underlying platform.
ia: Platteformafundamental.

[ctx: @info]
en: Cross-platform application development framework.
ia: Schema (Framework) de disveloppamento de Application inter-platform.

en: Using %1 and built against %2
ia: Usante %1 e construite contra %2

[ctx: @info]
en: Collection of libraries created by the KDE Community to extend Qt.
ia: Collection de bibliotecas create per le Communitate de KDE per extender Qt.

en: About KDE
ia: A proposito de KDE

en: Be Free!
ia: Sia Libere!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
ia: KDE es un communitate mundial de ingenieros de software, artistas, scriptores, traductores e creatores qui es devote al disveloppamento de Siftware Libere (Free Software). KDE produce le ambiente de scriptorio Plasma, centenas de applicationes, e le bibliothecas que los supporta.
    
    KDE es un enterprisa cooperative: nulle singule unitate controla su direction o productos. In loco, non labor insimul pro attinger le objectivo commun de construer le plus belle Free Software del mundo. Omnes es benvenite a unir e contribuera KDE, tu includite.

en: Homepage
ia: Pagina Domo o Principal

en: Report bugs
ia: Reporta bugs

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
ia: Software pote sempore essere meliorate, e le equipa de KDE es preste a facer assi. Totevia, tu - le usator - debe dir nos quando alcun cosa non functiona como expectate o poterea esser facite melior.
    
    KDE  ha un systena de traciatura de faltas (bugs). Usa le button a basso pro inviar un bug, o usa le poagiuna de A Proposito per reportar un bug specific per iste application.
    
    Si tu ha suggestiones per melioramento alora tu es benvenite a usare le systema de traciatura de faltas per registrar tu desiros. Assecura te que tu usa le severitate appellate "Wishlist" (Lista de desiros).

en: Report a bug
ia: Reporta un bug

en: Join us
ia: Uni te a nos

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
ia: Tu non debe esser un  disveloppator de software per esser un membro del equipa de KDE. Tu pote uner te al equipos de linguage qui traduce interfacies de programma. Tu pote fornir grapiches, themas, sonos, e meliorar documentation. Tu decide!

en: Get Involved
ia: Sea involvite

en: Developer Documentation
ia: Documentation de disveloppator

en: Support us
ia: Supporta nos

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
ia:  Le software KDE es e sempre essera gratuite, totevia le creation non es gratuite
    
     Pro supportar le disveloppamento, le communitate de KDE ha formate le KDE e.V.,  un organisation non profit legalmente fundate in Germania. KDE e.V. representa le communitate KDE per questiones legal e financial.
    
    KDE beneficia de multe generes de contributiones, includente los financial. Nos usa le fundo per reimbursar le membros e alteres pro expensas lor incurre quando contribue.  Ulterior fundos es usate pro supporto legal e pro organisar conferentias e incontros.
    
    Nos incoragiarea vos a supportar nostre effortios con donation financial .
    
    Multe Gratias anticipate pro tu supporto.

en: Donate
ia: Dona

en: About %1
ia: A proposito de %1

en: License | Licenses
ia[0]: Licentia
ia[1]: Licentias

en: Report a Bug
ia: Reporta un bug

en: Libraries in use
ia: Bibliothecas in uso

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
ia: Copia in area de transferentia

[ctx: @info]
en: System information copied to clipboard.
ia: Information de Systema copiate a area de transferentia.

en: Authors
ia: Autores

en: Credits
ia: Gratias

en: Translators
ia: Traductores

en: Visit %1's KDE Store page
ia: Visita pagina %1 de KDE Store

en: Send an email to %1
ia: Invia un message de e-posta a  %1

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
ia: Color currente "%1"

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
ia: Hodie

[ctx: Date is not set]
en: Not set
ia: Non Fixa

[ctx: @title:window]
en: Settings
ia: Preferentias

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
ia: Preferentias — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
ia: Vade retro

[ctx: @title]
en: Settings
ia: Preferentias

[ctx: @title:group]
en: Settings
ia: Preferentias

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
ia: Habilita corrector orthographic automatic

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
ia: Ignora parolas majuscule

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
ia: Ignora parolas con tracto de union

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
ia: Releva linguage automaticamente

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
ia: Linguage predefinite seligite:

[ctx: No selected language]
en: None
ia: Necun

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
ia: Linguages additional de controlo orthographic

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
ia: %1 fornira controlo orthographic e consilios per le linguages listate hic quando autodiscoperta es habilitate.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
ia: Aperi Dictionario Personal

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
ia: Linguages de controlo orthographic

en: Default Language
ia: Linguage predefinite

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
ia: Dictionario de controlo orthographic

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
ia: adde un nove parola a tu dictionario personal...

[ctx: @action:button]
en: Add Word
ia: Adde parola

[ctx: @action:button]
en: Delete word
ia: Dele parola

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
ia: Controlo Orthographic

en: Open Command Bar
ia: Aperi barra de commando

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
ia: Via breve reservate

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ia: Le clave F12 es reservate sur Windows, assi non pote usar se como via breve global.
    Pro favor tu selectiona un altere.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
ia: Umbrar de Vias Breve Global

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
ia: Le combination de clave '%1' es umbrate per le sequente actiones global:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
ia: Action '%1' in contexto '%2'

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
ia: Le combination de clave '%1' umbra sequente actiones global:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
ia: Conflicto con Standard Application Shortcut (Via Breve de application standard)

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
ia: Le combination de clave '%1' es etiam usate per le action standard "%2" que alicun applicationes usa.
    Etiam tu vole realmente usar lo como via breve global?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ia: Ingresso

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ia: Necun

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
ia: Tu pressa sur le button, postea inserta le via breve como tu facerea in le programma
    Exemplo per CTRL+A: tu pressa le clave CTRL e pressa A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
ia: Clara sequentia de clave

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
ia: Clara registrar sequentia de clave

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
ia: Necun resultatos trovate

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
ia: Vias breve

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
ia: Filtro…

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
ia: Via Breve: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
ia: Via breve:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
ia: Necun vias breve trovate

[ctx: @title:window]
en: About %1
ia: A proposito de %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
ia: A proposito de KDE
